2008 Oklahoma SpongeBob Classic and Racquet for the Cure Tournament

Racquetball Tournament 11/14/2008 - 11/16/2008
2008 Oklahoma SpongeBob Classic and Racquet for the Cure Tournament
Southern Athletic Club - OKLAHOMA CITY, OK


 

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:birdsm1@cox.net.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

OK Racquetball Events

Oklahoma Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th

Men's Age Singles

35+/40+/45+

4

Round Robin

Shaun Stone

Lee Larson

Shaun Manning

Raymond Smith Ii

Men's Age Singles

50+/55+

4

Round Robin

Ken Smith

Lynn Johnson

Alan Therrell

Gary Buckmaster

MLD

Men's Doubles

Lower Doubles

4

Round Robin

Matthew Kindschi / Ryan Apt

John Cooper / Peter Kochis

Daron Stegall / Garrick Engle

David Douglas / Lemuel Stevens

MOD

Men's Doubles

Open

18

Single Elimination

C.j. Shaffer / Patric Mascorro

Bradly Rogers / Chris Coy

Brian Watson / Torry Brand

David Watson / Mark Bianchi

Robert Cole / Shaun Manning

Ken Smith / Logan Reese

Lee Larson / Lynn Johnson

Bruce Adams / Shaun Stone

MA

Men's Singles

A

10

Single Elimination

Shaun Stone

Tarek Rayan

Robert Cole

Jimmie Wilson

Mario Jasso

Mike Cook

Matthew Kindschi

Jonathan Bushman

MB

Men's Singles

B

13

Single Elimination

Mike Cook

Matthew Kindschi

Garrick Engle

Phillip Allen

Dirk Wilson

Victor Pena

Ryan Apt

Abel Carrillo

cMB

Men's Singles

B Consolation

4

Single Elimination

Travis Spain

Aaron Adams

Victor Pena

D. Paul Northcutt

MC

Men's Singles

C

15

Single Elimination

Taylor Brown

Travis Spain

David Douglas

Paul Northcutt

Brandon Davis

Lemuel Stevens

Justin Miranda

Victor Pena

cMC

Men's Singles

C Consolation

8

Single Elimination

Brayden Eastham

Cody Largent

Daron Stegall

Trace Welch

Aaron Adams

David Lozano

MO

Men's Singles

Open

14

Single Elimination

Patric Mascorro

Bradly Rogers

C.j. Shaffer

Chris Coy

David Watson

Elizzer Maldonado

Logan Reese

Mark Bianchi

cMO

Men's Singles

Open Consolation

8

Single Elimination



BYE

BYE

XOA

Mixed Doubles

Open / A

14

Single Elimination

Barbara Jinks / Bradly Rogers

Robert Cole / Stephanie Bird

Ken Smith / Therese Lewis

Julie Hill / Lynn Johnson

Raymond Smith Ii / Tanya Northcutt

Bruce Adams / Laura Williams

Marc Masnor / Teresa Clement

Mixed Doubles

Open / A Consolation

4

Single Elimination

Marc Masnor / Teresa Clement

Bruce Adams / Laura Williams

Women's Doubles

Open / A

8

Round Robin

Julie Hill / Therese Lewis

Jeanne Welch / Tina Ledet

Laura Williams / Teresa Clement

Stephanie Bird / Tanya Northcutt

WBC

Women's Singles

Women's B/C

4

Round Robin

Jeanne Welch

Tina Ledet

Lacy Kindschi

Erika Perdomo

WOA

Women's Singles

Women's O/A

4

Round Robin

Julie Hill

Barbara Jinks

Tanya Northcutt

Josine Haustermanns

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 USAR / R2Sports Racquetball Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions