Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th
 

MBD

Men's Doubles

B

10

Single Elimination

Ray Cornell / Steven Guzman

Gary Sorrentino / Marshall Davis

Timothy Lenahan / Ed Post

Robert Korn / Jason Korn

Jim Drobnick / Dave Stahura

 

MCD

Men's Doubles

C

16

Single Elimination

Martin Olmedo / Roberto Cordova

Agner Martinez / Philip Jaramillo

Derek Stevens / Jerry Pearson

Brian Hall / Whitney Giddings

Charles Davis / Michael Fohrd

Randall Genteman / Robin Genteman

David Seneshale / Pierre Seneshale

John Roberts / Jon York

 

Men's Doubles

Open / A

14

Single Elimination

Glenn Davis / Lee Beckwith

David Stone / Eric Waser

Ron Fiske / Matthew Mares

Earl Haskins / Michael Nigro

Bruce Evans / Richard Owens

Brent Anderson / Ron Jones

Anton Roberts / Michael Morales

 

MA

Men's Singles

A

16

Single Elimination

Brent Anderson

David Radke

Gus Smalls Iv

Ron Fiske

Dave Stahura

Edwin Eng

Luis Salomon

Miles Venzara

 

MB

Men's Singles

B

15

Single Elimination

David Klein

Jason Korn

Ray Cornell

Timothy Lenahan

Mark Sikorski

Steven Guzman

Brian Hall

Matt Purdy

 

MC

Men's Singles

C

17

Single Elimination

Ralph Graham

Brian Hamm

Michael Fohrd

Charles Davis

Martin Olmedo

Ed Post

Shawn Phillips

Nicholas Lumpp

 

cMC

Men's Singles

C Consolation

9

Single Elimination



 

MD

Men's Singles

D

3

Round Robin

Steve Martinez

Mike Martin

Robin Genteman

 

MO

Men's Singles

Open

9

Single Elimination

Tyler Otto

Lee Beckwith

Mathew Christensen

David Stone

Bruce Evans

David Radke

Eric Waser

Edwin Eng

 

XOA

Mixed Doubles

Open / A

10

Single Elimination

Cindy Tilbury / Michael Nigro

Shelley Coltrin / Matthew Mares

Agner Martinez / Nicole Cordova

Mark Sikorski / Michelle Sikorski

Shirley Parsons / Richard Owens

 

WA

Women's Singles

A

3

Round Robin

Nicole Cordova

Shelley Coltrin

Dianna Roybal

 

WB

Women's Singles

B

7

Single Elimination

Tina Snyder

Whitney Giddings

Heidi Bauer

Virginia Brunetti

Erin Risius

Brandy Taylor

Elizabeth Walsh

 

cWB

Women's Singles

B Consolation

4

Single Elimination



 

WO

Women's Singles

Open

4

Round Robin

Debbie Beldring

Christine Meyer

Shirley Parsons

Michelle Sikorski

 
Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

R2sports.com
USAR / R2Sports Racquetball Software
USAracquetball.com