Superstars Racquetball Tournament

Racquetball Tournament 12/12/2008 - 12/13/2008
Superstars Racquetball Tournament
Central Courts - Columbia Heights, MN


 

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:torneld@charter.net.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

MN Racquetball Events

Minnesota Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th

GBD

Garbage Doubles

Open

5

Round Robin

Mo Fraenkel / Kerry Stellmach

Dan Reiman / John Omorean

Jim Pflipsen / Floyd Meyer

Bill Eiden / Kim Wapola

Mark Karels / Lisa Weinhold

Men's Age Singles

35+

6

Single Elimination

Mike Larson

Greg Fox

Greg Cummings

Tim Allen

Scott Devillers

Bruce Green

Men's Age Singles

35+ Consolation

4

Single Elimination

Scott Devillers

Tim Allen

Bruce Green

Greg Cummings

MAD

Men's Doubles

A

14

Single Elimination

Mo Fraenkel / Dan Reiman

Sam Bredenbeck / Daniel Ring

Bill Eiden / John Turner

Greg Cummings / Brian Magruder

Chad Larson / Steve Springer

Steven Koshiol / Roger Douvier

Jim Pflipsen / Floyd Meyer

Men's Doubles

A Consolation

4

Single Elimination

Greg Cummings / Brian Magruder

Chad Larson / Steve Springer

Jim Pflipsen / Floyd Meyer

Steven Koshiol / Roger Douvier

MOD

Men's Doubles

Open

12

Single Elimination

Jake Bredenbeck / Shawn Merrill

Darrin Prince / Brady Prince

Broque Brew / Pete Farrell

Jason Krantz / Justin Smith

William Bredenbeck / Tim Allen

Andy Wiegand / David Tornell

Men's Doubles

Open Consolation

4

Single Elimination

Broque Brew / Pete Farrell

Jason Krantz / Justin Smith

Andy Wiegand / David Tornell

William Bredenbeck / Tim Allen

MA

Men's Singles

A

18

Single Elimination

Mike Larson

Timothy Justin

Chad Levis

Steve Springer

Paul Talbot

Brian Magruder

Pete Farrell

Steven Koshiol

cMA

Men's Singles

A Consolation

10

Single Elimination

Michael Gage

Mark Karels

Sam Bredenbeck

Nicholas Karls

Alan Stokes

John Omorean

Paul Gurule

Joe Zoborowski

MB

Men's Singles

B

8

Single Elimination

Paul Gurule

Roger Douvier

Tom Sweeney

Tj Beagan

Dane Hathaway

Lisa Weinhold

Dean Cacciapalle

Matt Mahowald

cMB

Men's Singles

B Consolation

4

Single Elimination

Matt Mahowald

Dean Cacciapalle

Lisa Weinhold

Dane Hathaway

MO

Men's Singles

Open

14

Single Elimination

Aaron Granberg

Darrin Prince

Jake Bredenbeck

Broque Brew

Shawn Merrill

Brady Prince

Jorge Suarez

David Tornell

cMO

Men's Singles

Open Consolation

8

Single Elimination

Jorge Suarez

John Wilinski

Andy Wiegand

Justin Smith

Timothy Justin

Jason Krantz

David Tornell

Ronald Schotik

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 USAR / R2Sports Racquetball Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions