Racquetball Tournament 1/3/2009 - 1/4/2009
2009 OH WINTER FREEZE
The Heights Health & Racquet Club - Dayton, OH


 

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:yksfodliw@yahoo.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

OH Racquetball Events

Ohio Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th

B12

Boy's Singles

12 & Under

4

Round Robin

Deryk Wray

Sean Henry

Tate Renner

Christian Ulliman

Men's Age Singles

40+

5

Round Robin

Gordon Henry

Phil Marzano

Rodd Buttars

Eric Little

Scott Berding

Men's Age Singles

50+

10

Pool Play

Ed Rinck

Chris Keller

Men's Doubles

40+

8

Round Robin

Bill Hodges Jr. / Jim Wray

James Zimmerer / Ed Rinck

Herman Mitchell / Ron Parizo

Dean Cline / Rick Killion

MAD

Men's Doubles

A

12

Round Robin

James Zimmerer / Gregory Lotts

Sam Wildofsky / Zachary Wildofsky

Jim Wray / Ryan Hodges

Deborah Ulliman / Sean Steele

Steve Helsinger / Tom Renner

Herman Mitchell / Joel Ogle

MBD

Men's Doubles

B

10

Round Robin

Jeff Craft / James Griffith

Matthew Wray / Conlon Berry

Steve Helsinger / Tom Renner

Kyle Ulliman / Spencer Shoemaker

Mike Smith / Jim Volker

MAP

Men's Singles

A

13

Pool Play

Chuck Calvert

Terry Moore

Sheryl Lotts

Brian Coney

MBP

Men's Singles

B

16

Pool Play

Terry Moore

James Griffith

Matthew Wray

Patrick Kist

MC

Men's Singles

C

5

Round Robin

Bill Kilduff

David Waters

Scott Berding

Thomas Krigbaum

Nathan Thomas

MD

Men's Singles

D

4

Round Robin

Deryk Wray

Sean Henry

Eric Lotts

Tom Schaber

MOP

Men's Singles

Open

8

Pool Play

Fabrizio Mora

Andrew Kulback

XB

MIXED DOUBLES

B

4

Round Robin

Steve Helsinger / Jill Barber

Debbie Bedford / Nathan Thomas

Lola Sheffler / Regina Hannon

Mike Smith / Burtle Zimmerer

Mixed Doubles

MIXO/A

6

Round Robin

Andrew Kulback / Karen Evans

Sheryl Lotts / Spencer Shoemaker

Nancy Hodges / Ryan Hodges

Sam Wildofsky / Burtle Zimmerer

Deborah Ulliman / James Zimmerer

Chuck Calvert / Debbie Bedford

Women's Singles

Womens A/B

4

Round Robin

Jill Barber

Debbie Bedford

Yvonne Geglein

Nancy Hodges

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 USAR / R2Sports Racquetball Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions