Racquetball Tournament 5/2/2009 - 5/3/2009
2009 CA STATE JUNIORS
ClubSport Pleasanton - PLEASANTON, CA


 

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:rbqueen@gmail.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

CA Racquetball Events

California State Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th

12 singles

12 singles

9

Pool Play

Julio Guzman

Luis Lopez

Zephan Huang

Esteban Diaz

Luiz Fernandez

Bryan Crabtree

John Crane

Dmytro Gafarov

14D

14 doubles

14 doubles

3

Round Robin

Samuel Barrera / Sara Leon

Amir Jabbari / Mike Neishi

Angelo Terrado / Joshua Braida

14 singles

14 singles

16

Pool Play

Sawyer Lloyd

Luke Sewall

Samuel Barrera

Mauro Daniel Rojas

Joshua Braida

Angelo Terrado

Armon Goshayeshi

Sabrina Viscuso

6MB

6MB

6MB

3

Round Robin

Sophia Ghoddoucy

Ronak Singamsetti

Armando Villa Jr.

8

MB

8

Pool Play

Antonio Rojas

Dillon Huang

Dario Tommasini

Scott Renton

Boys Doubles

10/12 Doubles

5

Round Robin

Julio Guzman / Luis Lopez

Bryan Crabtree / Mauro Daniel Rojas

Andres Barrera / Cameron Ghoddoucy

Jared Lee / Ryan Neishi

Luiz Fernandez / Miguel Rodriguez

Boys Doubles

1618 doubles

3

Round Robin

Jacob Pritchard / Tyler Lanman

Luke Sewall / Sawyer Lloyd

Alex Fischler / Donovan Scott

B10

Boy's Singles

10 & Under

11

Single Elimination

Zephan Huang

Ricardo Diaz

Miguel Rodriguez

Jared Lee

Ryan Neishi

Sebastian Fernandez

Cameron Ghoddoucy

Andres Barrera

B16

Boy's Singles

16 & Under

4

Round Robin

Alex Fischler

Kevin Winn

Donovan Scott

Rafael Fernandez Jr.

B18

Boy's Singles

18 & Under

3

Round Robin

Tyler Lanman

Jacob Pritchard

Zachary Brancato

B8

Boy's Singles

8 & Under

5

Round Robin

Dillon Huang

Antonio Rojas

Sebastian Fernandez

Dario Tommasini

Kyle Kringle

G10

Girl's Singles

10 & Under

2

Single Elimination

Victoria Leon

Vittoria Tommasini

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 USAR / R2Sports Racquetball Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions