Racquetball Tournament 3/28/2009 - 3/28/2009
2009 WI STATE JUNIORS
Prairie Athletic Club - SUN PRAIRIE, WI


 

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:P.KRUEGER@PRAIRIEATHLETIC.COM.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

WI Racquetball Events

Wisconsin Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Boys Doubles

18 & Under

10

Single Elimination

Joey Salamone / Cameron Knight

Austin Tubbs / Mike Olson

Lucas Trilling / Evin Hirschi

Danielle Falvey / Carter Simon

Nick Richardson / Travis Baacke

Boys Doubles

18 & Under Consolation

3

Single Elimination



G18

Girl's Singles

18 & Under

3

Round Robin

Danielle Falvey

Evin Hirschi

Ashley Bechard

J10

Junior Singles

10 and Under

6

Single Elimination

Justus Benson

Michael Fredenberg

Carter Simon

Cameron Knight

Karl Zeeb

Steele Beatty

Junior Singles

10 and Under Consolation

4

Single Elimination

Carter Simon

Karl Zeeb

Steele Beatty

J12

Junior Singles

12 and Under

7

Single Elimination

Justus Benson

Nick Richardson

Michael Fredenberg

Austin Tubbs

Josh Bajkiewicz

Zach Gariti

Alex Filter

Junior Singles

12 and Under 2 Bounce

7

Single Elimination

Steele Beatty

Ashley Tubbs

Andrew Cassidy

Masen Beatty

Josh Bajkiewicz

Nathan Florek

Zach Gariti

Junior Singles

12 and Under 2 Bounce Consolation

4

Single Elimination



Zach Gariti

Josh Bajkiewicz

Junior Singles

12 and Under Consolation

4

Single Elimination

Alex Filter

Josh Bajkiewicz

Zach Gariti

J14

Junior Singles

14 and Under

8

Single Elimination

Max Dalebroux

Justus Benson

Jamie Walsh

Jonathan Anguiano

Danielle Falvey

Travis Baacke

Zach Bechard

Alex Gariti

Junior Singles

14 and Under Consolation

4

Single Elimination

Danielle Falvey

Zach Bechard

Travis Baacke

Alex Gariti

J16

Junior Singles

16 and Under

4

Round Robin

Brad Falvey

Connor Hueffner

Max Dalebroux

Lucas Trilling

J18

Junior Singles

18 and Under

4

Round Robin

Brad Falvey

Joey Salamone

Connor Hueffner

Mike Olson

Junior Singles

8 and Under multibounce

4

Round Robin

Sam Zander

Tre Volden

Logan Florek

Aiden Hueffner

Junior Singles

9 and Under 2 bounce

4

Round Robin

Masen Beatty

Jack Ratajewski

Tre Volden

Aiden Hueffner

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 USAR / R2Sports Racquetball Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions