2009 LA JUNE CLASSIC

Racquetball Tournament 6/12/2009 - 6/14/2009
2009 LA JUNE CLASSIC
Ochsner Fitness Center, Harahan - HARAHAN, LA


 

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:alschof@elmwoodracquetball.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

LA Racquetball Events

Louisiana Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third Fourth Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Men's Age Singles

ALL AGE

6

Pool Play

Bryan Satawa

George Henshaw

Guy Keller

Beth Sacco

MAD

Men's Doubles

A

8

Round Robin

Beth Sacco / Clarence Simmons

Larry Grayson Jr. / James Carothers

Guy Keller / Wayne Skinner

Anthony Zeringue / Dustin Kidder

MBD

Men's Doubles

B

12

Single Elimination

Christian Camet / Tommy Rigsby

James Delcano / Jim Russo

Ray Ronguillo / Ray Ronguillo Iii

Duke Besse / Victor Tortorich

Jack Fredine / Lem O'neal

Jeffrey Edwards / B. J. Kruse

MOD

Men's Doubles

Open

8

Round Robin

David Key / Rusty Powell

Albert Schof / Felix Marrero

Louis Ferrari / Kipp Atwell

Zachary Wertz / Kenneth Green Jr.

MA

Men's Singles

A

5

Double Elimination

Kenneth Green Jr.

Brian Fremund

George Henshaw

Adam Burns

Dustin Kidder

cMO

Men's Singles

AA

5

Single Elimination

David Key

Adam Burns

James Eastman

Zachary Wertz

BYE

MB

Men's Singles

B

14

Single Elimination

Larry Grayson Jr.

David Ogletree

Tommy Rigsby

Duke Besse

James Delcano

James Carothers

B. J. Kruse

Anthony Zeringue

MC

Men's Singles

C

8

Single Elimination

Barrett Gutter

Glenn Mclellan

Christian Pazos

Bradnado Turnquest

Salvador Brocato

John Francis

Kevin Mulligan

Anndrelle Butler

cMC

Men's Singles

C Consolation

4

Single Elimination

Anndrelle Butler

Kevin Mulligan

John Francis

Salvador Brocato

MD

Men's Singles

D

8

Single Elimination

Anndrelle Butler

Jack Fredine

Kevin Mulligan

Salvador Brocato

Sig Simpson, Iv

Jessica Varner

John Francis

Lafayette Gatewood

cMD

Men's Singles

D Consolation

4

Single Elimination

John Francis

Sig Simpson, Iv

Jessica Varner

Lafayette Gatewood

MO

Men's Singles

Open

9

Single Elimination

Kipp Atwell

Rusty Powell

Felix Marrero

Louis Ferrari

Zachary Wertz

James Eastman

David Key

Bryan Satawa

Mixed Doubles

OPEN/A

2

Single Elimination

Beth Sacco / Albert Schof

Guy Keller / Anndrelle Butler

WCS

Women's Singles

C

2

Single Elimination

Anndrelle Butler

Jessica Varner

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third Fourth Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 USAR / R2Sports Racquetball Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions