2009  24th Annual Pepsi Cup / Colorado Team Racquetball Championships

Racquetball Tournament 6/4/2009 - 6/7/2009
2009 24th Annual Pepsi Cup / Colorado Team Racquetball Championships
Highlands Ranch Rec Center - Highlands Ranch, CO


 

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:JWFoust@aol.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

CO Racquetball Events

Colorado Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third Fourth Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

MBD

Men's Doubles

B

22

Single Elimination

Blaine Tway / Charles George

Brian Hunter / Ron Lambert

Mark Sikorski / Ray Cornell

Ed Post / Timothy Lenahan

Greg Keys / Ralph Graham

Craig Bullock / Michael Matheson

Gary Ficklin / Richard Starkey

Kevin Martin / Steve Roberts

Men's Doubles

B Consolation

7

Single Elimination

Zoubir Bilem / Blake Manning

Greg Keys / Ralph Graham

Craig Bullock / Michael Matheson

Brian Hamm / Nicholas Lumpp

Agner Martinez / Martin Olmedo

BYE

BYE

Men's Doubles

Open / A

18

Single Elimination

Jeffrey Mayorga / Joe Perrault

Eddie Meredith / Anthony Herrera

Lee Beckwith / Rick Sorenson

Michael Nigro / Dan Davis

Anton Roberts / Bruce Evans

Michael Wouk / Paul Jamieson

Eric Waser / Simon Payne

Justin Wilkins / Victor Gomez

MA

Men's Singles

A

19

Single Elimination

Paul Katz

Clayton Schaffer

David Radke

Tim Balzer

Craig Shaddy

Larry Quitter

Matthew Mares

Victor Manilla

cMA

Men's Singles

A Consolation

9

Single Elimination

Michael Wouk

Miles Venzara

Jon Revers

Rick Pawless

Eric John Nydam

Mike Mccrery

Ed Kidneigh

Mike Springfield

MB

Men's Singles

B

24

Single Elimination

Brian Hunter

Rod Pullmann

Michael Matheson

Doug Picard

Greg Denzel

Arthur Howard

Brian Hamm

Todd Tenenbaum

cMB

Men's Singles

B Consolation

13

Single Elimination

Blake Manning

Ralph Graham

Timothy Lenahan

Robert Testa

James Bixler

Mark Sikorski

John Foust

Steve Roberts

MC

Men's Singles

C

21

Single Elimination

Mark Sheedy

Lewis Hazen

John Zenyuch

Zubair Khan

Jamey Wood

Sam Lay

Alan Claussen

Matt Mcadam

cMC

Men's Singles

C Consolation

13

Single Elimination

Mario Mendez

Erwin Boettcher

Eddie Rapp

James Kani

Jeff Fletcher

Marc Stander

Dave Coldiron

Maximo Du Bouchet

ME

Men's Singles

Elite

9

Single Elimination

Earl Haskins

Bruce Evans

Raymond Shovlain

Brian Bollig

Kevin Holmes

Damion Cordova

John Hulick

Nicholas Riffel

cME

Men's Singles

Elite Consolation

4

Single Elimination

Adam Manilla

Kevin Holmes

John Hulick

Damion Cordova

MO

Men's Singles

Open

12

Single Elimination

Anthony Herrera

Jeffrey Mayorga

Lee Beckwith

Dan Davis

Michael Nigro

David Guentert

Thomas Braun

Joe Perrault

cMO

Men's Singles

Open Consolation

8

Single Elimination

David Guentert

Manuel Flores

Justin Wilkins

Victor Gomez

BYE

Jo Shattuck

BYE

BYE

Mixed Doubles

B

8

Round Robin

Craig Bullock / Dianne Winter

Deanne Erskine / Rod Pullmann

Zoubir Bilem / Lorene Stadig

Mary Stanton / Kevin Strahley

XOA

Mixed Doubles

Open / A

10

Round Robin

Brian Bollig / Debbie Beldring

Diane Wilkison / Earl Haskins

Michael Vrabel / Marcia Richards

Linda Mojer / Eddie Meredith

Nicole Cordova / Damion Cordova

WBD

Women's Doubles

B

10

Round Robin

Diane Degitis / Loretta Marks

Tina Snyder / Whitney Giddings

Carol Scott / Ro Hamlyn

Carla C'de Baca / Erika Manilla

Beth Walsh / Tara Dyer

Women's Doubles

Open / A

10

Round Robin

Gaye Faulkner / Janelle Williams

Marcia Richards / Lori Inskeep

Maria Small / Sherry Wilmes

Linda Mojer / Michelle Sikorski

Diane Wilkison / Dianne Winter

WA

Women's Singles

A

4

Round Robin

Nicole Cordova

Maria Small

Sherry Wilmes

Lucy Jirik

WB

Women's Singles

B

8

Single Elimination

Whitney Giddings

Deanne Erskine

Tina Snyder

Loretta Marks

Erika Manilla

Carol Scott

Diane Degitis

Lorene Stadig

WC

Women's Singles

C

8

Single Elimination

Mary Stanton

Elena Malbacias

Heidi Bauer

Linda Winters

Lara Cosenza

Tara Dyer

Ruth Henderson

Beth Walsh

WO

Women's Singles

Open

5

Round Robin

Debbie Beldring

Janelle Williams

Cindy Tilbury

Gaye Faulkner

Michelle Sikorski

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third Fourth Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Racquetball Tournament
Racquetball Tournament
Racquetball Tournament
Chambers Wine & Liquor
Racquetball Tournament
Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 USAR / R2Sports Racquetball Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions