2009 CO STATE GAMES OF AMERICA

Racquetball Tournament 7/31/2009 - 8/2/2009
2009 CO STATE GAMES OF AMERICA
Air Force Academy - COLORADO SPRINGS, CO


 

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:EDDIEMEREDITH@EARTHLINK.NET.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

CO Racquetball Events

Colorado Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

BIM

Boy's Singles

Intermediate

3

Round Robin

Matt Mcadam

Daniel Archambeau

Josh Selaya

Men's Age Singles

25+

1

Single Elimination

Cliff Peterson


Men's Age Singles

35+

7

Single Elimination

Ray Cordero

Vince Striedieck

Alfredo Suendermann

Michael Smalley

George Coleman

Dave Carscadden

Peter Castillo

Men's Age Singles

45+

4

Round Robin

Craig Clayton

James Payne

Ralph Graham

Mike Robinson

Men's Age Singles

55+

7

Single Elimination

Reginald Green

Michael Stephens

Dave Letsche

James Heilman

Philip Gaerlan

Hernando Costelo

William Copeland

Men's Age Singles

55+ Consolation

4

Single Elimination

Philip Gaerlan

Hernando Costelo

William Copeland

Dave Letsche

Men's Age Singles

Men's 25/35+

8

Single Elimination

Ray Cordero

Vince Striedieck

Alfredo Suendermann

Michael Smalley

Cliff Peterson

George Coleman

Dave Carscadden

Peter Castillo

Men's Age Singles

Men's 25/35+ Consolation

4

Single Elimination

Cliff Peterson

George Coleman

Dave Carscadden

Peter Castillo

MAD

Men's Doubles

A

8

Round Robin

Dave Letsche / Randy Kyzar

John Garcia / Gabriel Massaro

David Duscher / Ray Auch

Scott Addy / Eric Atchison

MBD

Men's Doubles

B

18

Single Elimination

Mark Sikorski / Ray Cornell

Ralph Graham / John Dawson

James Mellen / William Copeland

Agner Martinez / Roberto Cordova

Gene Bray / Richard Witter

Colin Spear / Patrick Lewis

Joe Williams / Samir Muslic

James Payne / James Jenista

MOD

Men's Doubles

Open

10

Round Robin

Anthony Herrera / Eddie Meredith

Michael Nigro / Damion Cordova

Richard Romero / Kevin Hernandez

Frank Davenport / Craig Clayton

Miguel Hernandez / Mike Robinson

MA

Men's Singles

A

9

Single Elimination

David Duscher

Vince Striedieck

Miles Venzara

Peter Castillo

Chuck Meredith

Michael Smalley

Alfredo Suendermann

Cliff Peterson

cMA

Men's Singles

A Consolation

4

Single Elimination

Alfredo Suendermann

Cliff Peterson

Michael Smalley

Chuck Meredith

MB

Men's Singles

B

16

Single Elimination

Reginald Green

John Dawson

James Payne

James Jenista

Mark Sikorski

Michael Honea

James Mellen

Ray Cornell

cMB

Men's Singles

B Consolation

8

Single Elimination

George Coleman

Ralph Graham

Scott Addy

John Archambeau

Dave Carscadden

Luis Jordan

Cliff Peterson

Luke Rusch

MC

Men's Singles

C

13

Single Elimination

John Archambeau

Martin Olmedo

Joe Williams

Agner Martinez

Rodney Schumann

Gene Bray

Hernando Costelo

Anthony Mazyck

cMC

Men's Singles

C Consolation

8

Single Elimination

Samir Muslic

Brian Jennison

Luke Rusch

Robert Sikorski

Richard Witter

Gene Bray

BYE

BYE

MD

Men's Singles

D

7

Single Elimination

David Barber

Matt Mcadam

Daniel Archambeau

Michael Lapins

Paul Arakawa

Gary Becker

Bill Greer

cMD

Men's Singles

D Consolation

4

Single Elimination

Paul Arakawa

Bill Greer

Gary Becker

MN

Men's Singles

Novice

4

Round Robin

Brian Jennison

Patrick Lewis

Colin Spear

Josh Selaya

MO

Men's Singles

Open

12

Single Elimination

Anthony Herrera

Jordan Walters

Joey Lee

Ray Cordero

Michael Nigro

Eddie Meredith

Eric Atchison

Alfredo Suendermann

Mixed Doubles

A

3

Round Robin

Damion Cordova / Nicole Cordova

Barbara Sims / John Garcia

Summer Arledge / Gabriel Massaro

Mixed Doubles

B

6

Double Round Robin

Anthony Mazyck / Elizabeth Selaya

Chantel Anderson / David Barber

James Jenista / Peggy Hartmann

Mixed Doubles

Open

1

Round Robin

Joey Lee / Michelle Sikorski


Mixed Doubles

Open/A

4

Round Robin

Joey Lee / Michelle Sikorski

Damion Cordova / Nicole Cordova

Barbara Sims / John Garcia

Summer Arledge / Gabriel Massaro

Women's Singles

Open/A

6

Round Robin

Janelle Williams

Michelle Sikorski

Nicole Cordova

Chantel Anderson

Elizabeth Selaya

Summer Arledge

Women's Singles

A

4

Round Robin

Nicole Cordova

Chantel Anderson

Elizabeth Selaya

Summer Arledge

WC

Women's Singles

C

1

Single Elimination

Peggy Hartmann

BYE

Women's Singles

Open

2

Round Robin

Janelle Williams

Michelle Sikorski

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 USAR / R2Sports Racquetball Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions