Racquetball Tournament 1/15/2010 - 1/17/2010
2010 Colorado Madness
Apex Racquetball and Fitness Center - Arvada, CO


 

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:brent_t_anderson@yahoo.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

CO Racquetball Events

Colorado Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

MBD

Men's Doubles

B

12

Single Elimination

Jason Korn / Robert Korn

Ralph Graham / Robert Rocha

Marshall Davis / Marshall Davis

John Whittier / Marc Bessette

Deven Naik / Tracy Leveque

Craig Diehl / Kristi Larson

MCD

Men's Doubles

C

10

Single Elimination

Charles Davis / Michael Fohrd

Kimberley Walker / Whitney Giddings

Alex Swanson / John Norton

Ed Post / Tina Snyder

Derek Stevens / Virginia Brunetti

Men's Doubles

Open / A

12

Single Elimination

Earl Haskins / Ron Jones

David Radke / Chad Stanley

Ken Sexton / Mike Kennedy

Bruce Evans / Richard Owens

Janelle Williams / Gaye Faulkner

Ed Kidneigh / Lou Trignani

MA

Men's Singles

A

17

Single Elimination

Bruce Evans

Brent Anderson

Ken Sexton

Mike Kennedy

Bence Kincses

Craig Diehl

Jason Korn

Chad Stanley

cMA

Men's Singles

A Consolation

8

Single Elimination

Dave Stahura

Cliff Peterson

Rey Medina

Miles Venzara

Michael Smalley

David Klein

Lou Trignani

Erik Nemnich

MB

Men's Singles

B

19

Single Elimination

Tracy Leveque

Ralph Graham

Ray Cornell

Cliff Peterson

Marc Bessette

John Whittier

Derek Stevens

Marshall Davis

cMB

Men's Singles

B Consolation

9

Single Elimination

David Klein

Chad Cross

Jason Hoff

Erik Nemnich

Luke Rusch

Marshall Davis

Steve Jennings

Philip Gaerlan

MC

Men's Singles

C

14

Single Elimination

Eric Phipps

Deven Naik

Scott Jackson

Matthew Arledge

Ed Post

Tim Maddock

William Clark

Robert Korn

CMC

Men's Singles

C Consolation

8

Single Elimination

Michael Fohrd

Robert Korn

John Norton

Joey Michel

Luke Rusch

Charles Davis

MD

Men's Singles

D

3

Round Robin

Joey Michel

Mike Martin

Keith Worfolk

ME

Men's Singles

Elite

3

Single Elimination

Jo Shattuck

Edwin Eng

Earl Haskins

David Guentert

MO

Men's Singles

Open

7

Single Elimination

Simon Payne

David Radke

Mathew Christensen

David Guentert

Edwin Eng

Earl Haskins

Jo Shattuck

Women's Singles

A/B

4

Round Robin

Kimberley Walker

Whitney Giddings

Kristi Larson

Tina Snyder

Women's Singles

C/D

4

Round Robin

Alex Swanson

Alyssa Schneider

Jenny Jurkowski

Nancy Jennings

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 USAR / R2Sports Racquetball Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions