Racquetball Tournament 10/16/2009 - 10/18/2009
2009 WI 12th Annual Lou Bradley Memorial Pro-Am
Prairie Athletic Club - SUN PRAIRIE, WI


 

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:P.KRUEGER@PRAIRIEATHLETIC.COM.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

WI Racquetball Events

Wisconsin Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

J14

Junior Singles

14 and Under

4

Round Robin

Alex Filter

Josh Bajkiewicz

Nicholas Baranski

Cameron Knight

Men's Age Singles

35+ Open/Elite

9

Single Elimination

Tracy Chynoweth

Carl Evers

Paul Krueger

Lem Rowans

David Kerr Jr

Scott White

Brian Schirmacher

Kurt Gustafson

Men's Age Singles

35+ Open/Elite Consolation

5

Single Elimination

David Kerr Jr

Brian Schirmacher

Scott White

Pete Simon

BYE

MAD

Men's Doubles

A

18

Single Elimination

Bill Coon / Josh Hanford

Enrico Braucher / Tommy Troutman

James Crawford / Joe Stamborski

Jordan Barth / Justus Benson

Mike Martin / Andy Pennington

Todd Jourdan / Patrick Watson

Jeffery Mcgee / Pat Thering

Tristan Breese / Andrew Mchenry

Men's Doubles

A Consolation

5

Single Elimination

Jeffery Mcgee / Pat Thering

Daren Dudgeon / Dwayne Schernecker

Todd Jourdan / Patrick Watson

Mike Martin / Andy Pennington

BYE

Men's Doubles

AA

18

Single Elimination

Jason Krantz / Jon Hofer

Greg Beatty / Trish Beatty

Kristopher Allen / Brad Falvey

Dave Rajkovich / Scott Willan

Alexander Korenic / Dave Korenic

Lee Kimball / Benjamin Anderson

Jeffrey Hird / Jim Wollack

Bill Miller / Bob Doeden

Men's Doubles

AA Consolation

5

Single Elimination

Jeffrey Hird / Jim Wollack

Brent Olson / Gregg Breese

Lee Kimball / Benjamin Anderson

Alexander Korenic / Dave Korenic

BYE

MBD

Men's Doubles

B

16

Single Elimination

Jordan Barth / Justus Benson

Dennis Gunn / Saad Siddiqui

Roger Enyart / Keith Holmes

Timothy Lutz / Matthew Uebelacker

Daniel Putz / Kevin Hendricks

Daren Dudgeon / Dwayne Schernecker

David Bajkiewicz / Scott Kugler

Charlie Kunce / Nick Uebelacker

Men's Doubles

B Consolation

4

Single Elimination

Daren Dudgeon / Dwayne Schernecker

Daniel Putz / Kevin Hendricks

David Bajkiewicz / Scott Kugler

Charlie Kunce / Nick Uebelacker

MCD

Men's Doubles

C

8

Round Robin

David Bajkiewicz / Josh Bajkiewicz

Garth Blake / Scott Schwenn

Matthew Uebelacker / Ken Gieschen

MOD

Men's Doubles

Open

18

Single Elimination

Greg Beatty / Scott Kraemer

Jorge Suarez / Juan Herrera

Jay Wollenberg / Michael Kenney

Paul Krueger / Tracy Chynoweth

Carl Evers / Matt Stamborski

Danny Salamone / Joey Salamone

Juan Niaves / Scott White

Ben Ryder / Connor Hueffner

Men's Doubles

Open Consolation

5

Single Elimination

Carl Evers / Matt Stamborski

Juan Niaves / Scott White

Danny Salamone / Joey Salamone

Jason Krantz / Jon Hofer

BYE

MA

Men's Singles

A

17

Single Elimination

Mike Martin

Brent Olson

Andrew Mchenry

Kurt Gustafson

James Crawford

Andy Pennington

Douglas Mcclelland

Eric Mathews

cMA

Men's Singles

A Consolation

10

Single Elimination

Jordan Barth

Jeff Moirano

Christopher Knight

Barry Vechinski

Phil Sussek

Bill Halvorson

MAA

Men's Singles

AA

12

Single Elimination

Scott Willan

Adam Reierson

Brian Schirmacher

Scott Thomson

Gregg Breese

Kristopher Allen

Alexander Korenic

Dave Rajkovich

Men's Singles

AA Consolation

8

Single Elimination

Phil Sussek

James Crawford

Connor Hueffner

Benjamin Anderson

BYE

BYE

BYE

BYE

MB

Men's Singles

B

23

Single Elimination

Saad Siddiqui

Eric Mathews

Bill Coon

Joe Stamborski

Barry Vechinski

Rich Knudtson

Timothy Lutz

Christopher Knight

cMB

Men's Singles

B Consolation

15

Single Elimination

Jennifer Stone

Chris Sussek

Kevin Hendricks

Daniel Putz

David Bajkiewicz

Jeremy Lade

Jamie Walsh

Taps Shah

MC

Men's Singles

C

10

Single Elimination

Saad Siddiqui

Taps Shah

Keith Holmes

Andrew Klein

Tristan Breese

Jeremy Lade

Nicholas Godwod

Nathaniel Lapp

cMC

Men's Singles

C Consolation

6

Single Elimination

Jamie Walsh

Tristan Breese

Jeremy Lade

Carter Simon

MD

Men's Singles

D

5

Single Elimination

Nicholas Godwod

Michael Fredenberg

Nathaniel Lapp

Danielle Falvey

Cameron Knight

cMD

Men's Singles

D Consolation

3

Single Elimination

Danielle Falvey

Nathaniel Lapp

Cameron Knight

Men's Singles

Open, (pro cons)

8

Single Elimination

Michael Kenney

Joey Salamone

Danny Salamone

Jorge Suarez

David Kerr Jr

Eric Cervantes

Ben Ryder

Connor Hueffner

Men's Singles

Pro

16

Single Elimination

Jack Huczek

Ben Croft

Juan Herrera

Andrew Thompson

Matt Stamborski

Tracy Chynoweth

Paul Krueger

Joey Logan

Mixed Doubles

A

8

Round Robin

Jessica Gammey / Bill Miller

Jessica Hoyt / Todd Jourdan

Andrew Klein / Pamela Haffely

Kurt Gustafson / Michelle Gustafson

Mixed Doubles

Open

16

Single Elimination

Trish Beatty / Scott Kraemer

Michael Kenney / Jolanta Godwod

Amy Miller / Bob Doeden

Lem Rowans / Carolyn Watkins-vazquez

Pete Simon / Becky Denniston

Adam Reierson / Nicole Pierner

Mari Snyder / Lee Kimball

Darren Johnson / Kathleen Johnson

Mixed Doubles

Open Consolation

4

Single Elimination

Adam Reierson / Nicole Pierner

Darren Johnson / Kathleen Johnson

Mari Snyder / Lee Kimball

Pete Simon / Becky Denniston

WA

Women's Singles

A

5

Single Elimination

Michelle Gustafson

Jessica Gammey

Pamela Haffely

Penny Mary Braatz

Jessica Gustafson

cWA

Women's Singles

A Consolation

3

Single Elimination

Penny Mary Braatz

Pamela Haffely

Jessica Gustafson

WB

Women's Singles

B

6

Single Elimination

Danielle Falvey

Joyce Satorius

Jessica Hoyt

Jessica Gustafson

Anna Wollenberg

Kristi Kinowski

cWB

Women's Singles

B Consolation

4

Single Elimination

Jessica Gustafson

Kristi Kinowski

Jessica Hoyt

Anna Wollenberg

WC

Women's Singles

C

4

Round Robin

Jennifer Newman

Joyce Satorius

Nicole Suchomel

Mandy Sussek

WO

Women's Singles

Open

8

Single Elimination

Jesica Haak

Becky Denniston

Amy Miller

Carolyn Watkins-vazquez

Kathleen Johnson

Mari Snyder

Jennifer Stone

Penny Mary Braatz

cWO

Women's Singles

Open Consolation

4

Single Elimination

Jennifer Stone

Kathleen Johnson

Mari Snyder

Penny Mary Braatz

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 USAR / R2Sports Racquetball Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions