Racquetball Tournament 11/20/2009 - 11/22/2009
2009 MN St. Cloud Fall Classic
The Club - Total Fitness and Racquetball - St. Cloud, MN


 

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:krant21@yahoo.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

MN Racquetball Events

Minnesota Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th

MAD

Men's Doubles

A

24

Single Elimination

Lawrence Eastman / Jill Trachsel

Tommy Troutman / Mark Haugen

Tanner Gross / Kevin Gross

David Tornell / David Rivera

Ron Tiernan / Richard Markham

Sam Bredenbeck / Steven Koshiol

Gene Eckstein / Jesse Zimmer

Kurt Ross / Kyle Ross

Men's Doubles

A Consolation

8

Single Elimination

Jordan Barth / Justus Benson

Gene Eckstein / Jesse Zimmer

Ron Tiernan / Richard Markham

Sam Bredenbeck / Steven Koshiol

Daniel Ford / Susan Wielinski

Dave Akin / Kevin Jacobson

Kurt Ross / Kyle Ross

Floyd Meyer / Jim Pflipsen

MBD

Men's Doubles

B

20

Single Elimination

Ryan Politz / Matt Mahowald

Jordan Barth / Justus Benson

Dave Jones / Evan Jones

Dave Akin / Kevin Jacobson

Ron Berquist / Ryan Kieson

Floyd Meyer / Jim Pflipsen

Patti Decker / Brady Lavoi

Jon Hofer / Meadow Barth

Men's Doubles

B Consolation

6

Single Elimination

Bill Halvorson / Nicholas Moe

Floyd Meyer / Jim Pflipsen

Jon Hofer / Meadow Barth

Patti Decker / Brady Lavoi

Ron Berquist / Ryan Kieson

Roger Douvier / Gary Kremers

MOD

Men's Doubles

Open

12

Single Elimination

Jake Bredenbeck / Shawn Merrill

Aaron Granberg / Jim Frautschi

Jason Krantz / Jon Hofer

Lawrence Eastman / Jerome Wilson

Justin Smith / Lee Meinerz

Darrin Prince / Brady Prince

Men's Doubles

Open Consolation

4

Single Elimination

Justin Smith / Lee Meinerz

Jason Krantz / Jon Hofer

Lawrence Eastman / Jerome Wilson

Darrin Prince / Brady Prince

MA

Men's Singles

A

19

Single Elimination

David Gordon

Gene Eckstein

Jesse Zimmer

Tanner Gross

Chad Levis

Jordan Barth

Alan Stokes

David Rivera

cMA

Men's Singles

A Consolation

11

Single Elimination

Sam Bredenbeck

Steven Koshiol

Nicholas Karls

Prentiss Foster

Chris Barth

Daniel Ford

Jason Korbol

Tommy Troutman

MB

Men's Singles

B

17

Single Elimination

Jason Korbol

Dave Jones

Evan Jones

Tj Beagan

Matt Mahowald

Ryan Politz

Bill Halvorson

Ron Berquist

cMB

Men's Singles

B Consolation

9

Single Elimination

Kevin Gross

Nicholas Moe

Kyle Ross

Justus Benson

Luke Thomas

Ryan Kieson

Brady Lavoi

Roger Douvier

MO

Men's Singles

Open

13

Single Elimination

Jake Bredenbeck

Jim Frautschi

Jade Hemiller

Aaron Granberg

Shawn Merrill

Brady Prince

Darrin Prince

Justin Smith

cMO

Men's Singles

Open Consolation

8

Single Elimination

Brady Prince

Jon Hofer

Lee Meinerz

Mark Haugen

Kurt Ross

David Tornell

Justin Smith

Darrin Prince

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 USAR / R2Sports Racquetball Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions