NRAD (National Racquetball Association for the Deaf) 25th Annual Championship Hosted by WSADEAF (West Suburban Association for the Deaf)

Racquetball Tournament 5/14/2010 - 5/15/2010
NRAD (National Racquetball Association for the Deaf) 25th Annual Championship Hosted by WSADEAF (West Suburban Association for the Deaf)
Schaumburg Tennis Plus - Chicago, IL USA


 

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:billracquetball@gmail.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

IL Racquetball Events

Illinois State Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Men's Age Singles

45+ A

8

Double Elimination

Slemo Warigon

Jeff Lubman

Kent Boston

Gui Goncalves

Michael Sherman

Frank Mcdonough

Men's Age Singles

45+ C

10

Double Elimination

James Fleming

Rita Marchuk

Carlos Andrade

Mike Kartheiser

Marc Piotrowski

Vicki Cunningham

Men's Age Singles

55+

5

Double Elimination

Raul Brown

Scott Kramer

Stewart Gerlis

James Fleming

J J Jones

MAD

Men's Doubles

A

12

Double Elimination

Stewart Gerlis / Wally Joyner

Mark Heflin / Jeffrey Deja

Raul Brown / J J Jones

Gui Goncalves / Thomas Burnside

Jonathan Hoglind / Stephen Turcsany

Richard Nell / Ronald Tkachuk

MOD

Men's Doubles

Open

12

Double Elimination

Kyle Gahagan / Rocco Saccente

Bill Hypes / Kenneth Clark

Mark Heflin / Wally Joyner

Scott Kramer / Jeff Lubman

Daryl Frelich / Dean Kaplan

Jamie Clark / Slemo Warigon

MA

Men's Singles

A

9

Double Elimination

Mark Heflin

Kyle Gahagan

Thomas Burnside

Kent Boston

Jonathan Hoglind

Gui Goncalves

MB

Men's Singles

B

5

Double Elimination

Benjamin Mccrory

Wally Joyner

Jonathan Hoglind

Tara Miller

Stephen Turcsany

MC

Men's Singles

C

9

Double Elimination

Benjamin Mccrory

Jeffrey Deja

Rita Marchuk

Michael Kramer

Gustavo Diaz

Michael Glennon

MN

Men's Singles

Novice

7

Double Elimination

Carlos Andrade

Jeff Vehrs

Michael Glennon

Monika Senzer

Michael Gordon

Blaine Kaplan

MO

Men's Singles

Open

8

Double Elimination

Rocco Saccente

Slemo Warigon

Daryl Frelich

Kenneth Clark

Dean Kaplan

Kyle Gahagan

Mixed Doubles

Open/A

4

Double Round Robin

Rocco Saccente / Vicki Cunningham

Dean Kaplan / Tara Miller

Monika Senzer / Thomas Burnside

James Fleming / Rita Marchuk

WC

Women's Singles

C

3

Double Round Robin

Vicki Cunningham

Monika Senzer

Raulene Hendee

WN

Women's Singles

Novice

4

Double Round Robin

Donnarose Kartheiser

Meredith Jordan

Heng Bee Tan - Turcsany

Carol Fleming

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 R2 Sports Virtual Tournament Bracket Pro All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions