2010 OREGON REGIONAL QUALIFIER/SPRING OPEN

Racquetball Tournament 4/14/2010 - 4/18/2010
2010 OREGON REGIONAL QUALIFIER/SPRING OPEN
Cascade Athletic Club - GRESHAM, OR


 

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:baancheta@aol.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

OR Racquetball Events

Oregon Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th

Men's Age Singles

35+

8

Single Elimination



Cody Matteucci

Brian Ancheta

Brad Goolsby

Men's Age Singles

35+ C/D

5

Round Robin

John Davis

Dennis Carroll

Larry Williams

Daniel Hoffman

Tom Juul Jr.

Men's Age Singles

35+ Consolation

4

Single Elimination



Men's Age Singles

45+

6

Single Elimination



David Szafranski

Men's Age Singles

45+ A/B

10

Single Elimination



Dave Ege

Men's Age Singles

45+ A/B Consolation

6

Single Elimination



Men's Age Singles

45+ C/D

4

Round Robin

John Davis

Glenn Judd

John Wanner

Paul Burr

Men's Age Singles

45+ Consolation

4

Single Elimination



Men's Age Singles

50+

7

Single Elimination



Stan Myers

Rick Cabral

Men's Age Singles

50+ Consolation

4

Single Elimination



Men's Age Singles

55+

9

Single Elimination



Ken Hodgson

Men's Age Singles

55+ Consolation

5

Single Elimination



Men's Age Singles

60+

5

Round Robin

Thomas Rall

Bob Lewis

Bob Goldenberg

Keith Powell

Greg Lavogue

Men's Doubles

30+

10

Round Robin

Chris Shaw / Paul Reed

Pat Cherry / Danny Nye

Howard Walker / John Winings

Bronc Hughes / Michael Leyva

Rich Pierce / Dave Azuma

Men's Doubles

45+

8

Round Robin

Rich Pierce / Dave Azuma

Nick Hansen / Steve Purcell

Lance Griffin / Mike Rademacher

Gary Alfson / Scott Morrill

MAD

Men's Doubles

A

24

Single Elimination



Men's Doubles

A Consolation

8

Single Elimination



MBD

Men's Doubles

B

14

Single Elimination



David Rosenbaum / John Shultz

Men's Doubles

B Consolation

3

Single Elimination



MED

Men's Doubles

Elite

20

Single Elimination



Men's Doubles

Elite Consolation

6

Single Elimination



MOD

Men's Doubles

Open

12

Single Elimination



Men's Doubles

Open Consolation

4

Single Elimination



MA

Men's Singles

A

18

Single Elimination



cMA

Men's Singles

A Consolation

10

Single Elimination



MB

Men's Singles

B

19

Single Elimination



cMB

Men's Singles

B Consolation

11

Single Elimination



MC

Men's Singles

C

14

Single Elimination



cMC

Men's Singles

C Consolation

8

Single Elimination



MD

Men's Singles

D

6

Single Elimination



Daniel Hoffman

cMD

Men's Singles

D Consolation

4

Single Elimination



ME

Men's Singles

Elite

19

Single Elimination



cME

Men's Singles

Elite Consolation

11

Single Elimination



MO

Men's Singles

Open

25

Single Elimination



cMO

Men's Singles

Open Consolation

16

Single Elimination



Mixed Doubles

A

24

Single Elimination



Mixed Doubles

A Consolation

8

Single Elimination



Mixed Doubles

B

16

Single Elimination



Mixed Doubles

B Consolation

4

Single Elimination



Mixed Doubles

Elite

20

Single Elimination



Mixed Doubles

Elite Consolation

6

Single Elimination



Mixed Doubles

Open

24

Single Elimination



Mixed Doubles

Open Consolation

8

Single Elimination



Women's Doubles

A/B

4

Round Robin

Karin Ide / Tracy Dato

Cathleen Gibbs / Tammie Milkes

Hailey Miller / Sydney Prescott

Bernie Perreira / Gabriela Bascuti

WOD

Women's Doubles

Open

10

Round Robin

Joanie Hofmeister / Marni Wagner

Carol Loomis / Kaylee Stolsig

Suanne Jones / Tracy Van Raden

Kelli Beebe / Kylie Holstrom

Vicky Reyes / Shannon Henley

WA

Women's Singles

A

5

Round Robin

Jessica Amezcua

Pat Lew

Hailey Miller

Lexi York

Krystle Boyle

WB

Women's Singles

B

11

Single Elimination



Tammie Milkes

cWB

Women's Singles

B Consolation

7

Single Elimination



WD

Women's Singles

D

5

Round Robin

Annie Brooks

Katherine Ege

Courtney Inkenbrandt

Iris Sobotke

Kendra Henderson

WO

Women's Singles

Open

12

Single Elimination



cWO

Women's Singles

Open Consolation

8

Single Elimination



Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 USAR / R2Sports Racquetball Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions