Racquetball Tournament 12/3/2010 - 12/5/2010
Holiday Classic
The Club - Total Fitness and Racquetball - St. Cloud, MN USA


 

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:krant21@yahoo.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

MN Racquetball Events

Minnesota Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th

Men's Age Singles

50+

10

Single Elimination

Mike Lalone

Alan Stokes

Scott Stevens

Charles Eldridge

Michael Young

Floyd Meyer

David Olson

David Nelson

Men's Age Singles

50+ Consolation

6

Single Elimination

David Nelson

Max Tite

Floyd Meyer

David Olson

Roger Douvier

Michael Young

MBD

Men's Doubles

B

14

Single Elimination

David Olson / Charles Eldridge

David Nelson / Susan Schatz

Michael Gage / Kristopher Anderson

Floyd Meyer / Prentiss Foster

Jim Unterberger / Ron Berquist

Bill Halvorson / Roger Douvier

Craig Sadowski / Matt Bealka

Men's Doubles

B Consolation

4

Single Elimination

Bill Halvorson / Roger Douvier

Craig Sadowski / Matt Bealka

Floyd Meyer / Prentiss Foster

Jim Unterberger / Ron Berquist

MOD

Men's Doubles

Open

16

Single Elimination

Jade Hemiller / Shawn Merrill

Brian Pearson / Rob Carey

Dan Fitzgerald / Matthew Brenny

Justin Smith / Lee Meinerz

Jason Krantz / Jon Hofer

Jim Frautschi / Sean Homsey

Mike Lalone / Scott Stevens

Jordan Barth / Sam Bredenbeck

Men's Doubles

Open Consolation

4

Single Elimination

Jordan Barth / Sam Bredenbeck

Jim Frautschi / Sean Homsey

Jason Krantz / Jon Hofer

Mike Lalone / Scott Stevens

MA

Men's Singles

A

15

Single Elimination

Jordan Barth

Kyle Richter

Michael Gage

Steven Koshiol

Daniel Ford

Brian Phillips

Matthew Nelson

Scott Pederson

cMA

Men's Singles

A Consolation

8

Single Elimination

Alan Stokes

Scott Pederson

Chris Barth

Jerry Lodermeier

Todd Richter

Jonn Olson

Michael Young

John Nelson

MB

Men's Singles

B

14

Single Elimination

Jerry Lodermeier

Scott Pederson

Ron Berquist

Jim Unterberger

Samuel Dancer

Jacob Pederson

Craig Sadowski

Andrew Manning

cMB

Men's Singles

B Consolation

8

Single Elimination

Craig Sadowski

Andrew Manning

Derek Hersch

Ryan Cotton

Kristopher Anderson

Lewis Gillesby

Nate Manning

Matt Bealka

MO

Men's Singles

Open

12

Single Elimination

Jade Hemiller

Jim Frautschi

Shawn Merrill

Brian Pearson

Lee Meinerz

Matthew Brenny

Sean Homsey

Dan Fitzgerald

cMO

Men's Singles

Open Consolation

8

Single Elimination

Sean Homsey

Dan Fitzgerald

Lee Meinerz

Matthew Brenny

Jonn Olson

Kyle Richter

Sam Bredenbeck

David Tornell

Mixed Doubles

B

8

Round Robin

John Nelson / Julie Dillon

Andrew Manning / Debra Manning

Jacob Pederson / Molly Manning

Ryan Cotton / Briana Gray

WAB

Women's Singles

A / B

4

Round Robin

Susan Schatz

Molly Manning

Julie Dillon

Briana Gray

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 USAR / R2Sports Racquetball Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions