Racquetball Tournament 10/15/2010 - 10/17/2010
2010 WI LOU BRADLEY
Prairie Athletic Club - Sun Prairie, WI USA


 

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

WI Racquetball Events

Wisconsin Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Junior Singles

A: Single Bounce

4

Round Robin

Jacob Rajkovich

Ben Travis

Josh Bajkiewicz

Andrew Rajkovich

JDB

Junior Singles

Double Bounce

4

Round Robin

Brand Harbort

Timothy Pennington

Maxwell Bajkiewicz

Tyler Chynoweth

Men's Age Singles

35+

10

Single Elimination

Jay Wollenberg

Tracy Chynoweth

Brian Fredenberg

Carl Evers

Tom Griffith

Dylan Wick

David Kerr

Scott White

Men's Age Singles

35+ Consolation

6

Single Elimination

Dylan Wick

Sina Rassam

Krystal Csuk

Tom Griffith

BYE

BYE

MAD

Men's Doubles

A

24

Single Elimination

Nate Andree / Pat Mcnamee

Chad Wilson / Sina Rassam

Dj Johnson / Pam Klein

Gregg Breese / Tristan Breese

Jordan Barth / Justus Benson

Carter Simon / Pete Simon

Dennis Gunn / Saad Siddiqui

Carlton Hawkins / Larry Curry

Men's Doubles

A Consolation

8

Single Elimination

Bill Coon / Josh Hanford

Jordan Barth / Justus Benson

Jason Pierner / Kelly Gremley

Matthew Uebelacker / Scott Kugler

Daren Dudgeon / Dwayne Schernecker

BYE

Dennis Gunn / Saad Siddiqui

BYE

Men's Doubles

AA

19

Single Elimination

Jay Wollenberg / Trish Beatty

Dave Rajkovich / Scott Willan

Mike Olson / Tommy Troutman

David Travis / Gary Bay

Jeff Seremas / Mike Dibble

Alexander Korenic / Pete Simon

Jeff Benson / Kristopher Allen

Bill Coon / Josh Hanford

Men's Doubles

AA Consolation

5

Single Elimination

Jordan Barth / Justus Benson

Jeff Benson / Kristopher Allen

Alexander Korenic / Pete Simon

Jeff Seremas / Mike Dibble

BYE

MBD

Men's Doubles

B

12

Single Elimination

Matthew Uebelacker / Taps Shah

Dwayne Schernecker / Ken Gieschen

Dennis Gunn / Nadeem Siddiqui

Don Schantz / Pamela Larsen

Eric Ryan / Steve Walker

Bryan Oleniczak / Jacob Strupp

Men's Doubles

B Consolation

4

Single Elimination

Eric Ryan / Steve Walker

Bryan Oleniczak / Jacob Strupp

MOD

Men's Doubles

Open

18

Single Elimination

Blake Joseph Martin / Tony Carson

Brian Fredenberg / Dylan Wick

Geoff Goldblatt / Tracy Chynoweth

Ben Croft / Paul Krueger

Darrel Miller / Ron Miller

Carl Evers / Matt Stamborski

Dan Salamone / Joey Salamone

Juan Niaves / Scott White

Men's Doubles

Open Consolation

5

Single Elimination

Darrel Miller / Ron Miller

Dan Salamone / Joey Salamone

Carl Evers / Matt Stamborski

Eric Mathews / Saad Siddiqui

BYE

MA

Men's Singles

A

16

Single Elimination

Jordan Barth

Nate Andree

Jason Pierner

Brent Olson

Phil Sussek

Christopher Knight

Carlton Hawkins

Eddie Blumenthal

cMA

Men's Singles

A Consolation

8

Single Elimination

Justus Benson

Andy Pennington

Matthew Uebelacker

Patrick Watson

Kevin Hendricks

Scott Kugler

Bill Halvorson

Dave Schmidt

MAA

Men's Singles

AA

12

Single Elimination

David Kerr

Pete Simon

Scott Willan

Gregg Breese

Josh Harford

Eric Mathews

Mike Dibble

Brent Olson

Men's Singles

AA Classic Plate

4

Single Elimination



Men's Singles

AA Consolation

5

Single Elimination

Dj Johnson

Tommy Troutman

Mike Dibble

Josh Harford

Kristopher Allen

MB

Men's Singles

B

13

Single Elimination

Dave Schmidt

Christopher Knight

Taps Shah

Chad Wilson

Tristan Breese

Kevin Hendricks

Don Schantz

Sam Miller

cMB

Men's Singles

B Consolation

8

Single Elimination

Michael Dietrich

David Bajkiewicz

Keith Holmes

Travis Baacke

Nadeem Siddiqui

Kevin Hendricks

BYE

BYE

MC

Men's Singles

C

12

Single Elimination

Carter Simon

Keith Holmes

Steve Walker

Michael Dietrich

Jacob Strupp

Travis Baacke

Michael Fredenberg

Nicholas Godwod

cMC

Men's Singles

C Consolation

8

Single Elimination

Bryan Oleniczak

David Bajkiewicz

Cameron Knight

BYE

Travis Baacke

BYE

BYE

MD

Men's Singles

D

4

Round Robin

Nicholas Godwod

Cameron Knight

Kevin Stubbendick

Josh Bajkiewicz

Men's Singles

IRT Pro

24

Single Elimination

Rocky Carson Iii

Chris Crowther

Ben Croft

Juan Herrera

Blake Joseph Martin

Andres Herrera

Tony Carson

Rafael Filippini

Mixed Doubles

A

8

Round Robin

Christopher Knight / Kristi Kiefer

Jessica Hoyt / Patrick Watson

Amy Miller / Sam Miller

Dan Powell / Susan Travis

Mixed Doubles

Open

16

Single Elimination

Jay Wollenberg / Trish Beatty

Kara Mazur / Ron Miller

Carl Evers / Debra Evers

Linda Covault / Mike Olson

Charlotte Neumann / James Crawford

Jim Wollack / Tracie Studinski

Amy Miller / Joey Salamone

Kathleen Johnson / Mike Dibble

Mixed Doubles

Open Consolation

4

Single Elimination

Charlotte Neumann / James Crawford

Amy Miller / Joey Salamone

Jim Wollack / Tracie Studinski

Kathleen Johnson / Mike Dibble

WOD

Women's Doubles

Open

8

Round Robin

Kara Mazur / Trish Beatty

Becky Denniston / Jesica Haak

Kelly Gremley / Tracie Studinski

Charlotte Neumann / Kathleen Johnson

Women's Doubles

Open / A

8

Round Robin

Kristy Damm / Tracie Studinski

Jesica Haak / Pam Klein

Kristi Knight / Pamela Larsen

Jessica Hoyt / Rachel Olson

WA

Women's Singles

A

6

Single Elimination

Pam Klein

Rachel Olson

Lori Leverton

Kristi Kiefer

Jessica Hoyt

Joyce Satorius

cWA

Women's Singles

A Consolation

4

Single Elimination

Jessica Hoyt

Joyce Satorius

WB

Women's Singles

B

3

Round Robin

Joyce Satorius

Nicole Suchomel

Nicole Casaletto

WO

Women's Singles

Open

7

Single Elimination

Kara Mazur

Luisa Aldrete

Kelly Gremley

Becky Denniston

Debra Evers

Charlotte Neumann

Kathleen Johnson

cWO

Women's Singles

Open Consolation

4

Single Elimination

Charlotte Neumann

Debra Evers

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 USAR / R2Sports Racquetball Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions