Racquetball Tournament 6/9/2011 - 6/12/2011
26th Annual Pepsi Cup Club Championships
Highlands Ranch Rec Center - Highlands Ranch, CO USA


 

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:ben@coloradoracquetball.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

CO Racquetball Events

Colorado Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third Fourth Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

MBD

Men's Doubles

B

22

Single Elimination

Lewis Hazen / Robert Testa

Guadalupe Hernandez / Jared Fernandez

Ronald Lambert / Rod Pullmann

Marc Stander / Mark Rems

Douglas Harrison / Greg Rowe

John Kilman / Eric John Nydam

James Drury / Ken Glenn

Craig Bullock / Doug Picard

Men's Doubles

B Consolation

7

Single Elimination

Craig Bullock / Doug Picard

Sean Hartling / Darin Hjelmstad

John Kilman / Eric John Nydam

BYE

Robert Folmer / Troy Cook

Men's Doubles

Open / A

24

Single Elimination

John Rhodes / Tyler Stone

Simon Payne / Jeff Mayorga

Lee Beckwith / Thomas Braun

Mike O'brien / Nicholas Riffel

Richard Romero / Ray Cordero

Earl Haskins / Larry Haemmerle

Vince Striedieck / Eddie Meredith

Cesar Sanchez / Lou Trignani

Men's Doubles

Open / A Consolation

8

Single Elimination



Daniel Ullrich / Paul Jamieson

Gabriel Massaro / Brandon Mueller

BYE

BYE

BYE

BYE

MA

Men's Singles

A

21

Single Elimination

Brian Hunter

Craig Shaddy

Rob Heiser

Eric John Nydam

Victor Manilla

Michael Matheson

Ray Cornell

John Striedieck

cMA

Men's Singles

A Consolation

10

Single Elimination

Michael O'neal

Ralph Graham

Anton Roberts

Cesar Sanchez

Gabriel Massaro

Jon Davis

Rich Owens

Daniel Ullrich

MB

Men's Singles

B

22

Single Elimination

Tim Hall

Rod Pullmann

John Kilman

Hermann Li

Mario Mendez

Mike Kinsey

Mark Sikorski

Marc Stander

cMB

Men's Singles

B Consolation

8

Single Elimination

Joseph Baca

David Riffel

Greg Carr

Blaine Tway

Lou Trignani

Douglas Harrison

Zubair Khan

MC

Men's Singles

C

24

Single Elimination

Gary Fear

Al Leatherman

Jamey Wood

Guadalupe Hernandez

Sam Weaver

Bill Vails

Richard Zavoda

Dale Brothers

cMC

Men's Singles

C Consolation

13

Single Elimination

Tedd Cassidy

Robert Thompson

Ken Glenn

Peter Manly

Darin Hjelmstad

Larry Cook

Robert Korn

Greg Rowe

ME

Men's Singles

Elite

9

Single Elimination

Chad Stanley

Jason Korn

David Stone

Darren Bishop

Vince Striedieck

Rico Southee

Paul Jamieson

Jeffrey Cullars

cME

Men's Singles

Elite Consolation

5

Single Elimination

Rico Southee

Vince Striedieck

Brandon Mueller

BYE

MO

Men's Singles

Open

15

Single Elimination

Adam Manilla

Nicholas Riffel

David Guentert

Danny Beaudry

Lee Beckwith

Earl Haskins

John Rhodes

Mike O'brien

cMO

Men's Singles

Open Consolation

8

Single Elimination

Craig Clayton

Ray Cordero

Richard Romero

Jordan Walters

Eddie Meredith

Thomas Braun

BYE

Mixed Doubles

B

14

Single Elimination

Deanne Erskine / Jamey Wood

Linda Loughrey / Deven Naik

Casey Dale / Emily Stanton

Ro Hamlyn / Larry Cook

Al Leatherman / Elizabeth Jones-kirby

Todd Tenenbaum / Loretta Marks

Gary Hutton / Jodie Cook

Mixed Doubles

B Consolation

4

Single Elimination

Gary Hutton / Jodie Cook

Al Leatherman / Elizabeth Jones-kirby

XOA

Mixed Doubles

Open / A

16

Single Elimination

Adam Manilla / Debbie Beldring

David Stone / Linda Mojer

Tina Hagen / Rob Heiser

Janelle Williams / Larry Haemmerle

Cindy Harig / Rich Owens

Jason Korn / Laurie Korn

Michelle Sikorski / Mark Sikorski

Craig Bullock / Dennise Ramirez

Mixed Doubles

Open / A Consolation

4

Single Elimination

Jason Korn / Laurie Korn

Craig Bullock / Dennise Ramirez

Michelle Sikorski / Mark Sikorski

Cindy Harig / Rich Owens

WBD

Women's Doubles

B

6

Round Robin

Lori Wickstrom / Loretta Marks

Jessi Trujillo / Randi Walters

Diane Wilkison / Avril Haemmerle

Women's Doubles

Open / A

8

Single Elimination

Linda Mojer / Sarah Warhaftig

Ramona Knipstein / Erika Manilla

Lucy Jirik / Linda Loughrey

Summer Arledge / Rachel Smith

WAP

Women's Singles

A

6

Pool Play

Lori Wickstrom

Erika Manilla

Cindy Harig

Summer Arledge

WB

Women's Singles

B

8

Single Elimination

Deanne Erskine

Dennise Ramirez

Emily Stanton

Diane Degitis

Tamara Robertson

Ro Hamlyn

Jodie Cook

Jessi Trujillo

cWB

Women's Singles

B Consolation

4

Single Elimination

Jodie Cook

Jessi Trujillo

Ro Hamlyn

Tamara Robertson

WC

Women's Singles

C

7

Single Elimination

Alyssa Schneider

Randi Walters

Elena Malbacias

Helen Wilson

Alyssa Orndorff

Elizabeth Jones-kirby

Amy Train

cWC

Women's Singles

C Consolation

4

Single Elimination

Amy Train

Alyssa Orndorff

Women's Singles

WOE

6

Pool Play

Debbie Beldring

Tina Hagen

Janelle Williams

Sarah Warhaftig

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third Fourth Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Lindita's Salsa
Mi Ranchito Chips
Chambers Wine & Liquor
Award & Sign Connection
Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 USAR / R2Sports Racquetball Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions