2012 Canadian Junior Racquetball Championships

Racquetball Tournament 4/23/2012 - 4/28/2012
2012 Canadian Junior Racquetball Championships
University of Winnipeg Duckworth Centre - Winnipeg, MB CAN


 

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the tournament director if you see any errors:racquetball@sportmanitoba.ca.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third Fourth Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Boys Doubles

12 and Under

6

Round Robin

Chris Culhane / Josh Killins

Kaleb Osborne / Jared Gudereit

Sean Sauvé / Simon Comeau

Boys Doubles

14 and Under

16

Single Elimination

Nadav Dinur / Trevor Webb

Connor Madill / Graham Frattinger

Devin Halko / Ethan Frigon

Beau Doricki / Mark Nelson

Brandon McKenzie / Bryce Crofton

Gerard Thomas / Jacob Mack

Jae Rudrum-steinhauer / Matthew Lafontaine

Brennan Siemens / Michael Melnychuk

Boys Doubles

14 and Under Consolation

4

Single Elimination

Brandon McKenzie / Bryce Crofton

Gerard Thomas / Jacob Mack

Brennan Siemens / Michael Melnychuk

Jae Rudrum-steinhauer / Matthew Lafontaine

Boys Doubles

16 and Under Playoff #1

4

Single Elimination

Michael Leduc / Nicolas Bousquet

Jacob Lickers / Sami Harb

Matthew Swaine / Chandon Yu

Colin Gudereit / Tanner Prentice

Boys Doubles

18 and Under

8

Round Robin

Samuel Murray / Sébastien Juteau

Anthony Schonberger / Mitch Brayley

Ashton Duda / Brenden Obuck

Sam Thompson / Teghan Braun

B10

Boy's Singles

10 and Under

2

Single Elimination

Ian Frattinger

Sean Sauvé

Boy's Singles

12 and Under Bronze

5

Olympic Format

Jared Gudereit

Josh Killins

Sean Sauvé

Remi Fournier

Boy's Singles

12 and Under Gold

9

Olympic Format

Kaleb Osborne

Ian Frattinger

Chris Culhane

Simon Comeau

Josh Killins

Jared Gudereit

Sean Sauvé

Ethan Frigon

Boy's Singles

12 and Under Silver

3

Olympic Format



Boy's Singles

12 and Under Yellow

3

Olympic Format



Boy's Singles

14 and Under Bronze

8

Olympic Format

Devin Halko

Beau Doricki

Bryce Crofton

Mark Nelson

Jacob Mack

Brennan Siemens

Jae Rudrum-steinhauer

Boy's Singles

14 and Under Gold Main Playoff #1

4

Single Elimination



Boy's Singles

14 and Under Gold Main Playoff #1

4

Single Elimination



Boy's Singles

14 and Under Silver

7

Olympic Format

Jayden Obuck

Michael Melnychuk

Gerard Thomas

Boy's Singles

14 and Under Yellow

8

Olympic Format

Jacob Mack

Matthew Lafontaine

Boy's Singles

16 and Under Bronze

11

Olympic Format

Colin Gudereit

Chandon Yu

John De Michele

Nathan Gerhard

Jihwan Lee

Alex Galarneau

Luke Patterson

Boy's Singles

16 and Under Gold Main Playoff #1

4

Single Elimination



Boy's Singles

16 and Under Gold Main Playoff #1

4

Single Elimination

Coby Iwaasa

Sami Harb

Nicolas Bousquet

Michael Leduc

Boy's Singles

16 and Under Silver

4

Olympic Format

Josiah Gerhard

Ryan Bateman

Boy's Singles

16 and Under Yellow

6

Olympic Format

Jihwan Lee

Teghan Braun

Luke Patterson

Alex Galarneau

Boy's Singles

18 and Under Bronze

8

Olympic Format

Jérémy Lavigne

Brenden Obuck

Kyle Gobeil

Sam Thompson

Dallas Petrick

Boy's Singles

18 and Under Gold Main Playoff #1

4

Single Elimination

Coby Iwaasa

Ashton Duda

Samuel Murray

Sébastien Juteau

Boy's Singles

18 and Under Silver

4

Olympic Format



Boy's Singles

18 and Under Yellow

4

Olympic Format



Girls Doubles

14 and Under

4

Single Elimination

Jewel Sauvé / Josephine Choi

Spencer Kushnir / Tate Kushnir

Girls Doubles

16 and Under

6

Round Robin

Alexandra Murray / Milana Paddock

Jewel Sauvé / Josephine Choi

Spencer Kushnir / Tate Kushnir

Girls Doubles

18 and Under

8

Round Robin

Brittany Nelson / Lindsay Swaine

Zoe Hanson / Teighan Fleming

Jessica Nelson / Sivan Dinur

Stefanie Duran / Helen Blenkinsopp

G10

Girl's Singles

10 and Under

5

Round Robin

Grace Killins

Cassie Prentice

Abby Drury

Chloe Dreilich-girard

Serena Chartrand

Girl's Singles

12 and Under Playoff #1

4

Single Elimination

Alexis Iwaasa

Cassie Prentice

Kate Morstad

Grace Killins

Girl's Singles

14 and Under Gold Main Playoff #1

4

Single Elimination



Girl's Singles

14 and Under Playoff #1

4

Single Elimination

Alexis Iwaasa

Callie Drury

Kira Brereton

Josephine Choi

Girl's Singles

16 and Under Gold Main Playoff #1

4

Single Elimination



Girl's Singles

16 and Under Playoff #1

4

Single Elimination

Michèle Morissette

Danielle Drury

Callie Drury

Kira Brereton

Girl's Singles

18 and Under Gold Main Playoff #1

4

Single Elimination



Girl's Singles

18 and Under Playoff #1

4

Single Elimination

Michèle Morissette

Brittany Nelson

Danielle Drury

Zoe Hanson

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third Fourth Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Racquetball Tournament
Racquetball Tournament
Racquetball Tournament
Racquetball Tournament
Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 Canada Racquetball / R2Sports Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions