Mile High PRO/AM

Racquetball Tournament 3/8/2012 - 3/11/2012
Mile High PRO/AM
Denver Athletic Club - Denver, CO USA


 

RACQUETBALL EVENT RESULTS

Click here to view the tournament web site to learn more about this tournament.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:dbeldring@denverathleticclub.org.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

CO Racquetball Events

Colorado Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th

Men's Age Singles

M5060

4

Round Robin

Earl Haskins

Michael Eitzel

Miles Venzara

Tom Riebel

MAD

Men's Doubles

A

8

Round Robin

Al Martinez / Alan Roy

Steve Bechtholdt / Victor Manilla

Mark Sikorski / Ray Cornell

Justin Gilman / Ralph Graham

Men's Doubles

B Playoff #1

2

Single Elimination

Ron Huston / Steve Kith

Zack Casebolt / Robert Thompson

Men's Doubles

Elite Playoff #1

2

Single Elimination

David Stone / Eric Weiss

Matt Simpson / Rob Heiser

MOD

Men's Doubles

Open

16

Single Elimination

Alex Ackermann / Jansen Allen

Kevin Holmes / Parker Bremner

David Stone / Eric Weiss

Tyler Otto / Tyler Stone

Craig Clayton / Richard Romero

David Guentert / John Rhodes

Adam Manilla / Nicholas Riffel

Jason Korn / Matthew Mares

MA

Men's Singles

A

11

Single Elimination

David Riffel

Ralph Graham

Justin Gilman

Anton Roberts

Jacob Eggemeyer

Ray Cornell

Miles Venzara

Frank Coenen

cMA

Men's Singles

A Consolation

6

Single Elimination

Miles Venzara

Bill Adams

Ray Cornell

Jacob Eggemeyer

George Coleman

Jack Bauer

MB

Men's Singles

B

10

Single Elimination

Steve Strahler

Donnel Valdez

Robert Thompson

James Drury

Tom Riebel

Jason Bennett

Zack Casebolt

Jack Bauer

cMB

Men's Singles

B Consolation

6

Single Elimination

Zack Casebolt


Jason Bennett

Mark Rems

BYE

MC

Men's Singles

C

11

Single Elimination

Dave Coldiron

Allan Walts

Michael Harter

Joe Massa

Jon Rolfe

Jason Bennett

Errol Roy

Brian Van Hout

cMC

Men's Singles

C Consolation

5

Single Elimination

Jon Rolfe

Justice Middleton

Jason Bennett

Phil Zavala

Errol Roy

Men's Singles

CPRT 40+

5

Single Elimination

Woody Clouse

David Guentert

Ray Cordero

Lee Beckwith

ME

Men's Singles

Elite

17

Single Elimination

Rico Southee

Rob Heiser

Jason Korn

Cliff Peterson

Matt Simpson

Russ Dow

Gary Meyers

J.d. Yager

cME

Men's Singles

Elite Consolation

8

Single Elimination

Bryan Small

Erik Nemnich

Michael Smalley

Anton Roberts

Jacob Eggemeyer

Ray Johnson

Miles Venzara

Byron Thompson

MO

Men's Singles

Open

18

Single Elimination

Jansen Allen

Alex Ackermann

Tyler Otto

Adam Manilla

David Guentert

Lee Beckwith

Nicholas Riffel

Parker Bremner

Mixed Doubles

Elite / A Playoff #1

2

Single Elimination

Jodie Cook / Matthew Mares

Erika Manilla / Victor Manilla

Mixed Doubles

Pro / Open

20

Single Elimination

Jansen Allen / Rhonda Rajsich

Adam Manilla / Keely Franks

Da'monique Davis / Woody Clouse

Alex Ackermann / Krystal Csuk

Christine Richardson / John Rhodes

Jen Saunders / Nicholas Riffel

Craig Clayton / Marcia Richards

Parker Bremner / Cheyenne Hayes

WOD

Women's Doubles

Open

8

Round Robin

Islhey Paredes Guillen / Marianna Tobon

Jessie Carbajal / Erika Manilla

Marcia Richards / Michelle Sikorski

Chantel Anderson / Christine Meyer

WA

Women's Singles

A

8

Single Elimination

Lena Newlin

Lucy Jirik

Maria Gravina

Janine Davic

Kathleen Erickson

Judy Kittson

Cindy Harig

Tana Blass

cWA

Women's Singles

A Consolation

4

Single Elimination

Kathleen Erickson

Cindy Harig

Judy Kittson

Tana Blass

WB

Women's Singles

B

8

Single Elimination

Tiffany Middleton

Carol Scott

Danae Morton

Tana Blass

Janine Davic

Alyssa Schneider

Ginette Chapman

Joy Crowe

cWB

Women's Singles

B Consolation

4

Single Elimination

Ginette Chapman

Janine Davic

Alyssa Schneider

Joy Crowe

Women's Singles

Elite Playoff #1

2

Single Elimination

Chantel Anderson

Christine Meyer

WO

Women's Singles

Open

13

Single Elimination

Jen Saunders

Cristina Amaya

Da'monique Davis

Keely Franks

T. J. Baumbaugh

Grace Hughes

Christine Richardson

Cheyenne Hayes

Women's Singles

Pro

20

Single Elimination

Paola Longoria

Rhonda Rajsich

Kerri Wachtel

Krystal Csuk

Adrienne Fisher

Cheryl Gudinas

Susana Acosta

Jen Saunders

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Racquetball Tournament
Racquetball Tournament
Racquetball Tournament
Racquetball Tournament
Visit our Event Sponsors Above
Home | View Event in R2 App | Registered Participants | By Country | By State | By City | By Venue | By School
View Event Brackets | Results Summary
Racquetball Event Information | Racquetball Event Sponsors | Racquetball Director Login


R2 Sports Privacy Statement | R2 Sports Credit Card Refund Policy

Copyright ©2010 USAR / R2Sports Racquetball Software All rights reserved.
Site by Dynamic Steps Interactive Business Solutions