Tournament: ITA Division III Northwest Women's Regional Championships: Tennis (College)

9/28/2018 - 10/1/2018, Linfield College - McMinnville, OR USA


(WSIII) Women's Singles - Division III
Single Elimination with Consolation


64s
32s
16s
Qtrs
Semis
Final
1
Michelle Uyeda: Linfield College
64
Madelyn Parkey: Whitworth University
33
Alexis Gjurasic: Willamette University
32
Emily Brink: George Fox University
17
Audrey Grigore: Whitman College
48
Kylie Rademacher: Pacific Lutheran University
49
Caitlin Jones: Lewis and Clark College (OR)
16
Marissa Kirk: Whitworth University
9
Alysse Nakasato: Linfield College
56
Sophia Nishimura: Pacific University
41
Jillian Studer: George Fox University
24
Bayley Gochanour: Pacific Lutheran University
25
Kattie Pak: Whitman College
40
Michelle Ly: Linfield College
57
Carla Thomas: Lewis and Clark College (OR)
8
Haile Chang: Pacific University
5
Mary Hill: Whitman College
60
Megan Wilks: George Fox University
37
Kristi Floyd: Pacific Lutheran University
28
Sylvia Marr: Willamette University
21
Haley Fujimori: Linfield College
44
Annika Bauerle: Whitman College
53
Taylor Morris: George Fox University
12
Kyla Richards: Univ. of Puget Sound
13
Tessa Kern: Linfield College
52
Alexis Schwartz: Willamette University
45
Adrienne Powell: Pacific University
20
Katherine Pfaff: Lewis and Clark College (OR)
29
Lori Sheng: Whitman College
36
Alyssa Byde: George Fox University
61
Robin Pashek: Willamette University
4
Kelsey Bartlett: Linfield College
M Uyeda
6-0, 6-0
E Brink
6-4, 6-7(3), 11-9
A Grigore
6-4, 6-1
M Kirk
6-1, 1-6, 11-9
A Nakasato
6-2, 6-2
J Studer
6-1, 7-5
K Pak
6-1, 2-6, 10-8
C Thomas
6-3, 6-4
M Hill
6-0, 6-0
K Floyd
6-3, 6-4
H Fujimori
6-1, 6-0
T Morris
6-2, 6-0
T Kern
6-0, 6-0
A Powell
6-4, 6-1
L Sheng
6-1, 6-3
K Bartlett
4-6, 6-2, 10-5
M Uyeda
6-0, 6-0
WSIII16
A Grigore
6-2, 6-1
A Nakasato
6-3, 6-3
WSIII9
K Pak
6-2, 6-1
M Hill
6-0, 6-0
WSIII12
H Fujimori
6-1, 6-2
T Kern
6-0, 6-1
WSIII13
K Bartlett
7-5, 6-2
M Uyeda
6-0, 6-1
WSIII8
A Nakasato
6-3, 6-0
M Hill
6-2, 7-5
WSIII5
T Kern
6-2, 6-1
M Uyeda
6-1, 6-3
WSIII4
T Kern
6-3, 6-3
M Uyeda
6-0, 6-0
M Uyeda
CHAMPION
7-5, 6-3
3
Avery Liening: Whitworth University
62
Lily Elmer: George Fox University
35
Alexis Choy: Univ. of Puget Sound
30
Chantelle Baclay: Pacific University
19
Sarah Sweet: Linfield College
46
Hannah Jeffries: Pacific Lutheran University
51
Maggie Fiocchi: Linfield College
14
Anastasiya Redkina: Whitman College
11
Siena Ginsburg: Willamette University
54
Erica Lee: Whitworth University
43
Arisa Dintcho: Univ. of Puget Sound
22
Rachael Rice: Lewis and Clark College (OR)
27
Danielle Brown: George Fox University
38
Riley Hanks: Lewis and Clark College (OR)
59
Hannah Andres: Willamette University
6
Elsa Harris: Linfield College
7
Alyssa Oberg: Willamette University
58
Jill Hughes: Whitworth University
39
Johanna Wilson: Pacific University
26
Madelyn Landerfelt: Lewis and Clark College (OR)
23
Natalie Kowal: Lewis and Clark College (OR)
42
Grace Bethards: Whitworth University
55
Megan Meatte: Pacific University
10
Riley Clayeux: Linfield College
15
Sarah Dean: Willamette University
50
Macarena Vives: Lewis and Clark College (OR)
47
Nicole Bouche: Univ. of Puget Sound
18
Emma Jo Wiley: Whitworth University
31
Jesse Vezo: Linfield College
34
Hannamei Levine: Univ. of Puget Sound
63
Marissa Hayashi: Pacific University
2
Andrea Gu: Whitman College
A Liening
6-2, 6-2
C Baclay
6-1, 6-0
S Sweet
6-1, 6-4
A Redkina
6-0, 6-3
E Lee
6-4, 6-2
R Rice
6-0, 6-0
R Hanks
6-1, 6-1
E Harris
6-1, 6-0
J Hughes
6-1, 6-2
M Landerfelt
6-1, 7-6(1)
G Bethards
4-6, 6-0, 10-8
R Clayeux
6-1, 6-1
S Dean
6-0, 6-0
N Bouche
6-4, 7-6(3)
J Vezo
6-0, 6-0
A Gu
6-0, 6-1
C Baclay
6-0, 6-2
WSIII14
A Redkina
6-3, 2-6, 10-7
R Rice
7-5, 6-3
WSIII11
E Harris
6-2, 6-1
M Landerfelt
6-1, 6-0
WSIII10
R Clayeux
6-0, 6-2
N Bouche
WSIII15
A Gu
3-6, 7-6(4), 10-7
A Redkina
6-3, 6-2
WSIII6
E Harris
6-3, 6-0
R Clayeux
6-4, 6-3
WSIII7
A Gu
6-0, 6-0
A Redkina
6-3, 6-1
WSIII3
A Gu
6-0, 6-0
A Gu
6-3, 6-1

64s
32s
16s
Qtrs
Semis
Final
Divs
NEW
35
73
32