2014 IRT ATLANTA OPEN Singles and Doubles Racquetball Tournament

10/31/2014 - 11/2/2014, Recreation ATL - Lilburn / Atlanta, GA USA


RACQUETBALL EVENT RESULTS


Click here to view the web site to learn more about this event.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:info@recreationatl.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

GA Racquetball Events Georgia Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th

B14

Boy's Singles

14 and Under

2

Single Elimination

Parker McCoy

Hunter Pores

Men's Age Singles

Mens Singles 24-30B

3

Round Robin

Rodney Conner

Devon Conner

Richard Merritt

Men's Age Singles

Mens Singles 40/45+

9

Single Elimination

Bryan Titus

Michael Kauffman

Stacey Richardson

Alan Nichols

Marco Mijares

Gary Clarke

Don Gale

Jeffrey Cullars

Men's Age Singles

Mens Singles 40/60AB

7

Single Elimination

Randy Pores

Tom Dunham

Bruce Ward

Jimbo Peters

Michael Mitchell

Julian Thayer

Lamar Hughes

Men's Age Singles

Mens Singles 6065+

5

Single Elimination

Billy Cannon

Tyrone Tony White

Dan Jones

Gregg Pike

David Wolfson

Men's Age Singles

Mens Singles40/55 C

5

Single Elimination

Jimbo Peters

Darryl Lewis

John Wilson

Alton Drew

Thomas Golmon

Men's Doubles

4055

8

Single Elimination

Danny Smith / Tony Deeb

Marcus Riggins / Wes Wesley

Ian Mullings / Jonathan Bryant

Dan Jones / Tom Adkins

Lou George Sr / Terrence Pierce

Henry Ling / Rodney Harris

Eric Galinier / Jesse Cook

Phillip Armstrong / Roger Luque

MAD

Men's Doubles

A

8

Single Elimination

Randy Pores / Rhett Rainey

Jeremiah Bond / Mark Thompson

Billy Cannon / David Wolfson

Henry Ling / Rodney Harris

Donald Williams / Richard White

Jeremy Scarpace / Tyrone Tony White

Gregg Pike / Lugene Jackson

Brett Leonard / Sameer Sagar

MBD

Men's Doubles

B

10

Single Elimination

Gregg Pike / Lugene Jackson

Raymond Engheben Iii / Steve Rhodes

Jeffrey Robinson / Martin Sewell

Jimbo Peters / Mark Brown

Jeff McCoy / Parker McCoy

Darryl Lewis / Jeffrey Thompson

Gabriel Bruzzi / Steve Call

Les Collins / Michael Mitchell

Men's Doubles

C Playoff #1

2

Single Elimination

Raymond Engheben Iii / Steve Rhodes

Jeffrey Robinson / Martin Sewell

MED

Men's Doubles

Elite

4

Round Robin

Jeremiah Bond / Mark Thompson

Don Gale / Stacey Richardson

Terrence Pierce / Tony Deeb

Ian Mullings / Jonathan Bryant

MOD

Men's Doubles

Open

9

Single Elimination

Aaron Price / Michael Kauffman

Austin Cunningham / Robert Hemphill

Destry Everhart / Ryan Summerford

Maurice Miller / Shane Karmelin

Sam Loggins / Shawn Dodd

Isaiah Motz / Jeremy Best

Gary Clarke / Maurice McKoy

Cruz Acosta / Jerry White

MA

Men's Singles

A

12

Single Elimination

Cory Welborn

Grant Cashin

Jeremy Scarpace

Corey Rudzinski

Sameer Sagar

Brett Leonard

Bradd Brown

Rodney Conner

MB

Men's Singles

B

11

Single Elimination

Corey Rudzinski

Mark Brown

Tom Dunham

Gabriel Bruzzi

Steve Call

Raymond Engheben Iii

Michael Fyfe

Scott Webster

MC

Men's Singles

C

11

Single Elimination

Scott Webster

Eric Saghini

Darryl Lewis

Alex Martinez

Julian Thayer

Jeffrey Thompson

Bruce Ward

Donald Williams

MD

Men's Singles

D

4

Round Robin

John Wilson

Hunter Pores

Parker McCoy

Thomas Golmon

ME

Men's Singles

Elite

14

Single Elimination

Marco Mijares

Stacey Richardson

John Crowe

Don Gale

Les Collins

Isaiah Motz

Marquis Miller

Grant Cashin

Men's Singles

Pro / Open

24

Single Elimination

Sebastian Franco

Jansen Allen

Alejandro Herrera

Brent Walters

David Stincer

Matt Fontana

Destry Everhart

David Sable (sabalesky)

Mixed Doubles

AB

2

Round Robin

Donna Jones / John Crowe

Lugene Jackson / Marsha Johnson

Mixed Doubles

Elite

4

Single Elimination

Gary Clarke / Tami Costanza

Brandon Bryant / Tara Borrero

Cecil McNair / Felicia Green

Donna Jones / John Crowe

Mixed Doubles

Open

7

Single Elimination

Maurice McKoy / Vicki Luque

Kanesha Madison / Marquis Miller

Shane Karmelin / Tara Borrero

Robin Whitmire / Tom Adkins

Amber Groesser / Destry Everhart

Austin Cunningham / Lynn Fonseca

Rainy Sor / Shawn Dodd

Women's Doubles

OPEN/B

5

Single Elimination

Kanesha Madison / Tara Borrero

Robin Whitmire / Vicki Luque

Donna Jones / Marsha Johnson

Felicia Green / Tami Costanza

Kelly Leblanc / Rainy Sor

Women's Singles

AB Playoff #1

2

Single Elimination

Felicia Green

Kelly Leblanc

WC

Women's Singles

C

5

Single Elimination

Brenda Williams

Carolyn Dwyer

Devon Conner

Andrea Rocha

Tanya Myles

WD

Women's Singles

D

3

Round Robin

Ursurla Wiley

Tanya Myles

Devon Conner

WO

Women's Singles

Open

4

Round Robin

Robin Whitmire

Lynn Fonseca

Amber Groesser

Kanesha Madison

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Racquetball Tournament
IRT
Racquetball Tournament
Racquetball Tournament