ProKennex Tournament of Champions & MAC Pro AM: Racquetball

5/14/2015 - 5/17/2015, Multnomah Athletic Club - Portland, OR USA


RACQUETBALL EVENT RESULTS


Click here to view the web site to learn more about this event.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the tournament director if you see any errors:elliott.saunders1@gmail.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

OR Racquetball Events Oregon Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third Fourth Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Men's Singles

IRT Pro Division

30

Single Elimination

Kane Waselenchuk

Daniel De La Rosa

Alvaro Beltran

Rocky Carson I I I

Coby Iwaasa

Jansen Allen

Marco Rojas

Tony Carson

MO

Men's Singles

Open

17

Single Elimination

Jordy Alonso

Coby Arff

Andres Acuna

Teobaldo Fumero A.

Joel Barshaw

Wayne Antone Iv

Connor Laffey

Felipe Camacho

cMO

Men's Singles

Open Consolation

9

Single Elimination

Joshua Lebow

Drew Litzer

Kamyron Meeks

Andrew Conti

Sunji Spencer

Luis Pesqueira

Dean Baer

Nick Baida

ME

Men's Singles

Elite

19

Single Elimination

Luis Pesqueira

Matthew Porter

Chuck Stivison

Rocco Vega

Daniel Goldstein

Michael Bern

Will Hoge

Jonathan Edwards

cME

Men's Singles

Elite Consolation

11

Single Elimination

Alexander DeHart

Terry Kingry

Mitchell Turner

Andrew Conti

Brian Woolf

Mason Masuda

David Boyovich

Diego Rodriguez

MA

Men's Singles

A

28

Single Elimination

Sanjay Bedi

Mitchell Turner

Arvind Bhuta

Diego Rodriguez

Jeff Budnick

Rod Cline

Travis Meinhold

Zac Thompson

cMA

Men's Singles

A Consolation

16

Single Elimination

Triston Guthrie

Thomas Kollas

Takashi Yamashita

Luke Miller

Ethan Janson

Shane Reilly

Scott Fish

Bruce Shreeve

MB

Men's Singles

B

29

Single Elimination

Jason Dornon

Bruce Shreeve

Lee Selby

Takashi Yamashita

Jeff Budnick

Todd Anderson

Tony Antone

Griff Bear

cMB

Men's Singles

B Consolation

16

Single Elimination

Bill Crist

Brad Stephens

Jerry Svoboda

Daniel Reynolds

Mani Homayoun

Justin Przybyla

David Moyle

Ty Gordon

MC

Men's Singles

C

17

Single Elimination

Paul Durbin

John Ryder

Peter Uluave

Matt Stein

Michael McPherson

Dustin Wilson

Griff Bear

Kevin McCullough

cMC

Men's Singles

C Consolation

9

Single Elimination

Mani Homayoun

Tony Peterson

Ben Rollins

Brett Moshofsky

Matt Brinton

Jim Douglas

Jeff Simonson

James Trujillo

Men's Age Singles

35+45+

9

Single Elimination

Dean Baer

Wade Reuther

Michael Bern

Mark Szabo

Cody Matteucci

Luis Morales

Stacey Witenberger

Jon Davis

Men's Age Singles

35+45+ Consolation

5

Single Elimination

Luis Morales

Ty Gordon

Stacey Witenberger

Cody Matteucci

Men's Age Singles

55+

4

Round Robin

David Szafranski

Rod Cline

David Boyovich

John Sheehan

Men's Age Singles

65+

2

Single Elimination

Bill Crist

Glenn Cunningham

BJS

Boy's Singles

Juniors

8

Single Elimination

Mitchell Turner

Spencer Brinton

Jett Guthrie

Mac O'Brien

Rahul Shenoy

Mack Prendergast

Rishey Shenoy

Boy's Singles

Juniors Consolation

5

Single Elimination

Connor Fadden

Elliot Risch

Rahul Shenoy

Women's Singles

O/A

7

Single Elimination

Lucia Gonzalez

Lexi York

Hollie Scott

Linda Reeves

Cecilia Orozco

Hollee Hungerford

Kristine Holman

Women's Singles

O/A Consolation

4

Single Elimination

Cecilia Orozco

Kristine Holman

Hollee Hungerford

Women's Singles

B/C

10

Single Elimination

Carlyssa Bailey

Jessie Scott

Alice Laffey

Tammie Milkes

Joy Wong

Jen Memhard

Lindsay Briglia

Cici Usher

Women's Singles

B/C Consolation

6

Single Elimination

Jen Memhard

Joy Wong

Ashlee Blank

Sarah Dornon

WD

Women's Singles

D

4

Round Robin

Jennifer Briglia

Elena Mathew

Kareena Mathew

Koty Troxell

MOD

Men's Doubles

Open

9

Single Elimination

Teobaldo Fumero A. / Felipe Camacho

Joshua Hungerford / Jeremy McGlothin

Drew Litzer / Brad Hardy

Joshua Lebow / Wayne Antone Iv

Sunji Spencer / Andrew Conti

Andree Parrilla / Dean Baer

Scott McClellan / Elliott Saunders

Jared Imhausen / Richard Imhausen Iii

Men's Doubles

Open Consolation

5

Single Elimination

Scott McClellan / Elliott Saunders

Sunji Spencer / Andrew Conti

Andree Parrilla / Dean Baer

Wendall Pelham / Cody Matteucci

MED

Men's Doubles

Elite

8

Single Elimination

Jared Imhausen / Richard Imhausen Iii

Steve Altizer / Mark Szabo

Gavin Usher / Will Hoge

Jon Davis / Michael Bern

Chuck Stivison / Luis Morales

Jesse Mabon / Stacey Witenberger

Daniel Goldstein / Jonathan Edwards

Lincoln Andres-Beck / Favio Soto

Men's Doubles

Elite Consolation

4

Single Elimination

Chuck Stivison / Luis Morales

Daniel Goldstein / Jonathan Edwards

Jesse Mabon / Stacey Witenberger

Lincoln Andres-Beck / Favio Soto

Men's Doubles

A

15

Single Elimination

David Rosenbaum / Rick Tetzloff

Joseph Craig / Roberto Cardenas

Arvind Bhuta / Mike Lyons

David Reyes / Jim Hart

Jesse Mabon / Zac Thompson

Darrin McNally / James Whitley

Todd Anderson / Scott Fish

Victor Guthrie Jr. / Triston Guthrie

Men's Doubles

A Consolation

8

Single Elimination

Dan Arnold / Don Kerzel

David Sneitzer / Eryk Miller

Art Fleming / Jeff Clark

Bob Alejandre / Patrick Boyd

Richard Aal / Anna Hayman

Thomas Kollas / Max Metschan

Jesse Salhus / Shane Reilly

Men's Doubles

B

11

Single Elimination

Daniel Reynolds / Jeff Milkes

Daniel Hoffman / Zachery Britt

Ryan Goode / Keys Miller

David Moyle / Tony Antone

Glenn Cunningham / Mitch Milewski

Justin Przybyla / Michael Mayer

Jeff Simonson / Stan Henderson

Brad Stephens / Darrik Helin

Men's Doubles

B/C Consolation

7

Single Elimination

Jerry Svoboda / Lee Selby

Bob Burt / Howard Davis

Jim Douglas / Kevin McCullough

Glenn Cunningham / Mitch Milewski

Jeff Simonson / Stan Henderson

Men's Doubles

Combined 90+ Playoff #1

4

Single Elimination

Roberto Cardenas / Joseph Craig

Art Fleming / Mike Lyons

David Sneitzer / Max Metschan

Stan Henderson / Jim Hart

Women's Doubles

Open/A

5

Round Robin

Cecilia Orozco / Lucia Gonzalez

Hollie Scott / Wanda Collins

Brenna Bilbrough / Vicky Reyes

Jessica Amezcua / Karin Ide

Kristine Holman / Madison Kerzel

Mixed Doubles

Open / Elite Playoff #1

4

Single Elimination

Favio Soto / Lucia Gonzalez

Terry Kingry / Linda Reeves

Kristine Holman / Joshua Lebow

Wanda Collins / Rocco Vega

Mixed Doubles

A

5

Round Robin

Alexander DeHart / Madison Kerzel

Jessica Amezcua / Sanjay Bedi

David Reyes / Vicky Reyes

Jessie Scott / Patrick Boyd

Anna Hayman / Jesse Salhus

Mixed Doubles

B

4

Round Robin

Carlyssa Bailey / James Whitley

Juli Fimbres / Justin Fimbres

Sarah Dornon / Jason Dornon

Tammie Milkes / Jeff Milkes

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third Fourth Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Racquetball Tournament
Racquetball Tournament
Racquetball Tournament
Racquetball Tournament