Tournament: Grumpy Garry's Racquetball Extravaganza

11/21/2014 - 11/23/2014, Brandon Sportsplex - Brandon, MB CAN


RACQUETBALL EVENT RESULTS


Click here to view the web site to learn more about this event.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:brandonracquetball@gmail.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Men's Singles

Pro / Open

10

Single Elimination

Nathaniel Husulak

Lee Connell

Cameron Wachs

Brian Knowles

Jen Saunders

Tanner Prentice

Justin Johnson

Kyle Beck

Men's Singles

Pro / Open Consolation

6

Single Elimination

Tanner Prentice

Jen Saunders

Evan Pritchard

Gregory Sawkey

MEA

Men's Singles

Elite / A

4

Round Robin

Pat Madill

Darrell Davis

Jay Cadman

Sean Prentice

Men's Singles

B / C

4

Round Robin

Rick Kehler

Charles Roeder

Juan Colbourne

Robin Smith

WAB

Women's Singles

A / B

4

Round Robin

Alexandra Murray

Stephanie Oteyza

Cassie Prentice

Milana Paddock

JA

Junior Singles

A

4

Round Robin

Cassie Prentice

Michael Cristall

Nick Edmunds

Brendan Kowalchuk

JB

Junior Singles

B

4

Round Robin

Reid Sorotsky

Tyler Jones

Teanna Letkeman

Christopher Peasgood

JDB

Junior Singles

Double Bounce

7

Single Elimination

J.t. Martine

Junior Martine

Josh Lintott

Benjamin Garbutt

Lucas Hagen

Gavin Cotton

Jaden Colbourne

Junior Singles

Double Bounce Consolation

4

Single Elimination

Benjamin Garbutt

Lucas Hagen

Gavin Cotton

Jaden Colbourne

DO

Doubles

Open

8

Single Elimination

Lee Connell / Nathaniel Husulak

Justin Johnson / Tanner Prentice

Brian Knowles / Kyle Beck

Cameron Wachs / Connor Madill

Evan Pritchard / Gregory Sawkey

Jay Cadman / Pat Madill

Jen Saunders / Garry Kerr

Darrell Davis / Ted Townshend

cDO

Doubles

Open Consolation

4

Single Elimination

Jen Saunders / Garry Kerr

Evan Pritchard / Gregory Sawkey

Jay Cadman / Pat Madill

Darrell Davis / Ted Townshend

DB

Doubles

B

3

Round Robin

Bill Kitchen / Stephanie Oteyza

Charles Roeder / Rick Kehler

Alexandra Murray / Milana Paddock

Doubles

Juniors

3

Round Robin

Michael Cristall / Brendan Kowalchuk

Reid Sorotsky / Teanna Letkeman

Nick Edmunds / Tyler Jones

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th