Tournament: AZ WOR III Battle Siege at Horizon: Racquetball

12/6/2014 - 12/7/2014, Horizon High School - Scottsdale, AZ USA


RACQUETBALL EVENT RESULTS


Click here to view the web site to learn more about this event.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:azor@azoutdoorracquetball.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

AZ Racquetball Events Racquetball Players Association of Arizona

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th

DA

Doubles

A

7

Round Robin

Susie Boulanger / Erik Blood

William Bessette / Pablo Uriarte

James Lamont / Russ Randolph

Kiel Whetstone / Dale Winter

Gavin Gardner / Tonni Forbes

Rick Cannone / Karl Meisenheimer

Ken Patterson / Ryan Patterson

Doubles

B Playoff #1

4

Single Elimination

William Bessette / Pablo Uriarte

Russ Randolph / James Lamont

Tonni Forbes / Gavin Gardner

Craig Beiferman / Ed Dutton

Doubles

C Playoff #1

2

Single Elimination

Ed Dutton / Craig Beiferman

Trevor Hirshberg / Tristan Henderson

Doubles

Centurion+

6

Round Robin

Craig Beiferman / Ed Dutton

Curt Baumgarth / Luis Garcia

Rob Craig / Dale Winter

Thomas Michel / Larry Gazelka

Karin Mannon / Karl Meisenheimer

Patrick Smith / Rudy Luna

DO

Doubles

Open

3

Round Robin

Rick Wagner / Daniel De La Rosa

Erik Blood / Charlie Stalder

Jerry Reyes / Victor Sanabria

Men's Age Singles

50+

5

Round Robin

Patrick Smith

Russ Randolph

Rob Craig

Rudy Luna

Daryl Johnson

Mixed Doubles

Open

6

Round Robin

Susie Boulanger / Erik Blood

Daniel De La Rosa / Katherine Rodriguez

James Lamont / Kim Holderness

Nancy Bortfeld / Russ Randolph

Shelley Groh / Jamie Sims

Karin Mannon / Curt Baumgarth

Singles

A Playoff #1

4

Single Elimination

Erik Blood

Jerry Reyes

Karl Meisenheimer

Pablo Uriarte

Singles

B Playoff #1

8

Single Elimination

Pablo Uriarte

James Lamont

Dale Winter

Susie Boulanger

William Bessette

Ryan Patterson

Russ Randolph

Karl Meisenheimer

Singles

C Playoff #1

4

Single Elimination

Russ Randolph

Ryan Patterson

Curt Baumgarth

Rob Craig

Singles

Open Playoff #1

8

Single Elimination

Daniel De La Rosa

Erik Blood

Arthur Schmeiser

Carlos Indacochea

Victor Sanabria

James Lamont

Jerry Reyes

Matthew Barcellos

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th