Tournament: AZ WOR IV Battle Clash of Chavez: Racquetball

1/3/2015 - 1/4/2015, Cesar Chavez Park - Laveen, AZ USA


RACQUETBALL EVENT RESULTS


Click here to view the web site to learn more about this event.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:azor@azoutdoorracquetball.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

AZ Racquetball Events Racquetball Players Association of Arizona

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th

SO

Singles

Open

6

Round Robin

Daniel De La Rosa

Michelle Key

James Lamont

Victor Sanabria

Jerry Reyes

John Basehore Jr.

DO

Doubles

Open

4

Round Robin

Michelle Key / Daniel De La Rosa

Darold Key / Erik Blood

James Lamont / Ryan Patterson

Dean Zattair / Pablo Uriarte

Mixed Doubles

Open

4

Round Robin

James Lamont / Kim Holderness

Susie Boulanger / Erik Blood

Russ Randolph / Nancy Bortfeld

Curt Baumgarth / Karin Mannon

SA

Singles

A

8

Round Robin

John Basehore Jr.

Pablo Uriarte

Karl Meisenheimer

James Lamont

Matthew Barcellos

Jerry Reyes

Gavin Gardner

Susie Boulanger

DA

Doubles

A

6

Round Robin

Dale Winter / Rick Cannone


Ellis Murphy / James Rupert

Dean Zattair / Pablo Uriarte

Karl Meisenheimer / Trevor Hirshberg

Ryan Patterson / James Lamont

Singles

B Playoff #1

6

Single Elimination

Pablo Uriarte

James Lamont

Karl Meisenheimer

David Legere

Patrick Smith

Curt Baumgarth

Doubles

B Playoff #1

4

Single Elimination

Dale Winter / Rick Cannone

Dean Zattair / Pablo Uriarte

Susie Boulanger / Karl Meisenheimer

Tristan Henderson / Trevor Hirshberg

Singles

C Playoff #1

4

Single Elimination

Ivan Castillo

Russ Randolph

Tristan Henderson

Curt Baumgarth

DC

Doubles

C

7

Round Robin


Chilo Posada / Susie Boulanger

Naveed Ahmed / Patrick Smith

Trevor Hirshberg / Tristan Henderson

Rudy Luna / Russ Randolph

Kim Holderness / Nancy Bortfeld

Curt Baumgarth / Karin Mannon

Men's Age Singles

50+

1

Single Elimination

Rudy Luna


Doubles

Centurion+

4

Round Robin

Russ Randolph / Curt Baumgarth

Karin Mannon / Karl Meisenheimer

Kim Holderness / Nancy Bortfeld

Patrick Smith / Rudy Luna

WAS

Enter Division Type

Womens A Singles

1

Single Elimination

Susie Boulanger


WBS

Enter Division Type

Womens B Singles

1

Single Elimination

Susie Boulanger


WOS

Enter Division Type

Womens Open Singles

1

Single Elimination

Michelle Key


Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th