Tournament: AZ WOR VI Battle Target Tolleson: Racquetball

3/7/2015 - 3/8/2015, Tolleson High School - Tolleson, AZ USA


RACQUETBALL EVENT RESULTS


Click here to view the web site to learn more about this event.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:azor@azoutdoorracquetball.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

AZ Racquetball Events Racquetball Players Association of Arizona

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th

SO

Singles

Open

4

Round Robin

Daniel De La Rosa

Jerry Reyes

James Lamont

Luis Garcia

DO

Doubles

Open

5

Round Robin

Charlie Stalder / Daniel De La Rosa

Rick Wagner / Tommy Medina

Gilbert Baldenegro / Richard Martinez

Erik Blood / Jerry Reyes

Jamie Sims / Arthur Schmeiser

Mixed Doubles

Open

5

Round Robin

Susie Boulanger / Erik Blood

Kim Holderness / James Lamont

Charlie Stalder / Katherine Rodriguez

Karin Mannon / Curt Baumgarth

Nancy Bortfeld / Russ Randolph

SA

Singles

A

6

Round Robin

James Lamont

Luis Garcia

Jerry Reyes

Pablo Uriarte

Brent Johnson

Marquis Pharrams

DA

Doubles

A

8

Round Robin

Luis Garcia / Michael Dipadova

Russ Randolph / James Lamont

Pablo Uriarte / Chilo Posada

Jerry Reyes / William Bessette

Ron Couch / Susie Boulanger

Trevor Hirshberg / Jamie Sims

Marquis Pharrams / Gavin Gardner

Darold Key / Katherine Rodriguez

Singles

B Playoff #1

4

Single Elimination

Pablo Uriarte

James Lamont

Michael Dipadova

Rene Cordero

Doubles

B Playoff #1

6

Single Elimination

James Lamont / Russ Randolph

Trevor Hirshberg / William Bessette

Michael Dipadova / Curt Baumgarth

Marquis Pharrams / Gavin Gardner

Karin Mannon / Jerry Reyes

Pablo Uriarte / Chilo Posada

SC

Singles

C

8

Round Robin

Rene Cordero

Curt Baumgarth

Russ Randolph

Naveed Ahmed

Patrick Smith

Andrew Clark

Tony D'errico

Karin Mannon

DC

Doubles

C

5

Round Robin

Adelaido Molina / Rene Cordero

Nancy Bortfeld / Kim Holderness

Patrick Smith / Michael Dipadova

Karin Mannon / Curt Baumgarth

Gustavo Diaz / Arturo Diaz

Doubles

Centurion+

5

Round Robin

Dale Winter / Rick Cannone

Luis Garcia / Curt Baumgarth

Russ Randolph / Karin Mannon

Ed Dutton / Patrick Smith

Kim Holderness / Nancy Bortfeld

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th