Lewis 37th Annual Pro Stop / SD State Amateur Tournament: Racquetball

1/22/2015 - 1/25/2015, Sioux Falls Family YMCA - Sioux Falls, SD USA


RACQUETBALL EVENT RESULTS


Click here to view the web site to learn more about this event.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:lewisproam@gmail.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

SD Racquetball Events South Dakota Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th

Men's Singles

IRT Pro

21

Single Elimination

Kane Waselenchuk

Rocky Carson I I I

Ben Croft

Jose Rojas

Daniel De La Rosa

Alvaro Beltran

Alejandro Landa

Marco Rojas

MPD

Men's Doubles

IRT Pro

5

Single Elimination

Rocky Carson I I I / Alvaro Beltran

Kane Waselenchuk / Ben Croft

Jansen Allen / Jose Rojas

Alejandro Landa / Charlie Pratt

Jose Diaz / Marco Rojas

MO

Men's Singles

Open

15

Single Elimination

Jose Diaz

Jordan Barth

Lee Connell

Tim Landeryou

Chris Exner

Robert Collins

Shawn Merrill

Justin Johnson

cMO

Men's Singles

Open Consolation

8

Single Elimination

Troy Vanbemmelen

Tanner Prentice

Brian Misfeldt

Andy Wiegand

Michael Gage

Rajat Ghosh

Justin Johnson

Aaron Guliuzza

MOD

Men's Doubles

Open

4

Round Robin

Jordan Barth / Shawn Merrill

Lee Connell / Tanner Prentice

Jon Hofer / Jason Krantz

Rajat Ghosh / Andy Wiegand

Men's Doubles

Centurion+ Open

4

Round Robin

Ruben Gonzalez / Jason Mannino

Doug Ganim / Troy Stallings

Bill Webb / Todd Meendering

Bruce Earhart / Les Earhart

Men's Doubles

Centurion+ B

8

Single Elimination

Paul Kruse / Erwin Marson

Bill Halvorson / Max Tite

Travis Rayhons / Fred Meyer

Mark Griffin / Jeff Scherschligt

Rick Noonan / Blaze Okerland

Gary Barlow / Josh Kattenburg

Rick Kline / Ken Harrington

Jeff Johnson / Dennis Kautz

Men's Doubles

Centurion+ B Consolation

4

Single Elimination

Rick Noonan / Blaze Okerland

Rick Kline / Ken Harrington

Gary Barlow / Josh Kattenburg

Jeff Johnson / Dennis Kautz

MA

Men's Singles

A

7

Single Elimination

Greg Cantine

P Olson

Kevin Siverling

Bret Burkholder

Michael Lefort

Scott Regenscheid

Brian Misfeldt

MB

Men's Singles

B

8

Single Elimination

Kevin Siverling

Bret Burkholder

Michael Lefort

Randy Nielsen

Cole Hartman

Roland Siverling

Jonathan Backes

Alan Meier

cMB

Men's Singles

B Consolation

5

Single Elimination

Roland Siverling

Cole Hartman

Jonathan Backes

Alan Meier

MC

Men's Singles

C

10

Single Elimination

Chris Boesen

Dan Horner

Jordan Griesinger

Eric Hartman

Drew Arnold

Cole Hartman

Roland Siverling

Loren McManus

cMC

Men's Singles

C Consolation

6

Single Elimination

Roland Siverling

Cole Hartman

Troy Van Hull

Drew Arnold

Loren McManus

Jeremy Seefeldt

Junior Singles

Elite

4

Round Robin

Roland Siverling

Cole Hartman

Benjamin Horner

Drew Arnold

Men's Age Singles

Mens 30- B Singles

5

Round Robin

Brock Wallen

Ron Berquist

Jonathan Backes

Jordan Griesinger

Jeremy Seefeldt

Men's Age Singles

30+

4

Round Robin

Justin Johnson

Michael Gage

Andy Wiegand

Aaron Guliuzza

Men's Age Singles

40+ B

5

Round Robin

Ron Berquist

Bret Burkholder

Mark Gibbs

Vance Siemonsma

Bill Halvorson

Men's Age Singles

Men's 50+ B Singles

6

Single Elimination

Alan Meier

Randy Nielsen

Fred Meyer

Michael Lefort

John Bayer

Rick Noonan

Men's Age Singles

Men's 50+ B Singles Consolation

4

Single Elimination

Michael Lefort

John Bayer

Rick Noonan

Fred Meyer

Men's Age Singles

Men's 50-60 Singles

5

Round Robin

Dan Pansch

Jeff Murray

Bruce Green

Max Tite

Men's Doubles

30+

4

Round Robin

Matthew Majxner / Tim Landeryou

Troy Vanbemmelen / Troy Stallings

Kim Russell-waselenchuk / Doug Ganim

Chris Exner / Lee Connell

Men's Doubles

40+ A

7

Single Elimination

Dave Dunlap / Lon Henning

Dan Barrett / Jim Pruett

Jeff Murray / Craig Vanderbeek

Dan Pansch / P Olson

Todd Meendering / Dennis Thurman

Bruce Earhart / Les Earhart

Bill O'connor / Mark Ovenden

Men's Doubles

40+ A Consolation

4

Single Elimination

Todd Meendering / Dennis Thurman

Dan Pansch / P Olson

Bruce Earhart / Les Earhart

Bill O'connor / Mark Ovenden

Men's Doubles

A Consolation

5

Single Elimination

Lon Henning / Dan Pansch

Greg Cantine / Wade Heiser

Craig Vanderbeek / Bill Webb

Bret Burkholder / Justin Johnson

Dennis Thurman / P Olson

Men's Doubles

B / C

14

Single Elimination

Matt Mahowald / Matt Miller

Dan Peterson / Nate Peterson

Mark Gibbs / Brock Wallen

Julia Vargas / Todd Meendering

Ron Berquist / Scott Regenscheid

Erwin Marson / Paul Kruse

John Dawes / Mark Ovenden

Jeff Johnson / Dennis Kautz

Men's Doubles

B / C Consolation

7

Single Elimination

Josh Kattenburg / Fred Meyer

Kevin Siverling / Roland Siverling

Tyler Northrup / Alan Meier

John Dawes / Mark Ovenden

Mike Best / Rod Heetland

Loren McManus / Vance Siemonsma

Benjamin Horner / Dan Horner

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th