Tournament: 2015 IRT GEORGIA GAMES RACQUETBALL CHAMPIONSHIPS: Racquetball

7/10/2015 - 7/12/2015, Recreation ATL - Lilburn / Atlanta, GA USA


RACQUETBALL EVENT RESULTS


Click here to view the web site to learn more about this event.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:info@recreationatl.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

GA Racquetball Events Georgia Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th

Men's Age Singles

Mens Singles 24- 35 AB

4

Round Robin

Yacouba Keita

Matthew Kelly

Lugene Jackson

Daniel Doble

Men's Age Singles

Mens Singles 24-30+C

4

Round Robin

Chaz Liston

David Firestone

John Wilson

Trevor Bentley

Men's Age Singles

Mens Singles 24-35+

3

Round Robin

Benz Paneboun

Chris Butler

Preston Jackson

Men's Age Singles

Mens Singles 35+60+B

8

Single Elimination

Michael Mitchell

Rodolpho Everett

Antonio Delgado

Bob Trusty

Silviu Necula

Jimbo Woodall

Kwami Williams

Brian Kingrey

Men's Age Singles

Mens Singles 45+55+

3

Round Robin

Wes Wesley

Gary Clarke

Jim Voss

Men's Age Singles

Mens Singles 50+65C

3

Round Robin

Barry Leb

Gerry Carr

Wayne Harris

Men's Doubles

40+ A

2

Single Elimination

Gabriel Bruzzi / Jeff Welch

Lugene Jackson / Michael Mitchell

Men's Doubles

Mens Doubles 35+55+

3

Round Robin

Bill Deluca / Billy Cannon

Wes Wesley / Donald Williams

Lugene Jackson / Michael Mitchell

Men's Doubles

Mens Doubles BC

4

Round Robin

Tony Santora / Yacouba Keita

Eric Saghini / Kevin Wiley

Chaz Liston / Steve McElroy

Jeffrey Thompson / John Wilson

Men's Doubles

Mens Doubles Elite / A

5

Single Elimination

Bill Deluca / Billy Cannon

Cory Welborn / Don Gale

Donald Williams / Samantha Simmons

Jeff Weber / Josh Peters

Gabriel Bruzzi / Jeff Welch

MOD

Men's Doubles

Open

5

Single Elimination

David Stincer / Sebastian Franco

Jim Minkel / Jeremy Best

Maurice Miller / Shane Karmelin

Destry Everhart / Robert Hemphill

Austin Cunningham / Cruz Acosta

Men's Singles

A Playoff #1

2

Single Elimination

Erik Montana

Matthew Kelly

MB

Men's Singles

B

9

Single Elimination

Jeff Weber

Yacouba Keita

Eric Saghini

Jeffrey Thompson

Kwami Williams

Antonio Delgado

Brian Kingrey

Adam Aaron

MC

Men's Singles

C

11

Single Elimination

John Wilson

Barry Leb

Tony Santora

Donald Williams

Trevor Bentley

Bob Trusty

Shreyas Krishna

Rodolpho Everett

MD

Men's Singles

D

4

Round Robin

David Firestone

Trevor Bentley

Shreyas Krishna

Tyler Bentley

ME

Men's Singles

Elite

8

Single Elimination

Marquis Miller

Preston Jackson

Tony Deeb

Benz Paneboun

Alex Morales

Don Gale

Tony Cargile

Cory Welborn

Men's Singles

Pro / Open

18

Single Elimination

Sebastian Franco

Destry Everhart

David Stincer

Robert Hemphill

Maurice Miller

Austin Cunningham

Shane Karmelin

Jeremy Best

Mixed Doubles

Elite

3

Round Robin

Gary Clarke / Tami Costanza

Wes Wesley / Marsha Johnson

Erik Montana / Kelly Leblanc

Mixed Doubles

Open

4

Single Elimination

Sebastian Franco / Samantha Simmons

Amber Groesser / Destry Everhart

Cruz Acosta / Jennie Jones-Huggins

Danny Smith / Felicia Green

Women's Doubles

OPEN / A

3

Round Robin

Tami Costanza / Felicia Green

Jennie Jones-Huggins / Kelly Leblanc

Ursurla Wiley / Marsha Johnson

WOE

Women's Singles

OPEN / ELITE

7

Single Elimination

Samantha Simmons

Alexis Ross

Felicia Green

Teresa Sefcik

Kelly Leblanc

Amber Groesser

Jennie Jones-Huggins

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th