ProKennex Tournament of Champions & MAC Pro AM Presented By Campbell Global: Racquetball

5/12/2016 - 5/15/2016, Multnomah Athletic Club - Portland, OR USA


RACQUETBALL EVENT RESULTS


Click here to view the web site to learn more about this event.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the tournament director if you see any errors:elliott.saunders1@gmail.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

OR Racquetball Events Oregon Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third Fourth Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Men's Singles

IRT Pro

25

Single Elimination

Kane Waselenchuk

Daniel De La Rosa

Rocky Carson I I I

Jose Rojas

Andree Parrilla

Jansen Allen

Mario Mercado

Men's Singles

IRT Pro

7

Single Elimination

Kane Waselenchuk

Daniel De La Rosa

Rocky Carson I I I

Jose Rojas

Jansen Allen

MPQ

Men's Singles

IRT Pro Qualifier

18

Single Elimination

Andree Parrilla

Mario Mercado

MO

Men's Singles

Open

17

Single Elimination

Majeed Shahin

Tim Prigo

Dylan Reid

Justin Ide

Joe Kelley

Jonathan Edwards

Dane Elkins

Arash Afshar

cMO

Men's Singles

Open Consolation

9

Single Elimination

Loupe Chavez

Kamyron Meeks

Gavin Usher

Rich Carver

Mark Szabo

Lee Cramer

Samuel Kelley

Wilson Bledsoe

ME

Men's Singles

Elite

7

Single Elimination

Sanjay Bedi

Arash Afshar

Jon Davis

Mitchell Turner

Zac Thompson

Wilson Bledsoe

Arvind Bhuta

cME

Men's Singles

Elite Consolation

3

Single Elimination

Arvind Bhuta

Zac Thompson

Wilson Bledsoe

MA

Men's Singles

A

21

Single Elimination

Josh Tittle

Mitchell Turner

Jeff Budnick

Jason Dornon

Chris Weiser

Mark Lobo

David Ornelas

Zac Thompson

cMA

Men's Singles

A Consolation

13

Single Elimination

Luke Miller

Robert Jose

Griff Bear

Ethan Janson

Justin Fimbres

Jerry Bentley

David Boyovich

Kalen Krueger

MB

Men's Singles

B

20

Single Elimination

Brad Stephens

Lee Selby

Griff Bear

Joshua Summers

Shane Reilly

Paul Durbin

Jerry Bentley

Luke Miller

cMB

Men's Singles

B Consolation

12

Single Elimination

Richard Vonroble

Peter Uluave

Timm Locke

Justin Przybyla

Mani Homayoun

Michael Mayer

David Moyle

John Sheehan

Boy's Singles

High School - Beginner

2

Single Elimination

Gavin McMahon

John Curley

MC2

Men's Singles

C

8

Single Elimination

Michael McPherson

Jeff Simonson

Chip Locke

James Trujillo

Ian Bailey

Marcus Terry

Gavin McMahon

John Curley

MC

Men's Singles

C

5

Single Elimination

Michael McPherson

Jeff Simonson

Chip Locke

James Trujillo

Ian Bailey

MD

Men's Singles

D

1

Single Elimination

Marcus Terry


Men's Singles

C Consolation

4

Single Elimination

John Curley

Marcus Terry

Gavin McMahon

Ian Bailey

Men's Age Singles

35+

11

Single Elimination

Dean Baer

Jeremy White

Brent Turnbull

Rocco Vega

Michael Stoner

Michael Bern

Rich Carver

Robert Jose

Men's Age Singles

35+

3

Single Elimination

Dean Baer

Jeremy White

Rocco Vega

Men's Age Singles

45+

8

Single Elimination

Brent Turnbull

Michael Stoner

Michael Bern

Rich Carver

Robert Jose

Men's Age Singles

35+ Consolation

7

Single Elimination



Ethan Janson

Kenny Brown

Scott Johnston

Men's Age Singles

55+

11

Single Elimination

David Szafranski

Dan Graham

Rob Durbin

Jeff Larson

Thomas Kollas

Mike Lyons

Mark Lobo

Lee Selby

Men's Age Singles

55+ Consolation

7

Single Elimination

Mark Lobo

Thomas Kollas

David Hurt

David Boyovich

Bill Crist

B10

Boy's Singles

10 and Under

1

Round Robin

Ben Sheehan


B12

Boy's Singles

12 and Under

1

Round Robin

Rahul Shenoy


G10

Girl's Singles

10 and Under

1

Round Robin

Kareena Mathew


G12

Girl's Singles

12 and Under

1

Round Robin

Elena Mathew


Junior Singles

12 and Under

4

Round Robin

Elena Mathew

Kareena Mathew

Rahul Shenoy

Ben Sheehan

B14

Boy's Singles

14 and Under

2

Single Elimination

Connor Fadden

Rishey Shenoy

G16

Girl's Singles

16 and Under

5

Single Elimination

Lindsay Briglia

Megan Carver

Annie Roberts

Kayla Rae

Hannah Carver

Junior Singles

16 and Under

7

Single Elimination

Lindsay Briglia

Megan Carver

Annie Roberts

Connor Fadden

Kayla Rae

Rishey Shenoy

Hannah Carver

Junior Singles

16 and Under Consolation

3

Single Elimination

Hannah Carver

Kayla Rae

Rishey Shenoy

WOE

Women's Singles

Open/Elite

5

Round Robin

Tammarrian Rogers

Polly Reuther

Linda Reeves

Erica Lipski

Karin Ide

WA

Women's Singles

A

10

Single Elimination

Erica Lipski

Anne Griffin

Georgette Blomquist

Dahr-Wynn Blakemore

Hannah Carver

Megan Carver

Jessie Scott

Annie Roberts

cWA

Women's Singles

A Consolation

6

Single Elimination

Jordan Coleman

Megan Carver

Jessie Scott

Hannah Carver

Kristen Lemmon

WB

Women's Singles

B

7

Single Elimination

Laura Van Der Veer

Annie Roberts

Jordan Coleman

Dahr-Wynn Blakemore

Jen Memhard

Sarah Dornon

Kristen Lemmon

cWB

Women's Singles

B Consolation

3

Single Elimination

Kristen Lemmon

Jen Memhard

Sarah Dornon

WC

Women's Singles

C

4

Round Robin

Elena Mathew

Kareena Mathew

Rhonda McInturff

Marzia Miletto

MOD

Men's Doubles

Open

10

Single Elimination

Charlie Pratt / Tim Prigo

Abe Valdez / Wayne Antone Iv

Dean Baer / Andree Parrilla

Joe Kelley / Samuel Kelley

Dane Elkins / Justin Ide

Brad Hardy / Drew Litzer

Ryan Charbonneau / Dylan Reid

Darrin McNally / Sunji Spencer

Men's Doubles

Open Consolation

6

Single Elimination

Ryan Charbonneau / Dylan Reid

Dane Elkins / Justin Ide

Brad Hardy / Drew Litzer

Michael Bern / Matthew Shrewsberry

Matthew Porter / Rich Carver

Men's Doubles

Elite Playoff #1

4

Single Elimination

Gavin Usher / Sanjay Bedi

Matthew Shrewsberry / Michael Bern

Elliott Saunders / Kevin Coleman

Jon Davis / Mark Szabo

MAD

Men's Doubles

A

8

Single Elimination

Jeff Budnick / Kyle Orthmeyer

Joshua Summers / David Ornelas

Mike Lyons / Arvind Bhuta

Jim Hart / David Reyes

Don Kerzel / Bill Edmiston

Scott Johnston / David Hurt

Thomas Kollas / Max Metschan

Scott Skellenger / Zachery Britt

Men's Doubles

A Consolation

4

Single Elimination

Scott Johnston / David Hurt

Scott Skellenger / Zachery Britt

Thomas Kollas / Max Metschan

Don Kerzel / Bill Edmiston

Boys Doubles

18 and Under

1

Single Elimination



Men's Doubles

B

11

Single Elimination

Jerry Bentley / Kalen Krueger

Ryan Goode / Keys Miller

Matt Stein / Shane Reilly

Jim Douglas / Mani Homayoun

Lee Selby / Michael McPherson

Bruce Reid / David Moyle

Zachery Britt / Scott Skellenger

Ed O'Hanlon / Sean Moynihan

MBD

Men's Doubles

B

10

Single Elimination

Jerry Bentley / Kalen Krueger

Ryan Goode / Keys Miller

Matt Stein / Shane Reilly

Jim Douglas / Mani Homayoun

Lee Selby / Michael McPherson

Bruce Reid / David Moyle

Zachery Britt / Scott Skellenger

Ed O'Hanlon / Sean Moynihan

Men's Doubles

B Consolation

7

Single Elimination

Michael Mayer / Justin Przybyla

Zachery Britt / Scott Skellenger

Gavin McMahon / John Curley

Lee Selby / Michael McPherson

Bruce Reid / David Moyle

Chip Locke / Timm Locke

Men's Doubles

30+

4

Round Robin

Mark Szabo / Jon Davis

Brad Hardy / Drew Litzer

Wendall Pelham / Greg Campbell

Lee Cramer / Rick Tetzloff

Men's Doubles

Combined 90+

4

Round Robin

Dan Graham / Josh Tittle

David Hurt / Thomas Kollas

Bill Edmiston / Don Kerzel

Richard Vonroble / Robert Jose

Women's Doubles

45+

1

Single Elimination

Tammarrian Rogers / Wanda Collins


WAD

Women's Doubles

A

2

Single Elimination

Hannah Carver / Megan Carver

Anne Griffin / Lindsay Briglia

Women's Doubles

Open

7

Single Elimination

Tammarrian Rogers / Wanda Collins

Kristine Holman / Madison Kerzel

Vicky Reyes / Linda Reeves

Jessica Amezcua / Karin Ide

Krystle Boyle / Hollee Hungerford

Hannah Carver / Megan Carver

Anne Griffin / Lindsay Briglia

WOD

Women's Doubles

Open

4

Single Elimination

Kristine Holman / Madison Kerzel

Vicky Reyes / Linda Reeves

Jessica Amezcua / Karin Ide

Krystle Boyle / Hollee Hungerford

Women's Doubles

Open Consolation

3

Single Elimination

Krystle Boyle / Hollee Hungerford

Anne Griffin / Lindsay Briglia

Hannah Carver / Megan Carver

Mixed Doubles

Open / Elite Playoff #1

4

Single Elimination

Arash Afshar / Kristine Holman

Jeremy White / Polly Reuther

Michael Stoner / Linda Reeves

Rocco Vega / Tammarrian Rogers

Mixed Doubles

A

10

Single Elimination

Georgette Blomquist / Sanjay Bedi

Jason Dornon / Sarah Dornon

David Reyes / Vicky Reyes

Madison Kerzel / Nathan Buring

Favio Soto / Jessica Amezcua

Jesse Mabon / Anita Johnson-Pena

Andy Hungerford / Hollee Hungerford

Michael Mayer / Jessie Scott

Mixed Doubles

A Consolation

6

Single Elimination

Matt Stein / Hannah Bloombaum

Jesse Mabon / Anita Johnson-Pena

Andy Hungerford / Hollee Hungerford

Favio Soto / Jessica Amezcua

David Boyovich / Rhonda McInturff

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third Fourth Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Racquetball Tournament
Racquetball Tournament
Racquetball Tournament
Racquetball Tournament