Tournament: AZ WOR I Battle Assault on Pima: Racquetball

10/17/2015 - 10/18/2015, Pima Community College - Tucson, AZ USA


RACQUETBALL EVENT RESULTS


Click here to view the web site to learn more about this event.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:azor@azoutdoorracquetball.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

AZ Racquetball Events Racquetball Players Association of Arizona

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th

DA

Doubles

A

4

Round Robin

James Lamont / Russ Randolph

Matthew Barcellos / Darold Key

Alan Bennett / Chris Romero

Joseph Martinez / Kim Holderness

DB

Doubles

B

5

Round Robin

James Lamont / Joseph Martinez

Kim Holderness / Nancy Bortfeld

Russ Randolph / Rudy Luna

Curt Baumgarth / Rob Craig

Alan Bennett / Chris Romero

DC

Doubles

C

6

Round Robin

Alan Bennett / Kim Holderness

Curt Baumgarth / Karin Mannon

Joseph Bortfeld / Nancy Bortfeld

Rudy Luna / Russ Randolph

Patrick Smith / Laurie Kitchen

Jacquie Vara / Chris Romero

Doubles

Centurion 100+

4

Round Robin

Curt Baumgarth / Rob Craig

Rudy Luna / Russ Randolph

Kim Holderness / Nancy Bortfeld

Karin Mannon / Patrick Smith

DO

Doubles

Open

2

Round Robin

Matthew Barcellos / Michelle Key

James Lamont / Joseph Martinez

Men's Singles

Military/Police/Fire

2

Round Robin

Curt Baumgarth

Darold Key

Mixed Doubles

Intermediate

5

Round Robin

Karin Mannon / Curt Baumgarth

Joseph Bortfeld / Nancy Bortfeld

Russ Randolph / Jane Rallos Nixon

Norma York / Rudy Luna

Alan Bennett / Jacquie Vara

Mixed Doubles

Open

2

Round Robin

Matthew Barcellos / Michelle Key

Kim Holderness / James Lamont

SA

Singles

A

7

Round Robin

James Lamont

Matthew Barcellos

Chris Romero

Curt Baumgarth

Joseph Martinez

Russ Randolph

Larry Matthews

Singles

B Playoff #1

4

Single Elimination

Chris Romero

Russ Randolph

Curt Baumgarth

Joseph Martinez

SC

Singles

C

8

Round Robin

Russ Randolph

Curt Baumgarth

Rob Craig

Alan Bennett

Rudy Luna

Patrick Smith

Karin Mannon

Jane Rallos Nixon

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th