Tournament: 14th Annual Duboise Electric Racquetball Pro-Am Classic presented by Langston Drug Store

4/9/2016 - 4/10/2016, World Class Fitness - Ft Smith, Arkansas, AR USA


RACQUETBALL EVENT RESULTS


Click here to view the web site to learn more about this event.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:dschwinger@freight.abf.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

AR Racquetball Events Arkansas Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th

Men's Singles

Pro / Open

15

Single Elimination

Jansen Allen

Art Spelts

John Starks

Drew Barnabei

Derek Izzi

Juan Ruiz

Carlos Giraldo

Luciano Garcia Aragon

ME

Men's Singles

Men's Elite

11

Single Elimination

Luciano Garcia Aragon

Carlos Giraldo

Derek Izzi

Juan Ruiz

Rick McKinney

Ed Ericson

Bob Jackson

Calvin Godwin

MA

Men's Singles

A

6

Single Elimination

Christopher Nichols

Mike Pate

Patrick Duboise

Randall Anderson

Chris Rogers

Glenn Erickson

cMA

Men's Singles

A Consolation

2

Single Elimination

Glenn Erickson

Chris Rogers

MB

Men's Singles

B

9

Single Elimination

Thad Morrison

Ike Borges

Scott Nekonchuk

Chris Rogers

Glenn Erickson

Teresa Sefcik

Michael Rieser

Scott Morris

CMB

Men's Singles

B Consolation

5

Single Elimination

Freddie Garcia

Michael Rieser

Teresa Sefcik

Glenn Erickson

MC

Men's Singles

C

11

Single Elimination

Freddie Garcia

Rudy Ledbetter

Blake Lockwood

Michael Rieser

George Bazinet

Dustin Baucom

Jack Schoeppey

Dana Duboise

CMC

Men's Singles

C Consolation

7

Single Elimination

Kevin Weston

Guillermo Chen

Matthew Crow

George Bazinet

Men's Doubles

Open / A

7

Single Elimination

Patrick Duboise / Jansen Allen

Art Spelts / Drew Barnabei

Bob Jackson / Juan Ruiz

Dan Sublett / Ed Ericson

Carlos Giraldo / Luciano Garcia Aragon

Calvin Godwin / Casey Garretson

Blake Lockwood / Larry Ford

Men's Doubles

Open / A Consolation

4

Single Elimination

Calvin Godwin / Casey Garretson

Blake Lockwood / Larry Ford

Carlos Giraldo / Luciano Garcia Aragon

Men's Doubles

B / C

6

Single Elimination

Randall Anderson / Scott Nekonchuk

Blake Lockwood / Larry Ford

Ssu-chi Loh / Thad Morrison

Glenn Erickson / Jack Schoeppey

Dustin Baucom / Guillermo Chen

Kevin Weston / Scott Morris

Men's Doubles

B / C Consolation

2

Single Elimination

Kevin Weston / Scott Morris

Dustin Baucom / Guillermo Chen

XOA

Mixed Doubles

Open / A

4

Round Robin

John Starks / Teresa Sefcik

Michael Nichols Sr / Stephanie Bird

Juan Ruiz / Ssu-chi Loh

Dana Duboise / Derek Izzi

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Duboise Electric
Racquetball Tournament