2016 WOR Belle Isle Long Wall National Championships

Director Login

Software Support

3WallBall

www.3wallball.com

Tournament: 2016 WOR Belle Isle Long Wall National Championships: Racquetball

8/19/2016 - 8/21/2016, Belle Isle Park - Detroit, MI USA


RACQUETBALL EVENT RESULTS


Click here to view the web site to learn more about this event.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:russell@belleisleracquetball.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

MI Racquetball Events Racquetball Association of Michigan

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th

MBD

Men's Doubles

(MBD) Men's Doubles - B

4

Round Robin

Daniel Kurzawski / Pete Mann

Richard Worobec / Michael Newman

Christopher Mende / Adit Joshi

Sudhir Rangaraj / Angelo Bocchino

Women's Singles

(WA/B) Women's Singles - Women's A/B Singles

3

Round Robin

Barbara Durso

Polina Peach

Susan Gilmore

Men's Age Singles

Men's 50/60+

4

Single Elimination

Marcos Rivera


Richard Graham

Tim Gallagher

MAD

Men's Doubles

A

15

Single Elimination

Michael Brennan / James Camasto

Cheven Kimbrough / Luis Romero

Brandon Foster / Kelvin Hatcher

Cyrus Chinoy / Howard Webb, Jr.

David Chirio / Ray Emerson

Michael Bronson / Richard Bronson

Matthew Brand / Daniel Kurzawski

Jeff Bershad / Michael Newman

Men's Doubles

Centurion+ A

7

Single Elimination

Darryl Hunter / Marcos Rivera

Frank Bunker / James Camasto

Tim Gallagher / Jim Wink

Kamin Davis / Richard Graham

David Holden / Ray Emerson

Michael D'almeida / George Terryn

Roy Gelerman / Richard Worobec

Men's Doubles

Centurion+ Open

5

Single Elimination

Mark Reed / Christopher Kelly

Scott Boswell / Marcos Rivera

Jason Kennedy / Tom Blakeslee

Michael Stetz / Russell Baker

Joey Logan / Lem Rowans

Men's Doubles

CPRT 40+

3

Round Robin

Bart Turner / Jim Bronson

Gregory Lewerenz / Yelandi Rivero

Neal Brand / Matthew Brand

MED

Men's Doubles

Elite

10

Single Elimination

Frank Bunker / Ryan Fosco

Carlos Jones / Mark Reed

Howard Webb, Jr. / Cyrus Chinoy

Scott Boswell / Frank Ball

Russell Baker / Michael Stetz

Michael Brennan / Jason Kennedy

Roy Gelerman / Neal Brand

Edwin Moore / Travis Burnell

Men's Doubles

Men's 50/75+Doubles

5

Single Elimination

Darryl Hunter / Christopher Mende

David Wallace / Pete Mann

Angelo Bocchino / Richard Worobec

Richard Graham / Susan Gilmore

Men's Doubles

Outdoor Pro / Open

6

Single Elimination

Gregory Lewerenz / Andrew Price

Roy Hernandez / Yelandi Rivero

Jim Bronson / Robin Basil

Lamar Leverett / Scott Young

David Schwartz / Kyle Smith

Ethan Slutzky / Ian Brooks

MA

Men's Singles

A

14

Single Elimination

Luis Romero

Cyrus Chinoy

Nick Cocco

Matthew Brand

Adam Diehm

Brandon Foster

Michael Bronson

Daniel Kurzawski

MB

Men's Singles

B

6

Single Elimination

Michael Newman

Christopher Mende

Angelo Bocchino

Tim Gallagher

Jeff Bershad

Adit Joshi

ME

Men's Singles

Elite

10

Single Elimination

Neal Brand

Ian Brooks

Roy Gelerman

Travis Burnell

Carlos Jones

Ryan Fosco

Kyle Smith

Edwin Moore

Men's Singles

Pro / Open

7

Single Elimination

Andrew Price

Roy Hernandez

Robin Basil

David Schwartz

William Garrow

Ethan Slutzky

Gregory Lewerenz

Mixed Doubles

A

5

Single Elimination

Nick Cocco / Polina Peach

Kelvin Hatcher / Latanya Jones

Sonya Green / Cheven Kimbrough

Russell Baker / Barbara Durso

Joyce Norris / Darryl Hunter

Mixed Doubles

B

3

Round Robin

Lorna Rose / Joe Lowell

Tia Lecland / Kamin Davis

Susan Gilmore / Myron Watts

Mixed Doubles

Elite

9

Single Elimination

Frank Ball / Anthnita Dickerson

Joyce Norris / Kyle Smith

Cyrus Chinoy / Maddie Melendez

Bridgette (bree) Paganetto / Brandon Foster

Tia Lecland / Ethan Slutzky

Kelly McKenzie / Mark Reed

Adam Diehm / Kelly Gremley

Joe Lowell / Jasmine Suarez

Mixed Doubles

Pro / Open

6

Single Elimination

Carrie Hoeft / Roy Hernandez

Bridgette (bree) Paganetto / Andrew Price

Tia Lecland / David Schwartz

Robin Basil / Tahpenes Johnson

Valeria Clemmensen / Yelandi Rivero

Kelly McKenzie / Gregory Lewerenz

WED

Women's Doubles

Elite

5

Single Elimination

Sonya Green / Latanya Jones

Polina Peach / Joyce Norris

Jasmine Suarez / Gloria Reid

Bridgette (bree) Paganetto / Maddie Melendez

Barbara Durso / Lorna Rose

WOD

Women's Doubles

Open

4

Round Robin

Tahpenes Johnson / Kelly McKenzie

Carrie Hoeft / Valeria Clemmensen

Bridgette (bree) Paganetto / Sonya Green

Jasmine Suarez / Maddie Melendez

Women's Doubles

Womens A/B Doubles

3

Single Elimination

Gloria Reid / Sonya Green

Barbara Durso / Joyce Norris

Latanya Jones / Lorna Rose

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Racquetball Tournament
Racquetball Tournament
Racquetball Tournament
Dr. Carlos M. Jones
Racquetball Tournament