Tournament: 2016 Atlanta IRT Pro-Am: Racquetball

11/3/2016 - 11/6/2016, Recreation ATL - Lilburn, GA USA


RACQUETBALL EVENT RESULTS


Click here to view the web site to learn more about this event.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:auchad99@hotmail.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

GA Racquetball Events Georgia Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th

Men's Singles

IRT Pro

23

Single Elimination

Kane Waselenchuk

Daniel De La Rosa

Alejandro Landa

Charlie Pratt

Alvaro Beltran

Sebastian Franco

Jansen Allen

Marco Rojas

MPD

Men's Doubles

IRT Pro

7

Single Elimination

Charlie Pratt / Jansen Allen

Alejandro Landa / Samuel Murray

Daniel De La Rosa / Felipe Camacho

Alvaro Beltran / Rocky Carson I I I

Mario Mercado / Sebastian Franco

Maurice Miller / Troy Warigon

Jeremy Best / Bryan Titus

Men's Age Singles

24- / 24A

3

Round Robin

Alexander Nagel

Kyle Pullen

Dane Bjorn

Men's Age Singles

25+A / 30+A

4

Round Robin

Cory Cummings

Mauricio Ordonez

Avinash Lavu

Efrain Rivera

Men's Age Singles

35+ / 40+ / 45+

7

Single Elimination

Alan Sheppard

John Crowe

Terrence Pierce

Charles Cole

Scott Dizon

Carl Chinnery

Steven Cowart

Men's Age Singles

40+ A

3

Round Robin

John Wilson

Sergio Clemente

Steven Cowart

Men's Age Singles

50+ / 55+

3

Round Robin

Charles Cole

Neil Cozad

Carl Chinnery

Men's Age Singles

50+ A

4

Round Robin

Bill Ruple

Daryl Cooperrider

Steve Disalvo

Gabriel Bruzzi

Men's Age Singles

60+ Playoff #1

2

Single Elimination

Tyrone Tony White

Jeffrey Cullars

Men's Age Singles

65+ / 70+

4

Round Robin

Tyrone Tony White

Dan Jones

Dean Robbins

Charlie Good

Men's Age Singles

AGE B/C

4

Round Robin

Gerald Avella

Jonathan Nye

Darryl Lewis

Adrian Cea

Men's Doubles

40+

4

Single Elimination

Tony Deeb / Donald Williams

Chad Bailey / Danny Smith

Joseph Zerk / Michael Todd

Henry Ling / Rodney Harris

Men's Doubles

40a / 50a

3

Round Robin

Robert Northcutt / Wade Ballance

John Wilson / Lugene Jackson

Steven Cowart / Steve Disalvo

Men's Doubles

50+ / 55+

3

Round Robin

Mel Pangilinan / Ron Fowler

Luis George Sr / Slemo Warigon

Tony Deeb / Marcus Riggins

Men's Doubles

60+

3

Round Robin

Dan Jones / Ray Crowell

Thomas Parks / Tyrone Tony White

Frank Skaggs / Ron Fowler

MAD

Men's Doubles

A

9

Single Elimination

Arvind Bhuta / Michael Todd

Eric Saghini / Kevin Wiley

Glenn Ebel / Justin Cobkit

Brendan Richardson / Curt Foster

Alex Kerr / Lugene Jackson

Brett Leonard / Sameer Sagar

Jimbo Woodall / Tony Santora

Steve Disalvo / Efrain Rivera

Men's Doubles

B / C Doubles

7

Single Elimination

Nick Webb / Shawn Centa

Avinash Lavu / Gerald Avella

Adrian Cea / Joseph Zerk

Emmanuel Trevino / Julio Fuentes

Roberto Medel / Sergio Clemente

Darryl Lewis / Jeffrey Thompson

Floyd McDonald / Martin Sewell

Men's Doubles

Centurion+ A

3

Round Robin

Dan Jones / Ray Crowell

Lugene Jackson / Felix Akintomide

Jonathan Bryant / William Gill

Men's Doubles

Centurion+ Open

3

Round Robin

Wes Wesley / Marcus Riggins

Luis George Sr / Brandon Bryant

Frank Skaggs / Chad Bailey

MED

Men's Doubles

Elite

10

Single Elimination

Donald Williams / Isaiah Motz

Jonathan Bryant / Wes Wesley

Terrence Pierce / Tony Deeb

Brandon Bryant / Slemo Warigon

Gabriel Bruzzi / Levi Barcourt

Chad Bailey / Robert Johnson Iii

Rodney Harris / Henry Ling

Chris Whiten / Rob Lyons

MOD

Men's Doubles

Open

6

Single Elimination

Maurice Miller / Mario Mercado

Bryan Titus / Sebastian Franco

Kenny Green Jr. / Troy Warigon

Destry Everhart / Robert Hemphill

Marquis Miller / Michael Miller 3rd

Danny Smith / Dawud Akbar

MA

Men's Singles

A

17

Single Elimination

Arvind Bhuta

Yacouba Keita

Justin Cobkit

Brett Leonard

Russell Scott

Sameer Sagar

Tony Santora

Mauricio Ordonez

MB

Men's Singles

B

16

Single Elimination

Kwami Williams

Floyd McDonald

Sergio Clemente

Jeffrey Thompson

David Wilmore Jr.

Gerald Avella

Michael Todd

Kyle Pullen

MC

Men's Singles

C

7

Single Elimination

Emmanuel Trevino

Joseph Zerk

Jonathan Nye

Adrian Cea

Jason Chan

Ian Durie

Basil Griffin

MD

Men's Singles

D

3

Round Robin

Duane Moss

Danny Smith Jr

Jaden Archer

ME

Men's Singles

Elite

12

Single Elimination

Richard White

Chris Whiten

Douglas Durham

Neil Cozad

Alexander Nagel

Robert Johnson Iii

Ray Crowell

Bryan Parker

MO

Men's Singles

Open

23

Single Elimination

Mario Mercado

Andres Acuna

Danny Smith

Samuel Murray

Dennis Myers

Maurice Miller

Shane Karmelin

Robert Hemphill

Mixed Doubles

Elite

3

Round Robin

Eric Saghini / Kelly Leblanc

Joy Mattocks / Terrence Pierce

Emmalie Kernan / Russell Scott

Mixed Doubles

Mixed A / B

6

Single Elimination

Alexa Patronis / Douglas Durham

Thomas Parks / Donna Jones

Kimberly Franklin / Martin Sewell

Wes Wesley / Marsha Johnson

Tony Santora / Joy Mattocks

Diane Clayton-Anderson / Rodolpho Everett

Mixed Doubles

Open

5

Single Elimination

Sebastian Franco / Sharon Jackson

Kanesha Madison / Marquis Miller

Brian Stone / Robin Whitmire

Jordan Cooperrider / Set Cubillos

Jennie Jones-Huggins / Michael Miller 3rd

Women's Age Singles

W AGE

3

Round Robin

Joy Mattocks

Marsha Johnson

Carolyn Dwyer

WAD

Women's Doubles

A

3

Round Robin

Jennie Jones-Huggins / Joy Mattocks

Donna Jones / Marsha Johnson

Emmalie Kernan / Ursurla Wiley

WOD

Women's Doubles

Open

3

Round Robin

Maritza Franco / Regina Franco V

Jordan Cooperrider / Sharon Jackson

Kanesha Madison / Tara Borrero

Women's Singles

A / B / C Playoff #1

2

Single Elimination

Joy Mattocks

Jennie Jones-Huggins

WO

Women's Singles

Open

7

Single Elimination

Regina Franco

Sharon Jackson

Maritza Franco

Jordan Cooperrider

Janice Kennedy

Robin Whitmire

Borislava Ignatova

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Racquetball Tournament
Racquetball Tournament
Racquetball Tournament
Racquetball Tournament