Tournament: AZ WOR I Battle Assault on Pima: Racquetball

10/15/2016 - 10/16/2016, Pima Community College - Tucson, AZ USA


RACQUETBALL EVENT RESULTS


Click here to view the web site to learn more about this event.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:azor@azoutdoorracquetball.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

AZ Racquetball Events Racquetball Players Association of Arizona

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th

S50

Singles

50+

4

Round Robin

Patrick Smith

Alan Bennett

Rob Craig

Rudy Luna

SC

Singles

C

7

Round Robin

Patrick Smith

Eric Scanlon

Karin Mannon

Paul Wright

Cuauhtemoc Cordova

Rudy Luna

Tess La Rue

SB

Singles

B

7

Round Robin

Curt Baumgarth

Patrick Smith

Wayne Holcomb

Paul Wright

Eric Scanlon

James Lamont

Cuauhtemoc Cordova

Singles

A Playoff #1

4

Single Elimination

Carlos Indacochea

Matthew Barcellos

Javier Mendoza

James Lamont

SO

Singles

Open

6

Round Robin

Carlos Indacochea

Victor Sanabria

James Lamont

Jesse Mendoza

Knox La Rue

Matthew Barcellos

Doubles

Centurion 100+

5

Round Robin

Rick Cannone / Rob Craig

Knox La Rue / Susie Boulanger

Alan Bennett / Ron Couch

Nancy Bortfeld / Rudy Luna

Wayne Holcomb / Patrick Smith

DC

Doubles

C

6

Round Robin

Patrick Smith / Alan Bennett

Karin Mannon / Eric Scanlon

Tess La Rue / Daniel De La Rosa

Wayne Holcomb / Paul Wright

Rob Craig / Rudy Luna

Joseph Bortfeld / Nancy Bortfeld

Mixed Doubles

Intermediate

2

Round Robin

Knox La Rue / Tess La Rue

Karin Mannon / Curt Baumgarth

MIX

Mixed Doubles

MIXED

4

Round Robin

Ron Couch / Susie Boulanger

James Lamont / Nancy Bortfeld

Knox La Rue / Tess La Rue

Karin Mannon / Curt Baumgarth

Mixed Doubles

Open

2

Round Robin

Ron Couch / Susie Boulanger

James Lamont / Nancy Bortfeld

DB

Doubles

B

7

Round Robin

Curt Baumgarth / James Lamont

Eric Scanlon / Rick Cannone

Susie Boulanger / Ron Couch

Joseph Bortfeld / Nancy Bortfeld

Paul Wright / Wayne Holcomb

Daniel De La Rosa / Tess La Rue

Alan Bennett / Patrick Smith

DA

Doubles

A

6

Round Robin

Ron Couch / Rick Cannone

Curt Baumgarth / James Lamont

Susie Boulanger / Matthew Barcellos

Wayne Holcomb / Carlos Indacochea

Dan Ramirez / James Garcia

Rick Dalessio / Javier Mendoza

DO

Doubles

Open

6

Round Robin

Javier Mendoza / Jesse Mendoza

Carlos Indacochea / Victor Sanabria

Matthew Barcellos / Darold Key

Ron Couch / Knox La Rue

Curt Baumgarth / James Lamont

Dan Ramirez / James Garcia

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Racquetball Tournament
Racquetball Tournament
Racquetball Tournament
Racquetball Tournament