Tournament: AZ WOR III Battle Siege at Horizon: Racquetball

12/3/2016 - 12/4/2016, Horizon High School - Scottsdale, AZ USA


RACQUETBALL EVENT RESULTS


Click here to view the web site to learn more about this event.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:azor@azoutdoorracquetball.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

AZ Racquetball Events Racquetball Players Association of Arizona

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th

BP1

B Singles

B Singles Playoff #1

4

Single Elimination

Curt Baumgarth

Karl Meisenheimer

Patrick Smith

Angelo Denicola

Doubles

A Playoff #1

4

Single Elimination

Rick Cannone / Ron Couch

Curt Baumgarth / James Lamont

Javier Mendoza / Rick Dalessio

Adrianna Moncada / Patrick Smith

Doubles

B Playoff #1

4

Single Elimination

Karin Mannon / Curt Baumgarth

Russ Randolph / Ron Couch

Jason Seagul / Rob Craig

Sean Davis / Connie Wong

Doubles

C Playoff #1

4

Single Elimination

Naveed Ahmed / Ivan Castillo

Garrison Gardner / Maurice Gardner

Joyce Norris / Rob Craig

Melissa King / Joseph Bortfeld

Doubles

Centurion 100+

4

Round Robin

Ron Couch / Russ Randolph

Karl Meisenheimer / Rob Craig

Rudy Luna / Nancy Bortfeld

Manny Monchada / Rick Cannone

DO

Doubles

Open

6

Round Robin

Rick Cannone / Daniel De La Rosa

Georges Barrera / Jerry Reyes

Curt Baumgarth / James Lamont

Adrianna Moncada / Victor Sanabria

Ron Couch / Jason Seagul

James Rupert / Michael Dipadova

Men's Singles

A Playoff #1

4

Single Elimination

James Lamont

Luis Garcia

Curt Baumgarth

Karl Meisenheimer

MC

Men's Singles

C

8

Round Robin

Patrick Smith

Rob Craig

Danielle Jones

Joyce Norris

Paul Deal

Manny Monchada

Ivan Castillo

Ben Karren

Men's Singles

Pro / Open Playoff #1

4

Single Elimination

Jesse Mendoza

Carlos Indacochea

Matthew Barcellos

James Lamont

Mixed Doubles

A

5

Round Robin

Adrianna Moncada / Michael Dipadova

Sean Davis / Connie Wong

Nancy Bortfeld / James Rupert

Georges Barrera / Joyce Norris

Ron Couch / Susie Boulanger

Mixed Doubles

C

4

Round Robin

Curt Baumgarth / Karin Mannon

Russ Randolph / Melissa King

Joseph Bortfeld / Amanda Luna

Patrick Smith / Danielle Jones

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Racquetball Tournament
Racquetball Tournament
Racquetball Tournament
Racquetball Tournament