Tournament: 2017 IRT T1 Raising Some Racquet for Kids (USA Racquetball Regionals -Ohio)

3/23/2017 - 3/26/2017, The Heights Racquet & Fitness Club - Dayton - Huber Heights, OH USA


RACQUETBALL EVENT RESULTS


Click here to view the web site to learn more about this event.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:fabriziomora75@gmail.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

OH Racquetball Events Ohio Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up

Men's Singles

IRT Pro

17

Single Elimination

Rocky Carson I I I

Daniel De La Rosa

MO

Men's Singles

Open

10

Single Elimination

Sebastian Franco

Mario Mercado

WO

Women's Singles

Open

6

Single Elimination

Sheryl Lotts

Adrienne Haynes

ME

Men's Singles

Elite

10

Single Elimination

Alcides Gutierrez

Aj Bennett

MA

Men's Singles

A

22

Single Elimination

Erik Becker

Shravan Kumar Eetha

WA

Women's Singles

A

7

Single Elimination

Tammy Deblock

Laura Pesek

MB

Men's Singles

B

23

Single Elimination

Jeff Heath

Lance Trester

WB

Women's Singles

B

3

Round Robin

Nawal Moatassem

Chris Cerny

MC

Men's Singles

C

9

Single Elimination

Sergio Zamora

Jody Ashley

WC

Women's Singles

C

6

Single Elimination

Nancy Mertz

Brooke Drinkall

MOD

Men's Doubles

Open

5

Single Elimination

Mario Mercado / Sebastian Franco

Justus Benson / Robert Collins

Mixed Doubles

Open

4

Round Robin

Samantha Simmons / Sebastian Franco

Mario Mercado / Rebecca Bowman

MAD

Men's Doubles

A

16

Single Elimination

Danny Ortega / Alcides Gutierrez

Howard Kaplin / Kyle Smith

Mixed Doubles

A

6

Single Elimination

Allan Springer / Tammy Deblock

Marsha Johnson / Wes Wesley

MBD

Men's Doubles

B

10

Single Elimination

Jack Morgenroth / Tim McGee

Ryan King / John Helmick

XBC

Mixed Doubles

B / C

8

Single Elimination

Nancy Mertz / Marvin Beverly

Diana Hall / Pat Rini

MCD

Men's Doubles

C

4

Round Robin

Ed Holcomb / Ed Holcomb Sr.

Calvin Rondeau / Paul Miller

Men's Doubles

Centurion+

6

Single Elimination

Andrew Kulback / David-Duffy Bracken

Marcus Riggins / Wes Wesley

Men's Age Singles

35_60A

5

Single Elimination

Jack Gau

Mark Lobo

Men's Age Singles

35_60A Consolation

3

Single Elimination

Bruce Green

Jeff Craft

Men's Age Singles

5060B

5

Single Elimination

Kevin Gearhart

Tom Hills

Men's Age Singles

5060B Consolation

3

Single Elimination

Steve Schwankhaus

Michael Shaw

Men's Age Singles

Age-55

9

Single Elimination

Andrés Gómez

Set Cubillos

Men's Age Singles

Age-55 Consolation

5

Single Elimination

Gibbs Dickson

Logan Babcock

Men's Age Singles

M6065

9

Single Elimination

Kenny Hole

Jerry Ayers

Men's Age Singles

M6065 Consolation

5

Single Elimination

Jeff Heath

Pat Rini

Men's Doubles

4050Doubles

4

Round Robin

Andrew Kulback / David-Duffy Bracken

Marcus Riggins / Wes Wesley

Men's Doubles

A Consolation

8

Single Elimination

Michael MacK / Tom Yocum

Tim Hays / Tim McGee

Men's Doubles

B Consolation

6

Single Elimination

Beverly Supanick / Todd Ott

Catherine Cook / Dean Polk

Men's Doubles

Centurion+ Consolation

4

Single Elimination

Charles Knight / Gibbs Dickson

Gregory Lotts / Harry Glover

Men's Doubles

D4050B

3

Round Robin

John Helmick / Timothy Vanhooser

Andre Etienne / Jeff Bonham

Men's Doubles

Open Consolation

3

Single Elimination

Fabrizio Mora / Rom Dresbach

Adam Taylor / Ryan Griffin

cMA

Men's Singles

A Consolation

14

Single Elimination

Chris Webb

Rhen Weaver

cMB

Men's Singles

B Consolation

15

Single Elimination

Mark Browning

Tim Agnew

cMC

Men's Singles

C Consolation

5

Single Elimination

Pete Ferris

Robert Benapfl

cME

Men's Singles

Elite Consolation

6

Single Elimination

Kyle Smith

Danny Ortega

cMO

Men's Singles

Open Consolation

6

Single Elimination

Peter Quent

Allan Springer

Mixed Doubles

A Consolation

4

Single Elimination

Chris Azeez / Natalie Domelle

Kim Reimschisel / Matthew Nuttall

Mixed Doubles

B / C Consolation

4

Single Elimination

Chris Cerny / Jody Ashley

Malanee Suetrong / Tony Domelle (lefty)

Women's Doubles

WDoubles

3

Round Robin

Alexis Allison / Marsha Johnson

Kim Reimschisel / Laura Pesek

cWA

Women's Singles

A Consolation

4

Single Elimination

Natalie Domelle

Kim Reimschisel

cWC

Women's Singles

C Consolation

4

Single Elimination

Cheryl Miller

Malanee Suetrong

cWO

Women's Singles

Open Consolation

4

Single Elimination

Mariana Paredes

Beverly Supanick

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up

Kroger
Racquetball Tournament
Alegius Technologies
Racquetball Tournament
Ertel Design
Racquetball Tournament
JohnHelmick Success
Racquetball Tournament