Tournament: Huntsman World Senior Games 2017: Racquetball

10/11/2017 - 10/14/2017, St. George Rec Center - St George, UT USA


RACQUETBALL EVENT RESULTS


Click here to view the web site to learn more about this event.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:kevin@kbdesign1.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

UT Racquetball Events Utah Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third Fourth Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Men's Age Singles

50+

9

Round Robin

Rick Ferrin

Mark Ottenschot

Brook Haws

Darren Earl

Erik Larsen

Leroy DeWitt

Rick Jensen

Everett Brunelle

Men's Age Singles

55+ Playoff #1

6

Single Elimination

James Derrickson

Brad Bona

Jerry Bradshaw

Ernie Carrasco

Joey Egea

Bart Landsman

Men's Age Singles

60+ Playoff #1

8

Single Elimination

Richard Graham

Kevin Boerup

Hans Hafen

Dave Misener

Karl Meisenheimer

James Peters

Terry Taylor

John Marinich

Men's Age Singles

65+

9

Round Robin

Steven Misener

Richard Barrantes

Karl Meisenheimer

Perry Allen

Leang Eav

John Allen

Don Chism

Chris Jauert

Men's Age Singles

70+

9

Round Robin

Steven Hafen

Michael Stephens

J Michael Schaefer

Frank Davis

Mitch Milewski

Mike Tennent

Thomas Bassett

Larry Rogers

Men's Age Singles

75+ Playoff #1

8

Single Elimination

Mitch Milewski

James Troutt

Chris Segura

Jim Calvin

Harvey Beckermann

Byron Boyd Jr

Paul Wehmeyer

Jeff Delys

Men's Age Singles

80+

4

Round Robin

William Baker

Jerry Holly

Ron Gardner

Men's Age Singles

85+

2

Round Robin

Armand Matern


Men's Age Singles

Men8085

6

Round Robin

William Baker

Jerry Holly

Ron Gardner

Armand Matern

Men's Doubles

50+

6

Round Robin

Mark Ottenschot / Rick Ferrin

Marco Granello / Graham Tamaki

Rick Jensen / Leroy DeWitt

Dave Darling / Jeff Larson

Ken Borton / Eddy Connor

John McManamon / Everett Brunelle

Men's Doubles

55+ Playoff #1

6

Single Elimination

Marco Granello / Graham Tamaki

Brad Bona / Jerry Bradshaw

Dave Darling / Jeff Larson

Eddy Connor / James Derrickson

Kevin Boerup / Joey Egea

Scott Irvine / Terry Taylor

Men's Doubles

60+ Playoff #1

6

Single Elimination

James Peters / Viliami Taukiuvea

Robert Lopez / Roger Bird

Jack Bybee / Michael Bybee

John McManamon / Val Gibson

Ken Borton / Patrick Conway

Chip Crees / Dave Weber

Men's Doubles

65+

5

Round Robin

Charlie George / Robert Klass

Karl Meisenheimer / Perry Allen

Don Markham / Craig Kendall

Dan Takahashi / J Michael Schaefer

David Hatton / Lee Stevens

Men's Doubles

70+

6

Round Robin

Dino Semerad / Patrick Conway

Dan Takahashi / J Michael Schaefer

Dee Hadfield / Edwin Gledhill

John Holmes / Lloyd Laycock

Robert Cox / Byron Boyd Jr

Alvin Stocking / James Higgins

Men's Doubles

75+

6

Round Robin

James Troutt / Mitch Milewski

Steven Lavorgna / Paul Wehmeyer

Roger Flick / Jeff Delys

Glenn Allen / Rex Lawler

James Higgins / Alvin Stocking

Larry Rogers / Preston Brown

Men's Doubles

80+

1

Round Robin

Ron Adams / William Baker


Men's Doubles

Men7585D

8

Round Robin

James Troutt / Mitch Milewski

Ron Adams / William Baker

Steven Lavorgna / Paul Wehmeyer

Roger Flick / Jeff Delys

Glenn Allen / Rex Lawler

James Higgins / Alvin Stocking

Larry Rogers / Preston Brown

Mixed Doubles

50+

4

Round Robin

Rick Jensen / Sheila Burner

Becky Baker / Erik Larsen

Diana King / Michael Bybee

Rodney Anderton / Valerie Dunn

Mixed Doubles

5055 Mixed Dbls

5

Round Robin

Rick Jensen / Sheila Burner

Becky Baker / Erik Larsen

Diana King / Michael Bybee

Verl Clark / Christina Wood

Rodney Anderton / Valerie Dunn

Mixed Doubles

55+

1

Round Robin

Verl Clark / Christina Wood


Mixed Doubles

60+

4

Round Robin

Gail Stonehocker / Val Gibson

Dave Hoch / Jan Hoch

Chris Jauert / Janet Wilts

Diane Wittwer / Removed

Mixed Doubles

6065 Mixed

5

Round Robin

Charlie George / Shirley Parsons

Gail Stonehocker / Val Gibson

Dave Hoch / Jan Hoch

Chris Jauert / Janet Wilts

Diane Wittwer / Removed

Mixed Doubles

65+

1

Round Robin

Charlie George / Shirley Parsons


Mixed Doubles

75+

3

Round Robin

Marquita Molina / Ron Adams

Steven Lavorgna / Donna Backus

Roger Flick / Sylvia Sawyer

Women's Age Singles

50 / 55 / 60

6

Round Robin

Sheila Burner

Aiaga Roffey

Diana King

Merrie Campbell-Lee

Women's Age Singles

50+

3

Round Robin

Sheila Burner

Diana King

Merrie Campbell-Lee

Women's Age Singles

55+

1

Round Robin



Women's Age Singles

60+

2

Round Robin

Aiaga Roffey


Women's Age Singles

65+

4

Round Robin

Shirley Parsons

Sharon Huczek

Diane Wittwer

Women's Age Singles

75+

1

Round Robin

Marquita Molina


Women's Age Singles

W 65 / 75

5

Round Robin

Shirley Parsons

Sharon Huczek

Marquita Molina

Diane Wittwer

Women's Doubles

55+

1

Round Robin

Becky Baker / Christina Wood


Women's Doubles

60+

3

Round Robin

K'lynn Wood / Gail Stonehocker

Aiaga Roffey / Shirley Parsons

Sylvia Sawyer / Val Shewfelt

Women's Doubles

65+

1

Round Robin

Marquita Molina / Sharon Huczek


Women's Doubles

WD 55-65

5

Round Robin

K'lynn Wood / Gail Stonehocker

Becky Baker / Christina Wood

Aiaga Roffey / Shirley Parsons

Marquita Molina / Sharon Huczek

Sylvia Sawyer / Val Shewfelt

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third Fourth Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th