Tournament: Capital City WOR Championships: Racquetball

6/3/2017 - 6/4/2017, Stratton Woods Park - Herndon, VA USA


RACQUETBALL EVENT RESULTS


Click here to view the web site to learn more about this event.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the tournament director if you see any errors:playball_8@cox.net.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

VA Racquetball Events Commonwealth of Virginia Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

MAD

Men's Doubles

A

9

Single Elimination

Luis Romero / Cyrus Chinoy

Cheven Kimbrough / Brandon Foster

Anthony Suede Harris / Stanley Scott

Douglas Black / Alphonso Durso

John Edwards / Bill Bouie

Danny Olmo / Ernesto Reyes

Dylan Pruitt / Lee Pruitt

Alfonso Pugh / Kelly McKenzie

MBD

Men's Doubles

B

3

Round Robin

Dan Spiro / Hal Spiro

Alfonso Pugh / Ray Nayyar

Rodney Hake / Tom Farley

MED

Men's Doubles

Elite

5

Round Robin

Douglas Black / Jonathan Jones

Brandon Foster / Danny Olmo

William Rolon / Stanley Scott

Ivan Navia / Marcos Quinteros

David Burger / John Doyle

Men's Doubles

Outdoor Pro / Open

15

Single Elimination

Robert Sostre / Joe Young

Sebastian Franco / Gregory Lewerenz

Yelandi Rivero / Roy Hernandez

Joel Barshaw / Jason Geis

Peter Appel / Thomas Gerhardt

Corey Fritz / Ross Weinberg

Miguel Nunez / Miguel Nunez Jr

Ruben Gutierrez / Jamie Sparks

Men's Doubles One Wall

A / B

3

Round Robin

Brandon Foster / Cheven Kimbrough

Luis Romero / Cyrus Chinoy

Anthony Suede Harris / Alphonso Durso

Men's Doubles One Wall

Pro / Open

12

Single Elimination

Robert Sostre / William Rolon

Alejandro Barcelo / Joe Young

Danny Olmo / Paul Newman

Sebastian Franco / Gregory Lewerenz

Jason Geis / Victor Leibofsky

Mike Spiro / Jon Flahart

Raul Berrios / Mark Moore

Peter Appel / Thomas Gerhardt

Men's Singles

A / B

7

Single Elimination

Luis Romero

Cyrus Chinoy

Ray Nayyar

Suresh Vemulapalli

Dan Spiro

Ernesto Reyes

Timothy Moore

ME

Men's Singles

Elite

4

Round Robin

Cheven Kimbrough

David Burger

John Doyle

Dylan Pruitt

Men's Singles

Pro / Open

18

Single Elimination

Sebastian Franco

Joel Barshaw

Jason Geis

Roy Hernandez

Joe Young

Gregory Lewerenz

Robert Sostre

Miguel Nunez Jr

Men's Singles One Wall

A / B

3

Round Robin

Cyrus Chinoy

Steven Harper

Suresh Vemulapalli

Men's Singles One Wall

Pro / Open

8

Single Elimination

Joel Barshaw

Paul Newman

Victor Leibofsky

Ross Weinberg

Alejandro Barcelo

Ruben Gutierrez

William Rolon

Robert Sostre

Mixed Doubles

A

7

Single Elimination

Suresh Vemulapalli / Latanya Jones

Cheven Kimbrough / Lorna Rose

Ernesto Reyes / Barbara Durso

Fanta David / Alphonso Durso

Stanley Scott / Margo Scott

Anthony Suede Harris / Lily Sostre

John Edwards / Darlene Landgraf

Mixed Doubles

B

3

Round Robin

Barbara Durso / Alfonso Pugh

Dan Spiro / Deborah Dubbs

Ray Nayyar / Michelle Norris

Mixed Doubles

Elite

8

Single Elimination

Ivan Navia / Sharon McNeill

Thao Le / Mark Moore

Joyce Norris / Douglas Black

Mike Spiro / Maddie Melendez

Kelly McKenzie / Luis Romero

Danny Olmo / Jasmine Suarez

Hallie Rallas / Earl Petzold

Jon Flahart / Fanta David

Mixed Doubles

Pro / Open

11

Single Elimination

Roy Hernandez / Carrie Hoeft

Kathy Guinan / Joe Young

Yelandi Rivero / Valeria Clemmensen

Gregory Lewerenz / Kelly McKenzie

Hallie Rallas / Ross Weinberg

Samantha Simmons / Sebastian Franco

Corey Fritz / Amie Brewer

T. J. Baumbaugh / Thomas Gerhardt

Mixed Doubles One Wall

A

3

Round Robin

Ernesto Reyes / Lily Sostre

Ray Nayyar / Lorna Rose

Barbara Durso / Alphonso Durso

Mixed Doubles One Wall

Elite

4

Single Elimination

Mike Spiro / Maddie Melendez

Brandon Foster / Kelly McKenzie

Mark Moore / Thao Le

Kamyron Meeks / Darlene Landgraf

Mixed Doubles One Wall

Open

7

Single Elimination

Kathy Guinan / William Rolon

Valeria Clemmensen / Yelandi Rivero

Victor Leibofsky / Jasmine Suarez

Jason Geis / Carrie Hoeft

Darlene Landgraf / Alejandro Barcelo

Corey Fritz / Amie Brewer

Raul Berrios / T. J. Baumbaugh

Women's Doubles

A / B

4

Round Robin

Latanya Jones / Lorna Rose

Darlene Landgraf / Margo Scott

Michelle Norris / Joyce Norris

Lily Sostre / Deborah Dubbs

WED

Women's Doubles

Elite

3

Round Robin

Maddie Melendez / Fanta David

Hallie Rallas / Latanya Jones

Barbara Durso / Sharon McNeill

Women's Doubles

Pro / Open

5

Round Robin

Veronica Nogales / Ana Paola Nunez

T. J. Baumbaugh / Amie Brewer

Valeria Clemmensen / Carrie Hoeft

Jasmine Suarez / Maddie Melendez

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th