Tournament: Pickleboat Shootout at UCF: Racquetball

7/1/2017 - 7/2/2017, Ucf Racquetball - Orlando, UCF, FL USA


RACQUETBALL EVENT RESULTS


Click here to view the web site to learn more about this event.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the tournament director if you see any errors:ucfrball@gmail.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

FL Racquetball Events Florida Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third Fourth Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Men's Age Singles

24-

8

Single Elimination

Austin Cunningham

Robert Koontz

Nicholas Ramos

Joseph Boyette

Kyle Pullen

Jacob Ramos

Chris Heaton

Adrian Cea

Men's Age Singles

25+

3

Round Robin

Armany Gonzalez

Daniel Lerow

Bradley Johnson

Men's Age Singles

35+

10

Single Elimination

Charles Gloster

Amir Baig

Chris Steinheiser

Shane De Witt

Richard Unzueta

Aaron Hattaway

Jorge Moreno

Scott Rubin

Men's Age Singles

50+

8

Single Elimination

Bryan Rucks

Charles Cole

James Russell

Michael Colon

Mark Manzano

Hector Hernandez

Todd Betar

MAD

Men's Doubles

A

12

Single Elimination

Amilkar Ortiz / Alexis Fajardo

Heriberto Cruz-Anaya / Amir Baig

Gene Fry / Chris Steinheiser

Mike Distefano / Hector Hernandez

Carlos Cabrera / Jorge Bacallao

Shane De Witt / Zac Di Donato

Aaron Hattaway / Jorge Moreno

Andrew Kapec / Darron Toston

MBD

Men's Doubles

B

6

Single Elimination

Hector Hernandez / James Cassidy

Greg Hammack / Marcell Estep

Philip Carter / Adrian Cea

Chris Heaton / Francisco Calimano

Mark Manzano / Robert Johnson

Ronald Suarez / Louis Vassoler

MED

Men's Doubles

Elite

5

Single Elimination

Lazaro Gil / Eddie Cherry

Luis Gutierrez / Carlos Cabrera

Kelly Van Zant - Russell / James Russell

Alexander Nagel / Kyle Pullen

Bradley Johnson / Mike Distefano

MOD

Men's Doubles

Open

6

Single Elimination

Andres Ramirez / Mario Mercado

Mike Harmon / Alejandro Herrera

Kevin Vazquez / Charles Pratt

Austin Cunningham / Scott Graves

Armany Gonzalez / Robert Koontz

Nicholas Ramos / Travis Burnell

MA

Men's Singles

A

19

Single Elimination

Amir Baig

Charles Gloster

Chris Steinheiser

Alexis Fajardo

Joseph Boyette

Brendan Abbey

Darron Toston

Carlos Cabrera

MB

Men's Singles

B

16

Single Elimination

Andrew Kapec

Claudia Ramirez

Jorge Moreno

Aaron Hattaway

James Cassidy

Greg Hammack

Jacob Ramos

Sonny Feagle

MC

Men's Singles

C

6

Single Elimination

Erik Shuman

Chait Rendu

John Abbey

Mark Manzano

Francisco Calimano

Adrian Cea

ME

Men's Singles

Elite

4

Single Elimination

Richard Unzueta

Luis Gutierrez

Bradley Johnson

Daniel Lerow

MO

Men's Singles

Open

19

Single Elimination

Charles Pratt

Mario Mercado

Mike Harmon

Kevin Vazquez

Andres Ramirez

Alejandro Herrera

Matt Fontana

Scott Graves

Mixed Doubles

B

3

Round Robin

Wanda Voorhees / Gene Fry

Nancy Froelich-Mathews / Mark Bolotte

Veronica Smith / Alexander Nagel

WOD

Women's Doubles

Open

2

Single Elimination

Cecilia Pratt / Veronica Smith

Regina Franco / Wanda Voorhees

WB

Women's Singles

B

3

Round Robin

Nancy Froelich-Mathews

Veronica Smith

Melissa Wetzel

WO

Women's Singles

Open

2

Single Elimination

Regina Franco

Cecilia Pratt

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third Fourth Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th