Tournament: Glass Court Invitational (Open To ALL USAR Members): Racquetball

10/20/2017 - 10/22/2017, Glass Court Swim & Fitness - Lombard, IL USA


RACQUETBALL EVENT RESULTS


Click here to view the web site to learn more about this event.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:dan@glasscourt.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

IL Racquetball Events Illinois State Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Men's Singles

IRT Pro Playoff #1

2

Single Elimination

Alok Mehta

Fernando Javier Rivera

MA

Men's Singles

A

9

Single Elimination

Bernie Bustos

Todd Burris

Christopher Anton

Peter McCauley

Michael Kowalczyk

David Coyner

Daniel Jaskier

MB

Men's Singles

B

11

Single Elimination

Todd Burris

Christopher Anton

Brad Simon

Richard Seaberg

Eugen Gheorghiu

Hector Herrera

Ron Berquist

Daniel Barrera

MC

Men's Singles

C

9

Single Elimination

Robert Dreger

Hector Herrera

Anthony Giacalone

Carlos Canessa

Amy Anderson

Andres Schcolnik

Ryan Urbaniak

Nicholas Hung

Men's Singles

D Playoff #1

2

Single Elimination

Ryan Urbaniak

Matt Hogan

Men's Age Singles

40+/55+/60+/65+

5

Round Robin

Joe Vallender

Nadeem Sharifuddin

Eugen Gheorghiu

Mike Davern

Ron Sweeney

MOD

Men's Doubles

Open

3

Round Robin

Michael Fornero / Fernando Javier Rivera

Andy Pitock / Daniel Jaskier

Curt Gustafson / Jeremy Peters

Men's Doubles

A/B

4

Round Robin

James Zidek / Juan Martinez

David Coyner / Peter McCauley

Michael Kowalczyk / Ron Berquist

Bernie Bustos / Mark Buckley

MCD

Men's Doubles

C

3

Round Robin

Daniel Barrera / Carlos Canessa

Anthony Giacalone / Bob Diorio

Jeffrey Metry / Matt Hogan

Men's Doubles

Centurion+

4

Round Robin

Andy Pitock / Eric Jensen

James Zidek / Juan Martinez

Jeffrey Grace / Mike Davern

Ron Sweeney / Tyler Peterson

Women's Doubles

Open/40+/A

4

Round Robin

Carolyn Watkins-Vazquez / Lori Good

Susan Mueller / Dolores Lamberson

Vickie Onesti / Gisela Gomez

Cheryl Kirk / Julianne Valentino

Mixed Doubles

A

3

Round Robin

Jairo Torres / Vickie Onesti

Gisela Gomez / Richard Seaberg

Julianne Valentino / Michael O'Dea

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Racquetball Tournament
Racquetball Tournament
Racquetball Tournament