Tournament: 2018 LPRT PEACHTREE OPEN: Racquetball

3/9/2018 - 3/11/2018, Recreation Atl - Lilburn Georgia , GA USA


RACQUETBALL EVENT RESULTS


Click here to view the web site to learn more about this event.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:info@recreationatl.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

GA Racquetball Events Georgia Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

B11

Boy's Singles

11 and Under

1

Single Elimination

Marco Chan


Men's Age Singles

2540 Playoff #1

2

Single Elimination

Jack Myers

Craig Clement Jr.

Men's Age Singles

45+ A

2

Single Elimination

Eric Saghini

John Wilson

Men's Age Singles

4550B

4

Round Robin

Paul Boswell

Steve Call

Clinton Nicholas

Julian Thayer

Men's Age Singles

4565 Playoff #1

2

Single Elimination

Brian Phillips

Russ Bruns

Men's Doubles

45+ A

2

Single Elimination

Lugene Jackson / Brett Leonard

Dion Lowe / John Wilson

Men's Doubles

50+ A

3

Round Robin

Tom Dunham / Douglas DeHeck

Jeff Welch / Gabriel Bruzzi

Raymond Engheben Iii / Steve Edwards

MAD

Men's Doubles

A

4

Round Robin

Brett Leonard / Lugene Jackson

Jeff Welch / Gabriel Bruzzi

Raymond Engheben Iii / Neil Schlossberg

Michael Todd / Sergio Clemente

MBD

Men's Doubles

B

9

Single Elimination

Tom Dunham / Douglas DeHeck

Philip Enteles / Dion Lowe

Raymond Engheben Iii / Steve Edwards

Alexis Allison / Nawal Moatassem

Ursurla Wiley / Kelly Leblanc

Clinton Nicholas / Vera Allen

Rodolpho Everett / David Meier

Adolfo Gonzalez / Roberto Medel

MCD

Men's Doubles

C

3

Round Robin

Jack Tassos / Julius Tornabene

Michael Morris / Ruthie Miller

Clinton Nicholas / Vera Allen

Men's Doubles

Centurion+ A

3

Round Robin

Brett Leonard / Lugene Jackson

Eric Saghini / Kelly Leblanc

Rodolpho Everett / David Meier

Men's Doubles

Centurion+ Open

3

Round Robin

Shane Karmelin / Tyrone (tony) White

Bud Crockett / Billy Cannon

Bryan Parker / Robert Swan

MOD

Men's Doubles

Open

7

Single Elimination

Maurice Miller / Mauricio Zelada

Austin Cunningham / Ben Croft

David Stincer / Jordan Walters

Fernando Kurzbard / Shai Manzuri

Drew Antony / Craig Clement Jr.

Allan Crockett / Shane Karmelin

Russ Bruns / Kooper Buchanan

Men's Singles

A Playoff #1

2

Single Elimination

Eric Saghini

Mauricio Ordonez

MB

Men's Singles

B

11

Single Elimination

Roberto Medel

Philip Enteles

Amogh Joshi

David Firestone

Joseph Dawson

Jianfeng Zhang

Steve Call

John Wilson

MC

Men's Singles

C

14

Single Elimination

Mark Settlemoir

Jianfeng Zhang

Amogh Joshi

David Firestone

Michael Morris

Adolfo Gonzalez

Julian Thayer

Jason Chan

MD

Men's Singles

D

1

Single Elimination

Marco Chan


ME

Men's Singles

Elite

13

Single Elimination

Richard White

Matthew Gibson

Yacouba Keita

Bamiki Keita

Kevin Wiley

Floyd McDonald

Robert Scott Humiston

Billy Cannon

MO

Men's Singles

Open

13

Single Elimination

Fernando Kurzbard

Maurice Miller

Shai Manzuri

David Stincer

Bamiki Keita

Craig Clement Jr.

Kooper Buchanan

Mauricio Zelada

Mixed Doubles

Elite

3

Round Robin

Donna Jones / Neil Schlossberg

Gary Clarke / Kelly Leblanc

Floyd McDonald / Ursurla Wiley

Mixed Doubles

Pro / Open

11

Single Elimination

Rhonda Rajsich / Ben Croft

Sharon Jackson / Allan Crockett

Shai Manzuri / Natalia Mendez

Kelani Bailey / Shane Karmelin

Masiel Rivera / Mauricio Zelada

Jordan Walters / Carla Munoz

Daniela Molina / Maurice Miller

Fernando Kurzbard / Marķa Vargas

WOD

Women's Doubles

Open

7

Single Elimination

Adriana Riveros / Cristina Amaya

Marķa Vargas / Natalia Mendez

Kelani Bailey / Sharon Jackson

Gabriela Martinez / Maria Renee Rodriguez

Eleni Guzman Velgis / Susana Acosta

Alexis Allison / Lucia Gonzalez

Mary Kirchoff / Robin Whitmire

WC

Women's Singles

C

2

Single Elimination

Vera Allen

Ruthie Miller

Women's Singles

LPRT Pro

24

Single Elimination

Marķa Vargas

Frederique Lambert

Rhonda Rajsich

Alexandra Herrera

Lucia Gonzalez

Cristina Amaya

Carla Munoz

Adriana Riveros

WO

Women's Singles

Open

12

Single Elimination

Carla Munoz

Cristina Amaya

Brenda Laime

Adriana Riveros

Sharon Jackson

Lucia Gonzalez

Sheryl Lotts

Masiel Rivera

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Racquetball Tournament