Tournament: 2017 Texas State Doubles Racquetball Championships

10/20/2017 - 10/22/2017, Maverick Athletic Club - ARLINGTON, TX USA


RACQUETBALL EVENT RESULTS


Click here to view the web site to learn more about this event.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:leo@themav.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

TX Racquetball Events Texas Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Men's Doubles

30/40/50

4

Round Robin

Logan Reese / Oscar Gutierrez

Jeff Carter / Kenneth Foster

Jose Diaz / Angel Rosa

Bryan Satawa / Troy Palisi

Men's Doubles

Combined 70/80+

4

Round Robin

David Nix / Kenny Green Jr.

Jeffrey Arnett / Matt Benton

Jp Hale / Lance Hale

Victor Garza / Wil Mercado

Men's Doubles

110/120

5

Round Robin

George Bustos / Gary Durbin

Lorenzo Arredondo / Gonzalo Castillo

Mustafa Abdus-Salaam / Ronald Harris

James Heilman / Jeff Carter

Charles Cotton 3rd / John Tarr

Mixed Doubles

Elite/A

6

Round Robin

Randy Church / Julienne Arnold

Anita Johnson-Pena / Ramon Florez

Cheryl McFadden / Steve Madlena

George Heidelmeier / Laura Natividad

Ann Draudt / Doug Draudt

Shane Diaz / Karsten Weller

Men's Doubles

Open Playoff #1

4

Single Elimination

George Bustos / Ross Smith Jr

Ron Walker / Jansen Allen

Dylan Savage / Eddie Vann

Raul Valadez / A.j. Fernandez

Men's Doubles

Elite Playoff #1

5

Single Elimination

Jeffrey Arnett / Matt Benton

Stephen Farmer / Brandon Ervin

Zachary Williams / David Nix

Doug Kite / Mike Grisz

Craig Clement Jr. / Joey Limonciello

Men's Doubles

A Playoff #1

4

Single Elimination

Yamil Morales / Kenneth Brand

Larry Lopez / Michael Crowe

Dennis Robert Whitehead / Graham Guthrie

Jeff Franco / Jorge Fernandez

Men's Doubles

B/C Playoff #1

2

Single Elimination

Mike Sorensen / Nicholas Parker

Steven Peralez / Russ Brown

Men's Doubles

90/100+ Playoff #1

2

Single Elimination

Juan Quevedo / Alex Ma

Doug Kite / Kevin Sendrey

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Racquetball Tournament
Rick Williams
Racquetball Tournament
Lorenzo Arredondo Kenneth Brand Anita Johnson Pena
Racquetball Tournament
Johnny Boyd
Racquetball Tournament