2017 Sunset Turkey Shoot Racquetball Tournament

11/9/2017 - 11/12/2017, Sunset Athletic Club - Portland, OR USA


RACQUETBALL EVENT RESULTS


Click here to view the web site to learn more about this event.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:sacproshop@gmail.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

OR Racquetball Events Oregon Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third Fourth Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

MPO

Men's Singles

Pro/Open

9

Single Elimination

Dylan Reid

Dan Cramer

Nick Baida

Sunji Spencer

Tim Prigo

Mark Szabo

Jeff Stark

Connor Laffey

ME

Men's Singles

Elite

7

Single Elimination

Michael Stoner

Kyle Orthmeyer

Blake Ingram

Chris Cook

Robert Hill

Mason Masuda

Ryan Erickson

MA

Men's Singles

A

11

Single Elimination

Dan Graham

Pavan Poluri

Suresh Kumar

Brad Stephens

Robert Hill

Matt Taylor

Shane Reilly

Scott Fish

MB

Men's Singles

B

17

Single Elimination

Pavan Poluri

Shane Reilly

Jerry Svoboda

Sheril Satija

Griff Bear

Robert Lysaker

Mani Homayoun

Scott Skellenger

MC

Men's Singles

C

9

Single Elimination

Andy White

Jeff Simonson

Raymond Love

Charles Blomquist

James Trujillo

Curtis Lipski

Dean Susnow

Troy Ylitalo

High School Advanced

High School Advanced Gold

7

Olympic Format

Andrew Crawford

Jay Khajanchee

Kayla Rae

Patrick O'Donnell

Om Parekh

Sara Freeman

Ben Sheehan

WOC

Women's Singles

Open-combined

9

Single Elimination

Polly Reuther

Linda Reeves

Ariana Guilak

Erica Lipski

Marla Crane

Joanie Hofmeister

Georgette Blomquist

Rachel Creel

MOD

Men's Doubles

Open

4

Round Robin

Jeff Stark / Dylan Reid

Tim Prigo / Sunji Spencer

Dan Cramer / Kevin Savory

Connor Laffey / Kc Scharf

MED

Men's Doubles

Elite

11

Single Elimination

Kyle Orthmeyer / Matt Rold

Michael Stoner / Chris Shaw

Darryl Boris / Daryl Ness

Blake Ingram / Kevin Savory

Dan Graham / Josh Tittle

Steve Altizer / Brian Woolf

Sanjay Bedi / Mason Masuda

Ryan Erickson / Harry Ng

MAD

Men's Doubles

A

11

Single Elimination

Jarren Swazo / David Sneitzer

Larry Ward / Ron Schlumpberger

Arnoldo Nogueron / Toby Harris

David Hurt / Scott Fish

Jeremy Singer / Mike Lyons

Brad Stephens / Scott Nolander

Daniel Gummo / Matt Taylor

Alin Syed / Suresh Kumar

MBD

Men's Doubles

B

7

Single Elimination

Scott Skellenger / Daniel Hoffman

Stephen Alger / Dean Susnow

Mani Homayoun / Sheril Satija

Jerry Svoboda / Peter Uluave

Andy White / Raymond Love

Jeff Simonson / Robert Lysaker

Matt Stein / Troy Ylitalo

Men's Doubles

30-45

4

Round Robin

Matt Rold / Daryl Ness

Chris Shaw / Darryl Boris

Harry Ng / Rick Tetzloff

Travis Meinhold / Sanjay Bedi

Men's Doubles

Combined 90+

4

Round Robin

Larry Ward / Ron Schlumpberger

Scott Nolander / Ian Bain

Robert Durbin / Richard Graff

Mike Lyons / Paul Maduell

XOE

Mixed Doubles

Open / Elite

10

Single Elimination

Michael Stoner / Linda Reeves

Chris Cook / Polly Reuther

Tony Teach / Erica Lipski

Steve Altizer / Bernie Perreira

Jeff Clark / Joanie Hofmeister

Robert Durbin / Rachel Creel

Tyler Vorhies / Laura Morin

Brian Woolf / Jeanne Klein

Mixed Doubles

A

4

Round Robin

Suresh Kumar / Kaylea Henderson

Toby Harris / Rachel Creel

Richard Graff / Marla Crane

Jessica Amezcua / Arnoldo Nogueron

High School Advanced

High School Advanced Red

4

Olympic Format

Om Parekh

Sara Freeman

Ben Sheehan

Men's Doubles

A Consolation

7

Single Elimination

Alin Syed / Suresh Kumar

Daniel Gummo / Matt Taylor

Brad Stephens / Scott Nolander

Jeremy Singer / Mike Lyons

Joanie Hofmeister / Jeanne Klein

Collin Purcell / Jim Douglas

Lucas Bain / Ian Bain

Men's Doubles

B Consolation

3

Single Elimination

Andy White / Raymond Love

Matt Stein / Troy Ylitalo

Jeff Simonson / Robert Lysaker

Men's Doubles

Elite Consolation

7

Single Elimination

Laura Morin / Tyler Vorhies

David Hurt / Rick Tetzloff

Steve Altizer / Brian Woolf

Dan Graham / Josh Tittle

Travis Meinhold / David Rosenbaum

cMA

Men's Singles

A Consolation

7

Single Elimination

Robert Hill

Matt Taylor

Griff Bear

Jim Douglas

Lucas Bain

cMB

Men's Singles

B Consolation

9

Single Elimination

Bruce Reid

Steven Boyle

Matt Stein

Peter Uluave

Stephen Alger

Collin Purcell

Daniel Hoffman

Charles Blomquist

cMC

Men's Singles

C Consolation

4

Single Elimination

Troy Ylitalo

Dean Susnow

Curtis Lipski

John Lindsley

cME

Men's Singles

Elite Consolation

4

Single Elimination

Ryan Erickson

Robert Hill

Mason Masuda

Men's Singles

Pro/Open Consolation

5

Single Elimination

Jeff Stark

Tim Prigo

Mark Szabo

Bryan Domogalla

Mixed Doubles

Open / Elite Consolation

6

Single Elimination

Tyler Vorhies / Laura Morin

Blake Ingram / Kaitlyn Boyle

Robert Durbin / Rachel Creel

Jeff Clark / Joanie Hofmeister

Sanjay Bedi / Georgette Blomquist

Women's Singles

Open-combined Consolation

5

Single Elimination

Joanie Hofmeister

Kimberly Tran

Georgette Blomquist

Marla Crane

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third Fourth Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Racquetball Tournament
Racquetball Tournament
Racquetball Tournament
Racquetball Tournament