2017 Sunset Turkey Shoot Racquetball Tournament

11/9/2017 - 11/12/2017, Sunset Athletic Club - Portland, Oregon USA


Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third Fourth Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th
 

MPO

Men's Singles

Pro/Open

9

Single Elimination

Dylan Reid

Dan Cramer

Nick Baida

Sunji Spencer

Tim Prigo

Mark Szabo

Jeff Stark

Connor Laffey

 

ME

Men's Singles

Elite

7

Single Elimination

Michael Stoner

Kyle Orthmeyer

Blake Ingram

Chris Cook

Robert Hill

Mason Masuda

Ryan Erickson

 

MA

Men's Singles

A

11

Single Elimination

Dan Graham

Pavan Poluri

Suresh Kumar

Brad Stephens

Robert Hill

Matt Taylor

Shane Reilly

Scott Fish

 

MB

Men's Singles

B

17

Single Elimination

Pavan Poluri

Shane Reilly

Jerry Svoboda

Sheril Satija

Griff Bear

Robert Lysaker

Mani Homayoun

Scott Skellenger

 

MC

Men's Singles

C

9

Single Elimination

Andy White

Jeff Simonson

Raymond Love

Charles Blomquist

James Trujillo

Curtis Lipski

Dean Susnow

Troy Ylitalo

 

High School Advanced

High School Advanced Gold

7

Olympic Format

Andrew Crawford

Jay Khajanchee

Kayla Rae

Patrick O'Donnell

Om Parekh

Sara Freeman

Ben Sheehan

 

WOC

Women's Singles

Open-combined

9

Single Elimination

Polly Reuther

Linda Reeves

Ariana Guilak

Erica Lipski

Marla Crane

Joanie Hofmeister

Georgette Blomquist

Rachel Creel

 

MOD

Men's Doubles

Open

4

Round Robin

Jeff Stark / Dylan Reid

Tim Prigo / Sunji Spencer

Dan Cramer / Kevin Savory

Connor Laffey / Kc Scharf

 

MED

Men's Doubles

Elite

11

Single Elimination

Kyle Orthmeyer / Matt Rold

Michael Stoner / Chris Shaw

Darryl Boris / Daryl Ness

Blake Ingram / Kevin Savory

Dan Graham / Josh Tittle

Steve Altizer / Brian Woolf

Sanjay Bedi / Mason Masuda

Ryan Erickson / Harry Ng

 

MAD

Men's Doubles

A

11

Single Elimination

Jarren Swazo / David Sneitzer

Larry Ward / Ron Schlumpberger

Arnoldo Nogueron / Toby Harris

David Hurt / Scott Fish

Jeremy Singer / Mike Lyons

Brad Stephens / Scott Nolander

Daniel Gummo / Matt Taylor

Alin Syed / Suresh Kumar

 

MBD

Men's Doubles

B

7

Single Elimination

Scott Skellenger / Daniel Hoffman

Stephen Alger / Dean Susnow

Mani Homayoun / Sheril Satija

Jerry Svoboda / Peter Uluave

Andy White / Raymond Love

Jeff Simonson / Robert Lysaker

Matt Stein / Troy Ylitalo

 

Men's Doubles

30-45

4

Round Robin

Matt Rold / Daryl Ness

Chris Shaw / Darryl Boris

Harry Ng / Rick Tetzloff

Travis Meinhold / Sanjay Bedi

 

Men's Doubles

Combined 90+

4

Round Robin

Larry Ward / Ron Schlumpberger

Scott Nolander / Ian Bain

Robert Durbin / Richard Graff

Mike Lyons / Paul Maduell

 

XOE

Mixed Doubles

Open / Elite

10

Single Elimination

Michael Stoner / Linda Reeves

Chris Cook / Polly Reuther

Tony Teach / Erica Lipski

Steve Altizer / Bernie Perreira

Jeff Clark / Joanie Hofmeister

Robert Durbin / Rachel Creel

Tyler Vorhies / Laura Morin

Brian Woolf / Jeanne Klein

 

Mixed Doubles

A

4

Round Robin

Suresh Kumar / Kaylea Henderson

Toby Harris / Rachel Creel

Richard Graff / Marla Crane

Jessica Amezcua / Arnoldo Nogueron

 

High School Advanced

High School Advanced Red

4

Olympic Format

Om Parekh

Sara Freeman

Ben Sheehan

 

Men's Doubles

A Consolation

7

Single Elimination

Alin Syed / Suresh Kumar

Daniel Gummo / Matt Taylor

Brad Stephens / Scott Nolander

Jeremy Singer / Mike Lyons

Joanie Hofmeister / Jeanne Klein

Collin Purcell / Jim Douglas

Lucas Bain / Ian Bain

 

Men's Doubles

B Consolation

3

Single Elimination

Andy White / Raymond Love

Matt Stein / Troy Ylitalo

Jeff Simonson / Robert Lysaker

 

Men's Doubles

Elite Consolation

7

Single Elimination

Laura Morin / Tyler Vorhies

David Hurt / Rick Tetzloff

Steve Altizer / Brian Woolf

Dan Graham / Josh Tittle

Travis Meinhold / David Rosenbaum

 

cMA

Men's Singles

A Consolation

7

Single Elimination

Robert Hill

Matt Taylor

Griff Bear

Jim Douglas

Lucas Bain

 

cMB

Men's Singles

B Consolation

9

Single Elimination

Bruce Reid

Steven Boyle

Matt Stein

Peter Uluave

Stephen Alger

Collin Purcell

Daniel Hoffman

Charles Blomquist

 

cMC

Men's Singles

C Consolation

4

Single Elimination

Troy Ylitalo

Dean Susnow

Curtis Lipski

John Lindsley

 

cME

Men's Singles

Elite Consolation

4

Single Elimination

Ryan Erickson

Robert Hill

Mason Masuda

 

Men's Singles

Pro/Open Consolation

5

Single Elimination

Jeff Stark

Tim Prigo

Mark Szabo

Bryan Domogalla

 

Mixed Doubles

Open / Elite Consolation

6

Single Elimination

Tyler Vorhies / Laura Morin

Blake Ingram / Kaitlyn Boyle

Robert Durbin / Rachel Creel

Jeff Clark / Joanie Hofmeister

Sanjay Bedi / Georgette Blomquist

 

Women's Singles

Open-combined Consolation

5

Single Elimination

Joanie Hofmeister

Kimberly Tran

Georgette Blomquist

Marla Crane

 
Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third Fourth Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

R2sports.com
USAR / R2Sports Racquetball Software
USAracquetball.com