Tournament: SPLATHEAD presents the 2018 Beach Bash, in memory of Dan Dobrinich : Racquetball

3/22/2018 - 3/25/2018, Garfield Street Courts - Hollywood, FL USA


RACQUETBALL EVENT RESULTS


Click here to view the web site to learn more about this event.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:Worflorida@gmail.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

FL Racquetball Events Florida Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

75+

Men's Doubles

75+ and POH

9

Single Elimination

Rusty Stahlman / Jeffery Palmer

Juan Carlos Morales / Pedro Curbelo

Luis Romero / Daniel Kurzawski

Hale Sakoff / Alejandro Barcelo

Jim Fanning / Chuck Teschke

Eugen Safta / Almir J

Ricky Robert / Removed

Anthony Rodriguez / Marlon Kocher

Men's Doubles

A Playoff #1

8

Single Elimination

Jose Canizares / Ray Garcia

Carlos Quinones / Larry Wasserman

Juan Carlos Morales / Nestor Santana

Jack Zinzi / Ruben Pagan

Ralph Rodriguez / Warren Einiger

Michael Krieger / Nelson Gerardo

Kelly McKenzie / Neal Brand

Jeff Weinstein / Randy Shearer

Men's Doubles

B Playoff #1

4

Single Elimination

Ricky Robert / Almir J

Rick Bernstein / Barbara Durso

Nicholas Lasalle / Zach Leister

Michael Fain / Frank Catalano

Men's Doubles

Combined 100+

12

Single Elimination

Richard Miller / Marty Hogan

Joe Young / Thomas Moore

Steven Harper / Rob Mijares

Victor Leibofsky / Cliff Swain

Jim Bove / Albert Jimenez

Todd Oneil / Dave Fleetwood

Randy Shearer / David Soll

Marcos Caines / Ray Garcia

Men's Doubles

Combined 120+ Playoff #1

3

Single Elimination

Paul Nixon / Bruce Hollander

Gregory Lewerenz / Alfonso Pugh

Harvey Bernstein / Rick Bernstein

Men's Doubles

CPRT 40+

18

Single Elimination

Fred Ramirez / Marty Hogan

Ignacio Espinal / Richie Gonzalez

Cliff Swain / Victor Leibofsky

Jim Bove / Albert Jimenez

Thomas Moore / Rob Mijares

Nicola Chafloque / William Rolon

Richard Miller / Rick Soda Man Koll

Neal Brand / Gregory Lewerenz

Men's Doubles

Elite Playoff #1

4

Single Elimination

Kyle McAvoy / Joshua Mancebo

Seran Ramkissoon / Jeff Wright

Link Hirvela / Nick Dague

Jose Caban / Mike Waters

Men's Doubles

Open Playoff #1

2

Single Elimination

Kevin Vazquez / Todd Oneil

Scott Graves / Travis Burnell

Men's Doubles

Outdoor Pro Playoff #1

8

Single Elimination

David Blatt / William Rolon

Robert Sostre / Fred Ramirez

Garry Smith / Corey Brysman

Cliff Swain / Sebastian Franco

Rick Soda Man Koll / Richard Miller

Jeffery Palmer / Ben Goldenberg

Ignacio Espinal / Michael Dembin

Joe Young / Mario Mercado

Men's Doubles

Under 75 Combined

5

Single Elimination

Scott Graves / Travis Burnell

Mario Mercado / Raul Berrios

Troy Warigon / Jose Casillas

Jason Baez Alfonso / William Wing

Cheven Kimbrough / Brandon Foster

M1A

Men's Singles One Wall

A

19

Single Elimination

Leonardo Retamar

Daniel Kurzawski

Seran Ramkissoon

Pedro Curbelo

Javier Trujillo

Yogesh Pai

Anthony Armanuse

Neal Brand

M1B

Men's Singles One Wall

B

6

Single Elimination

Bruce Hollander

Zach Leister

Eugen Safta

Ricky Robert

Michael Fain

Frank Catalano

M1E

Men's Singles One Wall

Elite

4

Round Robin

Rey Gomez

Michael Krieger

Jorge Bacallao

Anthony Dipietro

M1O

Men's Singles One Wall

Open

6

Single Elimination

Travis Burnell

Scott Graves

Jose Casillas

Azael Gilbert

Anel Montanez

Rey Gomez

Men's Singles One Wall

Pro

16

Single Elimination

Robert Sostre

Nick Montalbano

Kevin Vazquez

Ben Goldenberg

Alejandro Barcelo

Roy Hernandez

William Rolon

Jason Geis

Mixed Doubles

A Playoff #1

4

Single Elimination

Pedro Curbelo / Michelle Norris

Lily Sostre / Brandon Foster

Luis Gonzalez / Kelly Hernandez

Yogesh Pai / Polina Peach

Mixed Doubles

B Playoff #1

2

Single Elimination

Korosh Shetabi / Anita Johnson-Pena

Nicholas Lasalle / Lorna Rose

Mixed Doubles

Centurion+

10

Single Elimination

Melissa Santiago / Ruben Pagan

Jose Canizares / Joyce Norris

Carlos Quinones / Maritza Alicea

Nick Dague / Tia Lecland

Randy Shearer / Lily Sostre

Ivan Castillo / Miriam Benard

Joey Logan / Susan Suid

Bridgette (bree) Paganetto / David Soll

Mixed Doubles

Elite Playoff #1

4

Single Elimination

Jason Baez Alfonso / Sarah Houghtailing

Violeta Lasalle / Mike Waters

Nick Dague / Susan Suid

Adam Gallager / Kelly Quinn

Mixed Doubles

Open Playoff #1

4

Single Elimination

Ileana Villarreal / Roy Hernandez

Darlene Landgraf / Kenneth Armwood

Melissa Santiago / Ruben Pagan

Marlon Kocher / Maritza Alicea

Mixed Doubles

Pro Playoff #1

4

Single Elimination

Robert Sostre / Michelle Herbert

David Blatt / Isabel Ruiz

Anita Maldonado / Ignacio Espinal

Ben Goldenberg / Jasmine Suarez

Women's Doubles

40+

8

Single Elimination

Anita Maldonado / Caridad Morales

Bridgette (bree) Paganetto / Sarah Houghtailing

Ileana Villarreal / Valeria Clemmensen

Susan Stephen / Lisa Sostre

Darlene Landgraf / Judith Diggs

Jasmine Suarez / Isabel Ruiz

Raquel Camacho / Violeta Lasalle

Kelly Quinn / Laurie Troup

Women's Doubles One Wall

A

3

Round Robin

Dragana Bulatovic / Heather Olson

Joyce Norris / Anita Johnson-Pena

Lily Sostre / Michelle Norris

Women's Doubles One Wall

Pro Playoff #1

4

Single Elimination

Michelle Herbert / Hollie Scott

Susan Stephen / Melissa Santiago

Lisa Sostre / Caridad Morales

Anita Maldonado / Jasmine Suarez

Women's Doubles One Wall

Women Open/Elite Playoff #1

4

Single Elimination

Kelly Quinn / Maddie Melendez

Lydia Krieger / Angelee Krieger

Bridgette (bree) Paganetto / Sarah Houghtailing

Stefanie Lugo / Maritza Alicea

W1A

Women's Singles One Wall

A

4

Round Robin

Kelly McKenzie

Angelee Krieger

Heather Olson

Polina Peach

Women's Singles One Wall

Pro / Open

5

Single Elimination

Hollie Scott

Michelle Herbert

Claudia Andrade

Gillian Cobb

Amie Brewer

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Racquetball Tournament
Racquetball Tournament
Racquetball Tournament