The Club "Holiday Classic": Racquetball

12/8/2017 - 12/10/2017, The Club - Total Fitness And Racquetball - St Cloud, Minnesota USA


Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th
 

Junior Doubles

All Ages

3

Round Robin

Elizabeth Denler / Jayden Kuhns

Chase Holowachuk / Oscar Martinez

Joshua Tramm / Lillian Ford-Crimi

 

Junior Singles

All Ages

6

Round Robin

Jayden Kuhns

Chase Holowachuk

Elizabeth Denler

Lillian Ford-Crimi

Joshua Tramm

Oscar Martinez

 

Men's Age Singles

Men's 35/50+ Singles

9

Single Elimination

Matt Miller

Richard Markham

Max Tite

David Nelson

Jim Pflipsen

Bruce Green

Gustavo Pena

Alan Slupe

 

Men's Age Singles

Men's 35/50+ Singles Consolation

5

Single Elimination

Gustavo Pena

Alan Slupe

Roger Douvier

Bruce Green

Jim Pflipsen

 

MAD

Men's Doubles

A

7

Single Elimination

Bill Halvorson / Troy Heurung

Matt Miller / Vallana Perrault

David Nelson / Josh Forsythe

Mark Michael / Micheal Figgins

Gustavo Pena / Meadow Barth

Ron Denler / Michael Brytowski

Mark Anderson / Kevin Kuhns

 

Men's Doubles

A Consolation

4

Single Elimination

Mark Michael / Micheal Figgins

Ron Denler / Michael Brytowski

Mark Anderson / Kevin Kuhns

Gustavo Pena / Meadow Barth

 

MBD

Men's Doubles

B

8

Single Elimination

Scott Storrick / Greg Sorvari

Alan Schiebe / Kevin Kuhns

Cindy Hoops / Michael Brytowski

Jim Henning / Julie Nelson

Derrick Frank / Doug Rausch

Kevin Munsterteiger / Norman Martin, Jr.

Roger Douvier / Jim Pflipsen

Alan Slupe / Mark Anderson

 

Men's Doubles

B Consolation

4

Single Elimination

Alan Slupe / Mark Anderson

Derrick Frank / Doug Rausch

Roger Douvier / Jim Pflipsen

Kevin Munsterteiger / Norman Martin, Jr.

 

MA

Men's Singles

A

10

Single Elimination

Scott Storrick

Mark Anderson

Vallana Perrault

Brett Hofer

Skip Lecy

Ron Denler

Timpthy Pehl

Josh Forsythe

 

cMA

Men's Singles

A Consolation

6

Single Elimination

Ron Denler

Timpthy Pehl

Josh Forsythe

Gerald MacK

Skip Lecy

Tyler Patterson

 

MB

Men's Singles

B

11

Single Elimination

Tyler Patterson

Doug Rausch

Brett Hofer

Derrick Frank

Greg Sorvari

Rob Heidbrink

Julie Dillon

Alan Schiebe

 

cMB

Men's Singles

B Consolation

7

Single Elimination

Greg Sorvari

Norman Martin, Jr.

Alan Schiebe

Julie Dillon

Rob Heidbrink

Kevin Munsterteiger

Roberta MacK

 

MO

Men's Singles

Open

4

Round Robin

Jon Hofer

Troy Heurung

Micheal Figgins

Mike Klocker

 

XAB

Mixed Doubles

A / B

4

Round Robin

Julie Nelson / Jim Henning

Mark Michael / Julie Dillon

Gerald MacK / Roberta MacK

Cindy Hoops / Michael Brytowski

 
Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

R2sports.com
USAR / R2Sports Racquetball Software
USAracquetball.com