Tournament: 26th Annual LPRT Christmas Classic Pro-AM: Racquetball

12/8/2017 - 12/10/2017, SportFit Total Fitness Racquet Club - Laurel, MD USA


RACQUETBALL EVENT RESULTS


Click here to view the web site to learn more about this event.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:billracquetball@gmail.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

MD Racquetball Events Maryland Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th

Women's Singles

LPRT Pro

17

Single Elimination

Paola Longoria

Frederique Lambert

Jessica Parrilla

Rhonda Rajsich

Alexandra Herrera

Cristina Amaya

Natalia Mendez

Carla Munoz

Women's Doubles

LPRT Pro

5

Single Elimination

Alexandra Herrera / Paola Longoria

Frederique Lambert / Jessica Parrilla

Adriana Riveros / Cristina Amaya

Carla Munoz / Natalia Mendez

Rhonda Rajsich / Sheryl Lotts

WO

Women's Singles

Open

6

Single Elimination

Abril Prado

Cassandra Lee

Hannah Shnurman

Amie Brewer

Jennifer Dering

Katharine Neils

WA

Women's Singles

A

9

Single Elimination

Holly Reitzel

Linda White

Tracie Valentine

Joanna Lombardi

Mikki Cottet

Yvonne Nelson

Vicki Hopkins

Debora Drabkowski

WB

Women's Singles

B

2

Single Elimination

Kim Peresta

Melissa Brown

WC

Women's Singles

C

4

Round Robin

Eunice Corbin

Lorna Josiah

Christine Torres

Deborah Dubbs

MO

Men's Singles

Open

21

Single Elimination

Sebastian Franco

Troy Warigon

Geoff Heskett

Joel Barshaw

Thomas Gerhardt

Brent Walters

Brett Lane

Ross Weinberg

ME

Men's Singles

Elite

16

Single Elimination

Mike Grisz

Frank Engel

Rj Jackson

Kooper Buchanan

Takashi Yamashita

Adalid Parra

Andrew Makovsky

Felix Rocha

MA

Men's Singles

A

17

Single Elimination

Prasad Kothembaka

John Doyle

Adalid Parra

Aaron Dardani

Kipp Adams

William Hyer

Felix Rocha

Takashi Yamashita

MB

Men's Singles

B

6

Single Elimination

Harsh Pareek

Damian Zamorano

Dan Spiro

Dudley Hackett

Fitzroy Williams

Gary Somers

MC

Men's Singles

C

8

Single Elimination

Jp Edwards

Scott Martin

Jose Perez Rocha

Dudley Hackett

Tom Pastirik

John Schardt

Christopher Ruano

Christian Guzman

MOD

Men's Doubles

Open

7

Single Elimination

Joel Barshaw / Sebastian Franco

Adriana Riveros / Troy Warigon

Brent Walters / Jordan Walters

Thomas Gerhardt / Ross Weinberg

Dylan Pruitt / Mike Spiro

Jon Flahart / Michael Kellam Jr.

Ariel Garcia / Mark Moore

MED

Men's Doubles

Elite

13

Single Elimination

Kooper Buchanan / Jerry Josey, Jr.

Mark Baron / Mike Grisz

Frank Engel / Russ Bruns

Gregory Fox / William Hyer

Jon Flahart / Michael Kellam Jr.

Slemo Warigon / Roy Hare

Marcos Quinteros / Stanley Scott

Adalid Parra / Felix Rocha

MAD

Men's Doubles

A

8

Single Elimination

Aron Ferrufino / Elmer Sejas

Tavares Patton / Jai Jennings

Lewis Williams / Anthony Suede Harris

Stanley Scott / Slemo Warigon

Carlos Wilderbrathwaite / Kevin Comer

Andrew Makovsky / Kipp Adams

John Edwards / Jp Edwards

Holly Reitzel / Tim Kline

Men's Doubles

B / C

7

Single Elimination

Ed Krest / Fitzroy Williams

Tirrell Green / Christopher Ruano

Damian Zamorano / John Schardt

Jerry Watson / Herman Lewis

Dan Spiro / Hal Spiro

Paul Smith Sr / Dudley Hackett

Christian Guzman / Jose Perez Rocha

Mixed Doubles

Open

8

Single Elimination

Carla Munoz / Jordan Walters

Samantha Simmons / Sebastian Franco

Jamal Harris / Shannon Feaster

Kristen Junkin / Ross Weinberg

Carlos Cuadri / Natalia Mendez

Thomas Gerhardt / Amie Brewer

Chance Manley / Troy Warigon

Mixed Doubles

Elite

14

Single Elimination

Angie Savage / Ariel Garcia

Maddie Melendez / Dylan Pruitt

Michael Kellam Jr. / Sharon McNeill

Karen Denu / Mike Grisz

Fanta David / Jose-Luis Izursa

Abril Prado / Aron Ferrufino

Jonathan Jones / Debora Drabkowski

Joanna Lombardi / John Lombardi

Mixed Doubles

A

11

Single Elimination

Tim Kline / Holly Reitzel

Jai Jennings / Fanta David

Frank Vail / Linda White

John Edwards / Maddie Melendez

Heinrod David / Tamika Holman

Janice Ryan-Arnold / Kevin Martin

Gregory Lotts / Tracie Valentine

Tavares Patton / Kim Jenkins

XBC

Mixed Doubles

B / C

2

Single Elimination

Gary Biedenkapp / Melissa Brown

Dan Spiro / Deborah Dubbs

WOD

Women's Doubles

Open

3

Round Robin

T. J. Baumbaugh / Kristen Junkin

Danielle Emerson / Shannon Feaster

Hannah Shnurman / Jennifer Dering

WED

Women's Doubles

Elite

4

Round Robin

Fanta David / Maddie Melendez

Thao Le / Debora Drabkowski

Joanna Lombardi / Yvonne Nelson

WAD

Women's Doubles

A

4

Round Robin

Chance Manley / Kim Jenkins

Janice Ryan-Arnold / Tamika Holman

Regina Bouie / Sharon McNeill

Carol Gotthard / Mikki Cottet

Women's Doubles

B / C

2

Single Elimination

Christine Torres / Vicki Hopkins

Eunice Corbin / Lorna Josiah

Men's Age Singles

35+ A

1

Round Robin

Jaime Torres


Men's Age Singles

45+ A

2

Round Robin

Kevin Comer

William Hyer

Men's Age Singles

55+

2

Round Robin

Jim Brown

Mike Wigley

Men's Age Singles

55+ A

1

Round Robin

Gary Biedenkapp


Men's Age Singles

55+ B

2

Single Elimination

Gary Somers

Scott Martin

Men's Age Singles

60+

1

Round Robin

Mitch Posner


Men's Age Singles

65+ Playoff #1

2

Single Elimination

Frank Taddonio

Frank Senger

Men's Age Singles

70+

3

Round Robin

Frank Vail

Ed Krest

Paul Smith Sr

Men's Age Singles

75+

1

Round Robin

Wayne Toyne


AAA

Men's Age Singles

Age A

4

Round Robin

Kevin Comer

William Hyer

Jaime Torres

Gary Biedenkapp

Men's Age Singles

Men's 30 to 45 Playoff #1

2

Single Elimination

Russ Bruns

Brett Lane

Men's Age Singles

Men's 55/60

3

Round Robin

Jim Brown

Mitch Posner

Mike Wigley

Men's Age Singles

Men's 7075

4

Round Robin

Frank Vail

Ed Krest

Wayne Toyne

Paul Smith Sr

Men's Doubles

Centurion+

3

Round Robin

Heinrod David / Stanley Scott

Jerry Watson / Herman Lewis

Slemo Warigon / Jai Jennings

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Racquetball Tournament
Head
Racquetball Tournament
Pro Penn
Racquetball Tournament
Gearbox
Racquetball Tournament