Tournament: Colorado Madness: Racquetball

12/1/2017 - 12/3/2017, Apex Racquetball and Fitness Center - Arvada, CO USA


RACQUETBALL EVENT RESULTS


Click here to view the web site to learn more about this event.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:brenta@apexprd.org.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

CO Racquetball Events Colorado Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th

MO

Men's Singles

Open

9

Single Elimination

Keith Sapp

Luis Martinez

Lee Beckwith

Brent Anderson

Brian Hunter

Larry Geracitano

Andre Brown

Mike Arguello

cMO

Men's Singles

Open Consolation

5

Single Elimination

Brian Hunter

Larry Geracitano

Andre Brown

Anthony Roberts

ME

Men's Singles

Elite

6

Single Elimination

Larry Geracitano

Ken Huey

Dave Stahura

Agner Martinez

Peter Perez

Evan Durgin

cME

Men's Singles

Elite Consolation

4

Single Elimination

Dave Stahura

Peter Perez

Evan Durgin

MA

Men's Singles

A

11

Single Elimination

Luis Torres

Alexander Bradt

Mario Mendez

Edgar Loya

Phil Zavala

Tim Hall

Michael Harter

Evan Durgin

cMA

Men's Singles

A Consolation

7

Single Elimination

Phil Zavala

Tim Hall

Jorge Valencia

Wil Swindler

Seshu Velpuri

Evan Durgin

MB

Men's Singles

B

11

Single Elimination

Richard Speck

Dan Igoe

Douglas Harrison

Miles Venzara

Philip Gaerlan

Adam Fromal

John Stearns

Justin Elways

cMB

Men's Singles

B Consolation

7

Single Elimination

Craig Thome

Richard Hansen

Troy Cosmas

Philip Gaerlan

Men's Singles

C Playoff #1

4

Single Elimination

Michael Horner

Corey Lewison

Julio Trillo

Adam Fromal

Men's Doubles

Open / Elite Playoff #1

2

Single Elimination

Brian Hunter / Lee Beckwith

Keith Sapp / Ken Huey

Men's Doubles

A Playoff #1

2

Single Elimination

Mike Mueller / Ron Jones

Luis Torres / Mario Mendez

MBD

Men's Doubles

B

3

Round Robin

Dan Igoe / Phil Zavala

Philip Gaerlan / Richard Hansen

Douglas Harrison / Richard Speck

Mixed Doubles

A

4

Round Robin

Alyssa Street / Hrishikesh Sane

Kathleen Erickson / Richard Owens

Deven Naik / Paula Postma

Fleurette King / Victor Garcia

WAB

Women's Singles

A / B

2

Single Elimination

Alyssa Street

Fleurette King

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th