Tournament: 2018 USA Racquetball New England Regional Championship

4/27/2018 - 4/29/2018, Latitude Sports Clubs - Peabody, MA USA


RACQUETBALL EVENT RESULTS


Click here to view the web site to learn more about this event.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:solomonracquetandsports@gmail.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

MA Racquetball Events Massachusetts Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th

Men's Age Singles

40/50/60

10

Single Elimination

Michael Spugnardi

David Lane

Erik Sweetser

Mark Jacobs

James Gidicsin

Scott Hastie

Ron Wojnoski

Marco Labonte

Men's Age Singles

70+

4

Single Elimination

Bill Kelso

Robert Ferrara

Richard Nevius

Mark Scheier

MAD

Men's Doubles

A

9

Single Elimination

Keegan Smith / Paul Jones

James Lucci / Marco Labonte

Chance Kremer / Frederick Albion

John Vitale / Joseph Vadala

Ronald Laplante / Richard Barrett

Brent Salgat / Mike Francis

Douglas Bonanno / Steven Ragsdale

Clifton Greim / David Diperri

Men's Doubles

B/C

6

Single Elimination

Mark Yanofsky / Joseph Vadala

Brian Hurst / Nicholas Hurst

Matthew Currier / Mike Currier

Jason Sicklick / Wynn Wiggins

Richard Nevius / Walter Yourawski

Anthony Sharp / Milene Marques

Men's Doubles

Open

6

Single Elimination

Andrey Bondarenko / Jose Flores, Jr.

Samuel McGill / Norman Escobar

Gillian Cobb / Stewart Solomon

Clifton Greim / David Diperri

Eliot Malave / Ron Wojnoski

Fernando Bento / Larry Cesareo

MA

Men's Singles

A

14

Single Elimination

Frederick Albion

Cody Boucher

Paul Jones

John Vitale

Keegan Smith

Brent Salgat

Warren Hennemuth

Scott Crawford

MB

Men's Singles

B

12

Single Elimination

Mike Francis

Nicholas Hurst

Mark Yanofsky

Ronald Laplante

Matthew Vasta

Simon Smith

George Petrella

Kalyan Pisupati

MC

Men's Singles

C

9

Single Elimination

Mark Jacobs

Tony Lucci

Simon Smith

David Lane Jr.

Jason Sicklick

Wynn Wiggins

Brady Reynolds

Walter Yourawski

MD

Men's Singles

D

4

Round Robin

Tony Lucci

David Lane Jr.

Matthew Currier

Brady Reynolds

Men's Singles

Open / Elite

15

Single Elimination

Michael Spugnardi

Jose Flores, Jr.

David Lane

Richard Sledzik

Larry Cesareo

Stewart Solomon

Andrey Bondarenko

Matthew Jonasch

Men's Singles

Open / Elite Consolation

8

Single Elimination

Samuel McGill

Cody Boucher

Scott Crawford

Erik Sweetser

Norman Escobar

Rosendo Longoria

Eliot Malave

WOE

Women's Singles

Open / Elite

4

Round Robin

Teri Labrie

Gillian Cobb

Beverly Supanick

Joanne Pomodoro

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Third 3rd Tie / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th