Tournament: 2018 Boston New Years Open: Racquetball

1/26/2018 - 1/28/2018, Latitude Sports Clubs - Peabody, MA USA


RACQUETBALL EVENT RESULTS


Click here to view the web site to learn more about this event.
View the Online Entries and other registration lists.
Generate Reports

Print Results


Email the director if you see any errors:solomonracquetandsports@gmail.com.


Click the division code links below on the left to view the draws for a specific division in this Racquetball event.

National Racquetball Events

MA Racquetball Events Massachusetts Racquetball Association

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Qtrs / 5th Qtrs / 6th Qtrs / 7th Qtrs / 8th

MAD

Men's Doubles

A

7

Single Elimination

David Diperri / Dan Defrancesco

Ronald Laplante / Richard Barrett

Steven Ragsdale / Dan Thibault

Tristan Dale / Daniel Lott

John Vitale / Joseph Vadala

Al Padilla / James Lucci

Mark Brezina / Warren Hennemuth

Men's Doubles

Men's B/C Doubles

6

Single Elimination

Brent Salgat / Mike Francis

Joseph Vadala / William Smith

Mark Yanofsky / Mike Strauss

Dennis Rubino / Kevin Rose

William Pitocchelli / Rich Zannini

MOD

Men's Doubles

Open

5

Single Elimination

Chris Zalegowski / Jose Flores, Jr.

Tony Prater / Michael Spugnardi

Matthew McKoy / Erik Sweetser

Paul Tetzel / Anthony Armanuse

Corey Litchfield / David Lane

MA

Men's Singles

A

15

Single Elimination

Eliot Malave

James Lucci

Larry Cesareo

Jim Secondiani

Warren Hennemuth

Daniel Lott

Tristan Dale

Scott Crawford

MB

Men's Singles

B

10

Single Elimination

Brent Salgat

David Diperri

William Smith

Mike Strauss

Del Goncalves

Mike Currier

Mike Francis

Jason Urton

MC

Men's Singles

C

9

Single Elimination

Mark Yanofsky

Del Goncalves

Mike Currier

Kalyan Pisupati

Matthew Currier

Dennis Rubino

Kevin Rose

David Lane Jr.

MD

Men's Singles

D

4

Round Robin

Anthony Lucci

David Lane Jr.

Matthew Currier

Jean Bennett

Men's Singles

Open / Elite

15

Single Elimination

Matthew Moccia

Marc Moccia

Michael Spugnardi

Jose Flores, Jr.

Tony Prater

Anthony Armanuse

Corey Litchfield

Stewart Solomon

Men's Singles

Open / Elite Consolation

8

Single Elimination

Erik Sweetser

David Lane

Matthew McKoy

Michael Galli

Eliot Malave

Norman Escobar

Paul Tetzel

Mixed Doubles

Open

5

Single Elimination

Jose Flores, Jr. / Marsha Kazarosian

Larry Cesareo / Sandy Hallett

Gillian Cobb / Stewart Solomon

Dan Thibault / Teri Labrie

Janet Kurucz / Norman Escobar

Women's Doubles

Women's Open/A Doubles

3

Round Robin

Joanne Pomodoro / Courtney Chisholm

Gillian Cobb / Jennifer Lynch Murphy

Lynne Ragsdale / Callie Ponder

Women's Singles

Women's Open/Elite

8

Single Elimination

Teri Labrie

Courtney Chisholm

Janet Kurucz

Sandy Hallett

Jennifer Lynch Murphy

Joanne Pomodoro

Alicia Corvino

Callie Ponder

Women's Singles

Women's Open/Elite Consolation

4

Single Elimination

Jennifer Lynch Murphy

Alicia Corvino

Joanne Pomodoro

Callie Ponder

Division Code
Division Type
Division Name
#
Draw Type
Winner Runner-Up Semis / 3rd Semis / 4th Quarters / 5th Quarters / 6th Quarters / 7th Quarters / 8th